chińskie lasery - opinie, dystrybutorzy

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

szqudi
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 24
Rejestracja: 17 kwie 2010, 13:58
Lokalizacja: Planeta Ziemia

#31

Post napisał: szqudi » 15 kwie 2011, 14:01

A jeśli chodzi o grawerowanie szkła, jak to jest, szkło ponoć najlepiej grawerować na 100% mocy ale szklane tuby przy grawerowaniu na 100% szybko się skończą, także zakładając że grawerować będę na 80% mocy jakie mogę uzyskać szybkości grawerowania przy laserze 45W i 60W bo pomiędzy takimi będę wybierał, wiem że 60W będzie lepszy pod każdym względem ale chce także żeby laser był w miarę mały no i nie drogi, także pole pracy 50x30 cm w zupełności mi wystarczy.
Grawerowanie szkła o jakie mi chodzito grawerowanie tekstu może jakieś małe logo do tego i głównie chodzi o zmatowienie powierzchni, ale czasami przyda się także takie grawerowanie aby szło nałożyć na wygrawerowany tekst farbę i tu grawerowanie powinno być głębsze niż tylko zmatowienie, jak można taki efekt uzyskać? wolno grawerować na 100% mocy? czy na 2 przebiegi?



Tagi:


cinematic2
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1036
Rejestracja: 18 cze 2010, 12:22
Lokalizacja: czasem Polska

#32

Post napisał: cinematic2 » 16 kwie 2011, 08:29

A możesz powiedzieć po jaką ch....rę wyciągasz stare wątki zamiast założyć nowy?
Tym bardziej, że twoja wypowiedź ma się do tematu wątku jak wół do karety.
"Kiedy niesprawiedliwość staje się prawem, opór staje się obowiązkiem".
Thomas Jefferson.


holender007
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 202
Rejestracja: 22 cze 2007, 11:43
Lokalizacja: Głuszyca

#33

Post napisał: holender007 » 16 kwie 2011, 12:22

Z czystym sumieniem jako osoba która już zakupiła laser właśnie o polu 50x30 o mocy 60 W ( oczywiście Chiński ) polecić. Zakupiłem do w firmie ... z Lublina. Bardzo miła obsługa kompetentna i pomocna. Kontaktowałem się ze wszystkimi sprzedawcami w Polsce ceny zbliżone ale jakość obsługi klienta u co niektórych tragiczna. Pracowałem na laserach firmy Trotec i na pewno zaraz usłyszę co ja porównuje. Ale jakość cięcia w moim przypadku sklejki jest bardzo porównywalna może jest i o 30 % wolniejszy ale jakość niczym nie odbiega od maszyny za ponad 60 tyś zł . Jedyne co mi najbardziej przeszkadza to są dwie rzeczy :
1) lustra a dokładniej ich mocowanie jest tragiczne podczas grawerowania z większymi prędkościami dość często lubią się przestawić i wiadomo że jak tego nie przypilnuje to materiał nadaje się do kosza
2) Oprogramowanie i LaserCut totalna poraszka. W trotecu mogłem sam ustawiać gdzie laser ma zacząć gdzie skończyć a tu skacze po całym stole trochę tu wytnie trochę tam.
Osobiście najwięcej eksploatuję go do robienia pieczątek i do cięcia sklejki, drewna.
Ktoś kiedyś na tym forum pisał że nie nadaje się on do pieczątek że źle wychodzą g prawda. Mam pieczątkę wykonaną na Trotecu i zrobiłem identyczną na Chińczyku jak chodzi o odbicie nie ma różnicy żadnej!!! I już teraz zbieram na kolejną maszynkę z chin bo za jednego troteca mam 3 chińczyki na których więcej i szybciej zarobie niż na 1 Trotecu :)
Pozdrawiam Wszystkich I do wszystkich sprzedawców więcej Pokory i trochę mniej cwaniactwa to więcej zarobicie.


po8kaz
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 28 gru 2007, 21:16
Lokalizacja: pomorskie

