chińskie lasery - opinie, dystrybutorzy

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

Jacolix
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 5
Posty: 68
Rejestracja: 07 lis 2008, 13:01
Lokalizacja: warszawa

#11

Post napisał: Jacolix » 09 lis 2008, 18:57

Logiczne jest że jeżeli jestem w stanie ciąć grubszy materiał mniejszej mocy laserem, to tą samą grubość będę ciął w podobnym czasie lub nawet szybciej.
Dla przykładu 15mm plexi Trotec 60wat tnie z pręgkością ok 3mm/s. A Chińczyk??????


http://lasertrotec.blogspot.com
cała prawda o laserach TROTEC koniecznie zajrzyj

Tagi:


Autor tematu
obser
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 10
Posty: 96
Rejestracja: 24 maja 2008, 22:59
Lokalizacja: zDolny Śląsk

#12

Post napisał: obser » 09 lis 2008, 21:26

Tego nie wiem. Póki co robiłem cięcie tylko 2mm - bez problemu idzie 30mm/s (moc ustawiona na 80%, tuba 80W), podejrzewam, że da się na 33-34

Maszynę mam dopiero niecały tydzień, a wyciąg podłączyłem w piątek. Na razie robiłem cięcie kilku płyt, więc niewiele mogę napisać.

Awatar użytkownika

Piotr Rakowski
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 9
Posty: 2173
Rejestracja: 29 lip 2005, 15:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#13

Post napisał: Piotr Rakowski » 09 lis 2008, 22:50

A chińczyk z prędkością 1 mm/s.

A ile razy laser Troteca 60W jest jest droższy od 60W chińczyka? (odpowiedź - 3-5 razy).

I jak przekłada się to na czas zwrotu maszyny? Trotec to sprzęt najwyższej klasy - wszyscy to wiemy. Tyle, że zainwestowane pieniądze muszą się przekładać na odpowiedni zysk. Jeśli kogoś stać na Troteca i ma zamówienia, tak by maszyna zwróciła się w ciągu np. roku - nie ma się co zastanawiać. Jeśli prowadzi się tzw. mały biznes i laser ma być maszyną dodatkową - warto zastanowić się jednak nad rozwiązaniem tańszym (jak to zrobiło naprawdę wielu moich klientów).
Maszyny i oprogramowanie CNC: eduCAD, STEP2CNC, LynxCUT, Styro3D, Tapper, cncCAD, Image2CAM, Turn3D, TERMCUT, LynxNEST (Nesting)


Autor tematu
obser
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 10
Posty: 96
Rejestracja: 24 maja 2008, 22:59
Lokalizacja: zDolny Śląsk

#14

Post napisał: obser » 11 lis 2008, 21:43

Uzupełniając prędkości - plexi 5mm tnie w prędkością 12mm/s
Na targach w Poznaniu wycinali mi testowo też w takiej plexi - prędkość na laserze Trotec500 (tuba 100W) to ok. 16mm/s


Jacolix
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 5
Posty: 68
Rejestracja: 07 lis 2008, 13:01
Lokalizacja: warszawa

#15

Post napisał: Jacolix » 14 lis 2008, 17:10

Wszystko krąży wokoł wydajności lasera, tego ile jesteś w stanie wyciąć czy wygrawerować w danej jednostce czasu, no i oczywiście jakości. "Niestety" oprócz prędkości pracy (wydajności) lasery Troteca charakteryzują się również wysoką jakością pracy.
http://lasertrotec.blogspot.com
cała prawda o laserach TROTEC koniecznie zajrzyj

Awatar użytkownika

Piotr Rakowski
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 9
Posty: 2173
Rejestracja: 29 lip 2005, 15:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#16

Post napisał: Piotr Rakowski » 15 lis 2008, 11:33

No tu muszę dodać, że jakość pracy moich laserów (cięcia i powierzchni) jest praktycznie identyczna, jak innych laserów (także Troteca). Tak się składa, że na targach EuroReklama już dwukrotnie stoisko firmy Trodat i nasze sąsiadowały ze sobą i robiliśmy sobie swoiste zawody (porównania), w których nasze lasery wypadły bardzo dobrze.

