chińskie lasery - opinie, dystrybutorzy

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

Autor tematu
obser
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 10
Posty: 96
Rejestracja: 24 maja 2008, 22:59
Lokalizacja: zDolny Śląsk

#21

Post napisał: obser » 26 lis 2008, 11:02

Rastafaray25 pisze:Digima firma zajmująca się dystrybucją maszyn CNC naprawdę tanie maszyny
Mszyny nawet tanie - ale jeśli chodzi o poziom obsługi klienta - kiepściutko. Nie mogli mi podać parametrów (prędkość cięcia) - mimo kilkuktornych pytań. W końcu zdecydowałem się przyjechać do nich i potestować. Na wejściu usłyszałem, że wczoraj robili cięcie plexi 3mm z prędkośćią 8 m/s. Powiedziałem, że kupuję od razu ich maszynę - więc facet zaczął mówić, że może jednak coś się pomylił. Okazało się, że owszem, było 8 - ale mm/s w LaserCut.
Dla mnie nie do przyjęcia też był fakt, że mieli do testów maszynę rozregulowaną, mimo wcześniejszej zapowiedzi przyjazdu i zaproszenia do tego przyjazdu z ich strony.



Tagi:

Awatar użytkownika

Piotr Rakowski
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 9
Posty: 2173
Rejestracja: 29 lip 2005, 15:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#22

Post napisał: Piotr Rakowski » 27 lis 2008, 09:34

Plexi 3 mm udało mi się ciąć z prędkością nawet 15 mm/s, ale to przy bardzo precyzyjnym ustawieniu maszyny. Zwykle daję trochę zapasu i tnę 12 mm/s i nigdy nie tnę pełną mocą. Z resztą barwiona w masie obrabia się inaczej, niż np. przezroczysta ekstrudowana.

Zapraszam na testy do mojej firmy.
Maszyny i oprogramowanie CNC: eduCAD, STEP2CNC, LynxCUT, Styro3D, Tapper, cncCAD, Image2CAM, Turn3D, TERMCUT, LynxNEST (Nesting)


siusbel
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 30 lis 2008, 22:29
Lokalizacja: Opole

made in china

#23

Post napisał: siusbel » 30 lis 2008, 22:39

mam stycznosc z laserami chinskimi (3szt), niestety nie najlepsza. kosztuja one w china ok. 4000$ (90x120 80W), nie wiem dlaczego w Polska ok. 40000zł, ... tuba nie wiadomo ile pochodzi, zawsze trzeba miec zapasowa, zapomnijcie ze przecietniecie chocby 15mm 80w przy 100% mocy to tylko handalrz wam powie. polecam chlodzenie z biezacej wody.tuba kosztuje w chinach ok 250 $ (80W), w polsce niestety powyzej 2000zł,
ciagle problemy z elektronika i oprogramowaniem, mechanizne czesci ok. nie mozna zaplanowac produkcji poniewaz wiecej czasu zajmuje ustawianie maszyny niz praca, niestety taka prawda,jakosc idzie w parze z cena,

Awatar użytkownika

Piotr Rakowski
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 9
Posty: 2173
Rejestracja: 29 lip 2005, 15:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#24

Post napisał: Piotr Rakowski » 01 gru 2008, 08:07

No toś marnie z Twoimi maszynami! Zapraszam do mnie na testy. 15 mm plexi przetnę 60W tubą - bez problemu.
Maszyny i oprogramowanie CNC: eduCAD, STEP2CNC, LynxCUT, Styro3D, Tapper, cncCAD, Image2CAM, Turn3D, TERMCUT, LynxNEST (Nesting)


kfaz
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 22
Rejestracja: 25 gru 2008, 19:00
Lokalizacja: Wólka Kosowska