#34

Post napisał: po8kaz » 30 sie 2011, 22:03

holender007, na jakich ustawieniach robisz pieczątki w LaserCut?
Czy w pliku zawierasz grawerowaniei jednocześnie wycięcie gumki?
Pytam bo od 2 dni bawię sie chińczykiem, ale on ma być nie tyko do zabawy.


holender007
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 202
Rejestracja: 22 cze 2007, 11:43
Lokalizacja: Głuszyca

Pieczątki

#35

Post napisał: holender007 » 31 sie 2011, 10:58

W sumie już nie robię pieczątek stare dzieje. Wszystko zależy jakiej gumy używasz ja testowałem wiele gum i najbardziej przypasowała mi szara bezzapachowa.
Do niej ustawiałem laser :
Speed 200
Power 60 min power 30
Scan Grap 0,04
Grade 1,2
Po wygrawerowaniu gumki od razu ustawiałem cięcie. W Corelu tworzyłem projekt pieczątki i go obrysowywałem np gumka 40 x 25 to rysowałem dwa prostokąty jeden o wymiarach 40x25 i drugi większy 41x26. Powodzenia


Jacolix
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 5
Posty: 68
Rejestracja: 07 lis 2008, 13:01
Lokalizacja: warszawa

#36

Post napisał: Jacolix » 10 paź 2011, 21:22

holender007 pisze:Mam pieczątkę wykonaną na Trotecu i zrobiłem identyczną na Chińczyku jak chodzi o odbicie nie ma różnicy żadnej!!! I już teraz zbieram na kolejną maszynkę z chin bo za jednego troteca mam 3 chińczyki na których więcej i szybciej zarobie niż na 1 Trotecu
Czyli dostałeś produkt finalny, ciekaw jestem jak małą czcionkę jesteś wygrawerować na chińczyku i czy każda czcionka Ci się odbije. W Trotecu w oprogramowaniu Job Control wybierasz sobie stożek z jakim mają być grawerowane litery (one nie są grawerowane pod kątem prostym). Wiem że w przypadku grawerowania na laserach które tej funkcji nie posiadają, niektórych czcionek nie da się wygrawerować lub w projekcie należy dodawać obrysy o odpowiedniej grubości do liter, by podczas grawerowania pod kątem prostym po prostu nie zniknęły. Oprócz tego pracując na Trotecu robiąc pieczątkę w corelu projektujesz pieczątkę tak jak ma się ona odbić a tryb "stempel" w oprogramowaniu sam robi negatyw i lustrzane odbicie.
A tak z ciekawości w jakim czasie na swoim laserze grawerujesz gumę do standardowej pieczątki o wymiarach 48x17mm? Mi na Speedy 300 25 wat zajmuje 2min 30sek z cięciem i może tam być czytelnie odbijająca się czcionka o wielkości 3 punktów.

pozdrawiam
http://lasertrotec.blogspot.com
cała prawda o laserach TROTEC koniecznie zajrzyj


rcc
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 14
Rejestracja: 28 cze 2011, 09:07
Lokalizacja: Polska

#37

Post napisał: rcc » 16 paź 2011, 20:41

Metalowe tuby RF Universala-a, Synrada, Coherent mają mniejszą plamkę i nie mają zakłóceń przy "wstawaniu" tj. jest to w przypadku szklanej. Pieczątka jest więc dokładniej zrobiona i wiąże się to z charakterystyką wiązki. Kwestia tylko czy pieczątka zrobiona chińczykiem komuś nie wystarczy, bo wcale nie jest zrobiona źle.


holender007
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 202
Rejestracja: 22 cze 2007, 11:43
Lokalizacja: Głuszyca