Z resztą zapraszam - jak kolega chce możemy spróbować wykonać to samo na takich samych elementach swoimi maszynami i pokażemy zdjęcia. Potencjalni klienci będą mogli sami sobie unaocznić.

Póki co zapraszam do obejrzenia zdjęć w mojej galerii: http://www.grawerki.biz/index.php?action=galeria

Oto powiększenie grawerowania w marmurze. Linie przejścia były ustawione co 0,2 mm. Cała głowa naszego rysia nie jest większa, niż 3x3 cm.
Załączniki
rys.jpg
rys.jpg (59.56 KiB) Przejrzano 1435 razy
Maszyny i oprogramowanie CNC: eduCAD, STEP2CNC, LynxCUT, Styro3D, Tapper, cncCAD, Image2CAM, Turn3D, TERMCUT, LynxNEST (Nesting)


Autor tematu
obser
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 10
Posty: 96
Rejestracja: 24 maja 2008, 22:59
Lokalizacja: zDolny Śląsk

#17

Post napisał: obser » 20 lis 2008, 23:34

Nikt tu nie neguje, że Trotec, ULS czy GCC to znacznie wyższa klasa. Mimo, że dużej wiedzy o laserach nie miałem, porównując parametry tych urządzeń i chińczyków, rozmawiając ze sprzedawcami obu typów urządzeń widziałem znaczne różnice. Teraz wiedza nieco większa (choć dalej znikoma) i dalej to podtrzymam.

Tylko jeśli ktoś np. tylko tnie plexi, sklejkę i coś tam na niej graweruje, i efekt może być nieco gorszy (jeśli to faktycznie widać) - wszystko rekompensuje cena.

A patrząc jeszcze na cenę - za np. Troteca 500 (100W) mamy 4 chińskie lasery o takiej samej powierzchni roboczej (i mocy 80W). Jeśli ktoś tnie, i się nie wyrabia - to czy lepiej kupić laser 30-60% szybszy (ale tutaj mocniejszy także dzięki tubie), czy 2 chińskie, coś małego (Troteca czy GCC) do wymagających prac? Zostanie jeszcze na frezarkę :)

Awatar użytkownika

Piotr Rakowski
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 9
Posty: 2173
Rejestracja: 29 lip 2005, 15:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#18

Post napisał: Piotr Rakowski » 21 lis 2008, 08:26

Kol. obser - bardzo słusznie kombinujesz. Osobiście wychodzę z tego samego założenia.
Maszyny i oprogramowanie CNC: eduCAD, STEP2CNC, LynxCUT, Styro3D, Tapper, cncCAD, Image2CAM, Turn3D, TERMCUT, LynxNEST (Nesting)


Autor tematu
obser
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 10
Posty: 96
Rejestracja: 24 maja 2008, 22:59
Lokalizacja: zDolny Śląsk

#19

Post napisał: obser » 21 lis 2008, 12:39

Piotr Rakowski pisze:Kol. obser - bardzo słusznie kombinujesz. Osobiście wychodzę z tego samego założenia.
Sprzedając chińczyki nie można podchodzić inaczej ;)
A na poważnie - mając 2 lasery nawet jeśli jeden padnie - zostaje drugi na którym można pracować. Jeśli cięcie trwa np. 10 minut na chińczyku (a na Trotecu np. 7) - to tutaj w 20 minut zrobimy 4 dane cięcia, a w Trotecu (czy innej maszynie) 3. No i zawsze zostaje sporo pieniędzy na inne inwestycje. Oczywiście - jeśli jakość jest gorsza (bo trochę na pewno jest) i dla kogoś liczy się jak najszybsze cięcie. Nie porównuję tutaj wymagających grawerek czy latwego pozycjonowania materiału na stole i jego szybkiej wymiany - bo tutaj na pewno różnica jest ogromna.


Rastafaray25
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 25 lis 2008, 10:39
Lokalizacja: Poznań

#20

Post napisał: Rastafaray25 » 25 lis 2008, 10:45

Digima firma zajmująca się dystrybucją maszyn CNC naprawdę tanie maszyny

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”