#25

Post napisał: kfaz » 08 lut 2009, 08:42

Wracając do tematu. Kupiłem jako dodatkową maszynę z firmy MANTECH ze Swarzędza. Pracujemy na MAZAKU i tniemy głównie tworzywa. Kiedy przestawiamy się na inne materiały i trzeba coś szybko wyciąć z PMMA uruchamiamy chińczyka. Największym problemem jest oprogramowanie. Trochę idiotycznie wymusza zwalnianie w narożnikach. Da się wszystko ustawić ale... Może za bardzo przyzwyczailiśmy się do możliwości programu, który kosztuje więcej niż cały "chińczyk".
Panowie z MANTECH nie mają doświadczenia z laserami ale są inteligentni i szybko się uczą, a napewno bardzo się starają. W razie usterki nie marudzą tylko przyjeżdżają i to szybko (mam od nich inne maszyny).
Szybkość cięcia PMMA 2mm jest przy cięciu jakościowym porównywalna do tej na Mazaku. Jakość krawędzi jest nawet lepsza. Dokładność odwzorowania detalu niestety dużo gorsza. Koszt cięcia na "chińczyku" zdecydowanie niższy.
"Chińczyk" zdecydowanie przegrywa przy grubszych detalach i cięciu bez nabłyszczania krawędzi. Na Mazaku PMMA 3mm "rozcinamy" przy 600W z prędkością 12000mm/minutę, czyli 200mm/s. Można szybciej ale szkoda maszyny.


dupny28
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 7
Rejestracja: 14 sty 2007, 14:25
Lokalizacja: versmold

#26

Post napisał: dupny28 » 30 mar 2010, 13:13

Jak tak kolega zachwala te chińskie lasery to może dostaniemy namiary na producenta chińskiego!!było by milo !!!!
damiano


ksys
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 1
Posty: 46
Rejestracja: 07 maja 2008, 10:18
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

#27

Post napisał: ksys » 31 mar 2010, 13:06

na ebay.com masz pełno ofert chińskich producentów maszyn.ja mogę podać salecnc.com kupiłem kiedyś od nich frezarkę,było masę problemów z oprogramowaniem i 2tygodnie uruchamiałem maszynę.ale teraz działa bez zarzutu.i wyszła mnie polowe taniej niż wtedy najtańsze na rynku. a laser u nich 120x80 z 100w tubą to koszt wraz z przesyłką ok. 16800pln. do tego trzeba doliczyć opłaty celne i portowe.(ok 2500pln) i odbiór maszyny z Gdyni:) jeśli chodzi o jakość i prace na nim zapytajcie kolegę cncopole, powinien mieć w tym doświadczenie.
pozdrawiam


FF
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 8
Rejestracja: 03 wrz 2009, 18:54
Lokalizacja: Polska

#28

Post napisał: FF » 04 kwie 2010, 14:57

"Sporym problemem jest wymagany reżim pracy tuby w zakresie temperatur 20-30 stopni. Wymaga to stosowania chillera a nawet coolera. A z kolei za niska temperatura może spowodować szybsze rozszczelnienie tuby (a nawet jej pęknięcie zmęczeniowe)."


Mam pytanie dot. powyższego cytatu;

1) Jaka jest (czy jest) zatem różnica między chillerem a coolerem ??
2) Jaka jest OPTYMALANA temperatura cieczy chłodzącej, w instrukcji, którą dostałem z maszyną jest napisane, że temp. ma być pomiędzy (uwaga) 5-20'C przy czym przekroczenie 25'C grozi zniszczeniem tuby. jak mam ustawione 15'C co w praktyce daje zakres roboczy temp. w czasie pracy 13.5 - 16.5'C

Awatar użytkownika

qoptics
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 121
Rejestracja: 23 lis 2008, 10:18
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#29

Post napisał: qoptics » 08 kwie 2010, 00:08

ksys pisze: jeśli chodzi o jakość i prace na nim zapytajcie kolegę cncopole, powinien mieć w tym doświadczenie.
pozdrawiam
A no tak mam doświadczenie z takowymI ploterkami, a nawet mam jeden używany do sprzedania
ALE JUŻ NA TEN TEMAT SIĘ WYPOWIADAĆ NIE BĘDĘ BO SZKODA CZASU GDYŻ ZAWSZE ZNAJDZIE SIĘ KTOŚ KTO WIE LEPIEJ MAJĄC LASER OD KILKU MIESIĘCY LUB GO NIE MAJĄC WCALE :mrgreen: (patrz tematy pokrewne)


michal295
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 4
Rejestracja: 05 lut 2010, 19:35
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

#30

Post napisał: michal295 » 25 kwie 2010, 15:28

Ja mam chinczyka i zarazie jestem zadowolony:)
Michał

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”