Spawarka przemysowa - jaką firmę wybrać?

Spawalnictwo i obróbka cieplna

Azzader
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 185
Rejestracja: 10 cze 2010, 19:29
Lokalizacja: Poznań

Re: Spawarka przemysowa - jaką firmę wybrać?

#11

Post napisał: Azzader » 09 lis 2017, 16:54

Korzystacie z tych opcji pulse, super pulse? Do aluminium czy też innych zastosowań?
[/quote]

Co się da tym spawamy. Na przykład po pulsie zostaje dużo mniej odprysków niż po standardzie.



Tagi:


acetylenek
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 577
Rejestracja: 12 mar 2006, 21:46
Lokalizacja: Kraków/Olkusz

Re: Spawarka przemysowa - jaką firmę wybrać?

#12

Post napisał: acetylenek » 10 lis 2017, 21:09

Jeszcze jest Fronius. Chyba nie ma wątpliwości że dobre sprzęty robią ... cen nawet nie znam. Tam gdzie ja bywałem to fronius był jako źródło do stanowiska zrobotyzowanego MIG/MAG. Nigdy nie miałem okazji spawać ich sprzętem ale myślę że kupując do przemysłowego spawania wziąłbym pod uwagę. Ja mam Kemppi Pro evolution 5200 z bajerami spisuje się bardzo dobrze - nowego raczej nie kupisz a używane za 15-20 tysięcy. Tiga mam też Kemppi Mastertig 2300AC/DC no i tiga na jedną fazę lepszego nie widziałem bardzo uniwersalna ma wszystkie bajery jakie się tylko da(fronius niektórych rzeczy do swoich tigów nie robi).


Autor tematu
wirtualnyjan
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 5
Posty: 404
Rejestracja: 09 paź 2012, 14:08
Lokalizacja: PL

Re: Spawarka przemysowa - jaką firmę wybrać?

#13

Post napisał: wirtualnyjan » 13 lis 2017, 20:20

No ok, to mająć oferty z Froniusa, ESABa, Lincloln Electric i Kemppi na co zwracać uwagę żeby wybrać tę najlepszą (załóżmy że wszystkie w podobnej cenie)?


acetylenek
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 577
Rejestracja: 12 mar 2006, 21:46
Lokalizacja: Kraków/Olkusz

Re: Spawarka przemysowa - jaką firmę wybrać?

#14

Post napisał: acetylenek » 14 lis 2017, 00:12

Cykl pracy np. bo model o maksymalnym prądzie np. 320A może mieć cykl 40% albo nawet 100% ich ceny będą raczej inne bo jena będzie bardziej warsztatowa a druga przemysłowa pod robota albo grubsze ręczne spawanie. Podajnik 4 rolkowy- czyli napędzane wszystkie 4 rolki. Rozdzielność podajnika od źródła, dla dużych spawarek jest możliwość odpięcia podajnika i podłączenia go na "przedłużaczu" wtedy nie targamy źródła ze sobą tylko podajnik. Mniejsze raczej mają budowę kompaktową ale np. 320A są oba rodzaje. Ewentualnie chłodzenie palnika cieczą zależy jakie prący i jakie cykle spawania.

Awatar użytkownika

Petroholic
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 2688
Rejestracja: 08 gru 2015, 12:23
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Spawarka przemysowa - jaką firmę wybrać?

#15

Post napisał: Petroholic » 14 lis 2017, 06:53

Podajnik i chłodzenie w przemysłowej to dla mnie podstawa... Przemysłowa ma chodzić prawie non stop to nie zabawka do garażu... A przy spawaniu 300A+ po 5 minutach spawu ciągłego nie utrzymasz palnika w ręce :D Dodatkowo jak będziesz miał duży element i skakał dookoła to przewód może nie wystarczyć i "piesek" ratuje życie :)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Spawalnictwo i obróbka cieplna”