Laser 3030 trumpf

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

prima
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 2
Posty: 47
Rejestracja: 15 sie 2010, 21:35
Lokalizacja: kraków

#11

Post napisał: prima » 23 wrz 2010, 12:24

Witam
Ja proponuje nie przejmować się zbytnio tym świeceniem w rurkach - kiedyś słyszałem od serwisanta wersję (tylko nie wiem czy prawdziwą:) że jest to tylko "bajer dla klienta". Według mnie ma ona sens ponieważ wiązka lasera do cięcia nie jest widoczna dla oka, chyba że doszło do jej odbicia lub przejścia przez materiał - i to co się widzi sprawia wrażenie że ją widzimy gdy tymczasem jest to już "miks" różnej poplątanej materii:)
Poza tym wiarygodną ocenę stanu lampy może stanowić jedynie spis danych TLF najlepiej prowadzony systematycznie:) oko ludzkie jest czasami za wolne żeby uchwycić modulacje częstotliwości jakie występują w różnych rodzajach "wkłuć" i "konturach cięcia".
W menu dostępnym dla operatora ("w metodach laserowych - wykresy 0-99") można zmieniać częstotliwość, czas i narastanie mocy i wtedy widać te różnice "w błyskach i czasach rozjaśniania" - czasami można się nieźle pobawić np: ustawić wkłucie w jakiejś metodzie na 60 s. a w 1151 będzie czas wkłucia 1s i kierownik będzie się zastanawiał o co chodzi - maszyna się zepsuła czy co:)? a w tym czasie można marzyć o pierdołach..
Ale to jest zabawa dla odważnych chłopaków:)


prima

Tagi:


cnc3d
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 5
Posty: 635
Rejestracja: 29 mar 2008, 16:48
Lokalizacja: laski

#12

Post napisał: cnc3d » 23 wrz 2010, 19:18

Fioletowa poświata jest przy każdy laserze co2 obojętne czy jest zasilany HV czy HF i wynika z emisji spontanicznej (jak w neonówkach) helu lub azotu a nie emisji wymuszonej (jak w laserach) wzbudzonych cząsteczek co2. Każdy z tych pierwiastków ma inne linie widmowe i dlatego można widzieć te prążki, które leżą w zakresie widzialnym dla człowieka.


prima
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 2
Posty: 47
Rejestracja: 15 sie 2010, 21:35
Lokalizacja: kraków

#13

Post napisał: prima » 23 wrz 2010, 22:54

Witam
Bardzo mądra wypowiedź "cnc....." Podtrzymuje swoje, że nie ma co się zastanawiać nad tymi rurkami. Byłem świadkiem wielu ustawień wiązki oraz strzałów kontrolnych w plexe i żadnej poświaty nie zauważyłem. Także jeszcze raz: spisy TLF to podstawa do wiarygodnej oceny zużycia lampy.
Pozdrawiam niegrzecznych i odważnych chłopaków:)
prima


cnc3d
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 5
Posty: 635
Rejestracja: 29 mar 2008, 16:48
Lokalizacja: laski

#14

Post napisał: cnc3d » 23 wrz 2010, 22:58

Trudno zobaczyć świecenie rur w niektórych laserach ponieważ są po prostu zabudowanie i aby uruchomić laser trzeba założyc osłony. W Trumfie są małe otworki przez które to widać.


Olszewski
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 15 paź 2010, 14:52
Lokalizacja: Bydgoszcz

#15

Post napisał: Olszewski » 15 paź 2010, 14:58

Witam,

Mam problem z systemem chłodzącym w laserze Trumph 3030 TLC. Laser ciągle się grzeje a serwisanci od chłodnictwa bezradnie rozkładają ręce. Czy ktoś miał taki problem, lub może polecić sprawdzony serwis, który jest w stanie pomóc?

Z góry dziękuję za pomoc.


lewy10psdw
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 346
Rejestracja: 26 sie 2008, 13:07
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

#16

Post napisał: lewy10psdw » 15 paź 2010, 18:27

Serwis trumpfa:)


Autor tematu
waldemas1
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 4
Posty: 230
Rejestracja: 21 maja 2008, 23:20
Lokalizacja: mazur

#17

Post napisał: waldemas1 » 08 lis 2010, 16:26

przegrzewa się po jakim czasie ?
który zbiornik
jakie są alarmy
do ilu stopni po jakim czasie przegrzewa się
Ile wody w zbiornikach czy maty są czyste (nowe) albo oryginalne.
Nie martw się że jest źle , zawsze może być gorzej ... .

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”