Bystronic FL300 3D

Problem z głowicą

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

Autor tematu
Paddy
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 16 lut 2022, 19:24

Bystronic FL300 3D

#1

Post napisał: Paddy » 16 lut 2022, 19:34

Cześć, mam pytanie odnoście lasera Bystronic FL300 3D. Mianowicie problem polega na tym że pomimo czyszczenia głowicy oraz soczewki codziennie oraz wszystkich symulacji programów wykonanych pozytywnie głowica często dotyka materiału który tnie co skutkuje oczywiście zatrzymaniem pracy. Odległość głowicy od materiału trzymamy na 1.4-1.6 ( w zależności od materiału ) Głowica została wymieniona na nową tyle co ponieważ wycinany materiał odprysnal i cofnął się w głowicę ( przepali dziurę w środku). Nowa głowica ma 2 tygodnie i też jest już nadpalona w środku. Coś jest nie tak na 100%... Głowica sama w sobie to 5000e i prawie tydzień produkcji w plecy. Jakieś sugestie na co zwrócić uwagę ?? Maszyna ma około 6-7 miesięcy i była kupiona nowa, nie używana. Support pozostawia wiele do życzenia...




poczatkujacy1
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 24
Rejestracja: 20 sie 2018, 18:21

Re: Bystronic FL300 3D

#2

Post napisał: poczatkujacy1 » 07 mar 2022, 11:32

Support bystronica to jest jakaś porażka naprawdę wiem bo mamy nową maszynę od nich i też jest problem duży z serwisem żeby się doprosić cokolwiek to jest dramat ale ok może sprawdź czy podczas wypalenia nie zabrudzilo porcelanki w głowicy i czasem ten izolator od dyszy jest też pęknięty i może tego nie być widać i już się będzie źle kalibrować też miałem problem z tym i to pomogło


Lucjan.pr
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 12
Rejestracja: 15 wrz 2020, 08:40

Re: Bystronic FL300 3D

#3

Post napisał: Lucjan.pr » 15 lis 2022, 11:33

poczatkujacy1 pisze:
07 mar 2022, 11:32
Support bystronica to jest jakaś porażka naprawdę wiem bo mamy nową maszynę od nich i też jest problem duży z serwisem żeby się doprosić cokolwiek to jest dramat ale ok może sprawdź czy podczas wypalenia nie zabrudzilo porcelanki w głowicy i czasem ten izolator od dyszy jest też pęknięty i może tego nie być widać i już się będzie źle kalibrować też miałem problem z tym i to pomogło
Zawsze tak jest na początku. A potem to już jakoś to leci. Wszyscy się nauczą i wiedzą co ogarniać, i jak dbać o maszyne.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”