#38

Post napisał: holender007 » 25 paź 2011, 21:10

Jacolix pisze:
holender007 pisze:Mam pieczątkę wykonaną na Trotecu i zrobiłem identyczną na Chińczyku jak chodzi o odbicie nie ma różnicy żadnej!!! I już teraz zbieram na kolejną maszynkę z chin bo za jednego troteca mam 3 chińczyki na których więcej i szybciej zarobie niż na 1 Trotecu
Czyli dostałeś produkt finalny, ciekaw jestem jak małą czcionkę jesteś wygrawerować na chińczyku i czy każda czcionka Ci się odbije. W Trotecu w oprogramowaniu Job Control wybierasz sobie stożek z jakim mają być grawerowane litery (one nie są grawerowane pod kątem prostym). Wiem że w przypadku grawerowania na laserach które tej funkcji nie posiadają, niektórych czcionek nie da się wygrawerować lub w projekcie należy dodawać obrysy o odpowiedniej grubości do liter, by podczas grawerowania pod kątem prostym po prostu nie zniknęły. Oprócz tego pracując na Trotecu robiąc pieczątkę w corelu projektujesz pieczątkę tak jak ma się ona odbić a tryb "stempel" w oprogramowaniu sam robi negatyw i lustrzane odbicie.
pozdrawiam
Pracowałem na Trotecu i znam jego możliwości i z tym się nie sprzeczam bo wiem doskonale że jest dużo lepszy niż chińczyk, ale w programie który jest jest dołączony do maszyny chińskiej (lasercut) jest też opcja specjalna do robienia pieczątek w której ustawia się że litera wychodzi jako stożek bez żadnych obrysów tak jak piszesz wystarczy tylko w corelu wpisać treść pieczątki ustawić odbicie lustrzane i to jest wszystko jak chodzi o przygotowanie projektu .
I tak jak przedmówca napisał:
Kwestia tylko czy pieczątka zrobiona chińczykiem komuś nie wystarczy, bo wcale nie jest zrobiona źle.
Bo to jest tylko pieczątka, a raczej do samych pieczątek/gumek nikt nie kupi troteca patrząc na ceny gumek na allegro gdzie teraz kosztują nie całe 4 zł :)
To ile musiał by ich zrobić żeby maszyna mu się zwróciła bez względu czy to będzie trotec czy chińczyk :)


Marek_GV
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 11
Rejestracja: 22 paź 2011, 18:39
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#39

Post napisał: Marek_GV » 26 paź 2011, 21:49

rcc pisze:Metalowe tuby RF Universala-a, Synrada, Coherent mają mniejszą plamkę i nie mają zakłóceń przy "wstawaniu" tj. jest to w przypadku szklanej. Pieczątka jest więc dokładniej zrobiona i wiąże się to z charakterystyką wiązki. Kwestia tylko czy pieczątka zrobiona chińczykiem komuś nie wystarczy, bo wcale nie jest zrobiona źle.
W ogóle porównywanie chińczyków i markowych laserów jak Trotec, Universal czy Gravograph to nieporozumienie - to tak jak porównanie Mercedesa i TATA Mobile. I to i to jezdzi, w ostatecznosci da sie dojechac jednym i drugim na zakupy, odebrac dzieci z przedszkola etc. ale caly czas to jest inna liga urzadzen.


Jacolix
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 5
Posty: 68
Rejestracja: 07 lis 2008, 13:01
Lokalizacja: warszawa

#40

Post napisał: Jacolix » 01 lis 2011, 07:01

Marek_GV pisze:W ogóle porównywanie chińczyków i markowych laserów jak Trotec, Universal czy Gravograph to nieporozumienie - to tak jak porównanie Mercedesa i TATA Mobile. I to i to jezdzi, w ostatecznosci da sie dojechac jednym i drugim na zakupy, odebrac dzieci z przedszkola etc. ale caly czas to jest inna liga urzadzen.
Dokładnie, każdy laser jest dla ludzi, pytanie co, ile, jak szybko, jak dokładnie chcesz zrobić.
Chcąc dostać się w jakieś miejsce zamiast jechać samochodem, rowerem czy komunikacją miejską można przecież pójść piechotą - efekt końcowy dokładnie jest ten sam (tyle że nikt nie liczy kosztów alternatywnych).
http://lasertrotec.blogspot.com
cała prawda o laserach TROTEC koniecznie zajrzyj

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”