Wybór wykrawarki laserowej

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

Autor tematu
zdzislawes
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 5
Posty: 33
Rejestracja: 12 gru 2008, 10:19
Lokalizacja: Killarney

#31

Post napisał: zdzislawes » 16 kwie 2009, 09:27

Pop9, jesli dobrze zrozumialem to najlepiej nie ruszac parametrow made by Trumpf bo to sa optymalne parametry. A co by bylo gdyby zmienic wszystkie parametry dla tej blachy, tak aby wykorzystac np 70-80% mocy rezonatora np. 4kW? Jak sadze musza byc jakies ograniczenia, jesli nie jest to zrobione w standardzie? Ciekawi mnie to, czy juz ktos kombinowal i szukal nowych wartosci do ciecia takiej blachy (1mm, blacha czarna) tak aby zwiekszyc wydajnosc maszyny (caly czas mowa o Trumpf 3030)?
Czekam na opinie i pozdrawiam



Tagi:


ganzi
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 263
Rejestracja: 18 kwie 2007, 07:35
Lokalizacja: podkarpacie

#32

Post napisał: ganzi » 16 kwie 2009, 15:56

Zdzislawes, tak zarówno tabele technologiczne jak i reguły pracy dostarczone razem z maszyną zawierają optymalne parametry. Tak przynajmniej twierdzi TRUMPF ;) Są one cały czas aktualizowane (w czasie aktualizacji TruTopsa). Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by pokombinować ze swoimi ustawieniami. Mogą to robić zarówno operatorzy bezpośrednio na maszynie, jak i programiści w TruTopsie, kopiując i modyfikując istniejące oryginalne tabele, należy jednak pamiętać o tym, aby zmodyfikowaną tabele przesłać razem z programem na maszynę.

Pozdrawiam


pop9
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 6
Posty: 379
Rejestracja: 13 lip 2006, 13:37
Lokalizacja: ...

#33

Post napisał: pop9 » 16 kwie 2009, 19:17

Nie napisałem ze nie wolno ruszać, powiem inaczej nawet należy, ale oprócz prędkości i mocy są tez inne parametry które wpływają na jakość ciecia, więc trzeba trochę wiedzy mieć oprócz zwyklej ciekawości.


twist
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 54
Rejestracja: 04 mar 2009, 17:12
Lokalizacja: lubelskie

#34

Post napisał: twist » 16 kwie 2009, 19:31

witajcie
zawsze można zrobić kilka testów tnących np.na odpadach i popróbować,zapisać :wink: wiem powiedziałem co wiedziałem
narazie

Awatar użytkownika

Kazioo
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 2
Posty: 27
Rejestracja: 12 sty 2009, 15:53
Lokalizacja: Gdynia

#35

Post napisał: Kazioo » 17 kwie 2009, 12:24

my zajmujemy się prawie samą nierdzewką i nasze tabele mają zmienione prawie wszystkie parametry względem domyślnych Trumpfa- część z nich Trumpf wrzucił nawet w swoje nowe tabele:) ogólnie operatorzy zmieniają parametry patrząc na rezultaty cięcia- czasem wystarczy inny dostawca blachy, żeby okazało się, że mamy grad, ślady po wpaleniu itp.
ogólnie rzecz ujmując popieram kolegę pop9- wszystkie zmiany powinny być poparte doświadczeniem.


auto_laviatur
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 4
Rejestracja: 04 lis 2009, 01:13
Lokalizacja: Zawiercie

#36

Post napisał: auto_laviatur » 04 lis 2009, 01:47

Witam Kolegów
przez 2 latka pracowałem w czechach na trumfie
paliłem stal czarna ale także nierdzewke i aluminium i przyznam że nie miałem za dużo problemów
obecnie pracuje już w Polsce i obsługuje 2 maszynki - LVD orion oraz wiekszego Impulsa 5 KW

na małym orionie nie ma problemów ale co do Impulsa to
przyznam że jak chce to pali jak nie to cuda sie dzieją
po ostatnim serwisie ( wymianie luster ) zaczął chodzić normalnie
( nie wiem czy to taka wadliwa sztuka sie trafiła czy naprawdę one są do bani , wiem ze chłopaki palą na takich maszynach i nie narzekają , ale ja mam na co narzekać )

ale powiem Wam że jestem za TRUMPfami
AUTO_LAVIATUR

Awatar użytkownika

Dario_W
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 2
Posty: 39
Rejestracja: 05 gru 2009, 17:44
Lokalizacja: Gdynia - Poland

#37

Post napisał: Dario_W » 05 gru 2009, 18:47

Ale kolego Orion to technologia z prehistorii. Jeden stół, wolny jest i tyle.

Trzeba inwestować w nowe technologie. Za rok wszyscy producenci będą mieli lasery światłowodowe. Z tego co wiem i LVD i TRUMPH pracują nad tym już o jakiegoś czasu. Jak na razie tylko SALVAGNINI potrafił dopracować technologię i sprzedał w tym roku kilkadziesiat laserów światłowodowych na Świecie. Dwa w Polsce już są.
__________________
SALVAGNINI, SAFAN, BEWO, SCHULER
Obrazek


sala
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 16 gru 2009, 11:13
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Tube Tech Machinery

#38

Post napisał: sala » 16 gru 2009, 11:43

________________________________


www.tubetechmachinery.com


________________________________


pAvĘ
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 9
Rejestracja: 07 lis 2009, 00:38
Lokalizacja: UK

mazak drogi z beznadziejnym serwisem

#39

Post napisał: pAvĘ » 29 sty 2010, 22:08

Mazak to moze i dobra firma, ale radze trzymac sie z daleka bo serwis i ceny czesci zamiennych potrafia doprowadzic do obledu!


rafalko
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 12
Rejestracja: 11 gru 2008, 16:27
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

#40

Post napisał: rafalko » 10 mar 2010, 10:15

Odgrzewam kotleta ale trafilem na ten temat stad doloze swoje 3 grosze.

Co do LVD i Amady - ci producenci bazuja na sterowaniach i rezonatorach Fanuca. Poniewaz mam okazje je serwisowac, moge powiedziec ze okresowo sprawdzane maszyny naprawde nie sprawiaja trudnosci.
Szczegolnie moge polecic maszyny z rezonatorami 2kW i 4 kW. Roznica w budowie jest tylko taka ze 4kW ma dodatkowe 2 sciezki generacji wiazki stad zamiast 3 wewnetrznych luster prowadzacych jest sztuk 6. Oprocz tego pojedyczne lustra tylne i wyjsciowe, tak naprawde najdrozsze ze wszystkich. Obydwa maja po jednej turbinie pędzącej gaz wewnatrz rezonatora, stad duza przewaga w porownaniu do rezonatorow 4,5kW, 5kW i 6kW - tam sa juz 2 turbiny stad koszty utrzymania znacznie wzrastaja.
Co do serwisowania w Polsce - ze stroną maszyny obu producentów bywają problemy. Jesli chodzi o strone Fanuca czyli utrzymanie sterowania i rezonatora - zapewniam ze kadra jest wykwalifikowana i ma bardzo rozbudowane wsparcie ze strony kolegow z zachodu. Zarowno serwis jak i czesci zamienne sa do osiągniecia w ciągu 24 h.

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”