Spawarka do drobnych robótek

Spawalnictwo i obróbka cieplna

Autor tematu
strikexp
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 25
Posty: 4419
Rejestracja: 31 mar 2017, 19:47
Lokalizacja: Warszawa

#11

Post napisał: strikexp » 02 wrz 2017, 23:37

Majstarek pisze:znajomy handluje "szperami" z Niemiec. Sprzedał nie dawno MIG/MAG Esaba 300 Amperowego za 1500zł. Potężna maszyna. Poszukaj coś na aukcjach, można trafić okazję...
Ale to za dużo jak dla mnie, ja potrzebuję sprawnej nowej maszyny do mini robótek. Nie ukrywam że chcę kupić tania spawarkę bo będzie mała. Cykle pracy mnie aż tak nie przerażają.

Mam w tej chwili dostęp do Eihnell Euromaster cen 150, ewentualnie inny model. Nie wiem czy da się z niej zrobić TIGa, ale na pewno jest lipna.


Celuję w migomat bo jak kto ju napisał, jest mniej wymagająca od materiału i operatora.
Na kupno przyzwoitej spawarki napaliłem się po obejrzeniu tego filmu:

Zdaje się że to właśnie migomat, a takie robótki jak na filmie to największe jakie bym miał.



Tagi:

Awatar użytkownika

Petroholic
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 2688
Rejestracja: 08 gru 2015, 12:23
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#12

Post napisał: Petroholic » 03 wrz 2017, 01:05

strikexp pisze:a takie robótki jak na filmie
Jak dla mnie to w tym filmie na plus tylko chęć samodzielnego wykonania...

1. Pierwsze ujęcie spawanie bez rękawic !!!
2. Pierwsze ujęcie - spaw NIE W TĄ STRONĘ... To nie MMA... Migomat się pcha, a nie ciągnie :) Praworęczna osoba powinna spawać od prawej do lewej :)
3. Nie chwycone blachy do stołu - skrzywienie widać na drugim ujęciu ile odstaje blacha od stołu na spawie :) Gdyby zrobił fazy i szczelinę pomiędzy może by wygięło trochę mniej, a tak podstawa imadła od razu krzywa :)
4. Spawy nawet gdyby to był marketowy MIG to i tak paskudne...
5. Łapanie elementów (zastrzały) na 1 heft i od razu spaw ciągły to karygodny błąd... Na 100% pociągnie i skrzywi... Hefty conajmniej 3 na element żeby nie pociągnęło...
6. Łapanie heftów na środku elementu - kolejny błąd... Hefty o ile sie da to zawsze na rogach...

Jak dla mnie to film z gatunku "jak się nie powinno spawać" albo "w du*** mam co mi mówili i tak robię po swojemu" :)


Autor tematu
strikexp
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 25
Posty: 4419
Rejestracja: 31 mar 2017, 19:47
Lokalizacja: Warszawa

#13

Post napisał: strikexp » 03 wrz 2017, 18:06

Przesadzasz, technikę spawania można dopracować, ja też widzę że spawy nie są idealne. Ale za to efekt jest, nawet jak z poparzonymi łapami :mrgreen:

Natomaist zastanowiło mnie pewne stwierdzenie:
Petroholic pisze: 4. Spawy nawet gdyby to był marketowy MIG to i tak paskudne...
Czy to oznacza że tanie migomaty robią paskudne spawy czy to jest raczej kwestia spawacza?
Ja powtarzam, mi spawarka nie musi działać dłuzej niż 10 minut na godzinę. A i tak przypuszczam że mogę jej używać przez najbliższy rok przez jedynie 1-2h.


bartoszmista
Posty w temacie: 6

#14

Post napisał: bartoszmista » 03 wrz 2017, 18:31

strikexp pisze:Czy to oznacza że tanie migomaty robią paskudne spawy czy to jest raczej kwestia spawacza?
Przede wszystkim kwestia umiejętności spawacza. Tylko że to działa w jedną stronę - dobry spawacz na takim sprzęcie sobie poradzi (z ustawieniem parametrów), a amator już niekoniecznie. Idź na kompromis i kup jakiś tani ale z płynną regulacją parametrów (i wyświetlaczem). Np. tai jak na filmie: http://allegro.pl/magnum-spawarka-migom ... e8fddc4ab4

Ale ciężko mi coś konkretnego doradzić bo nie mam styczności ze sprzętem z tej "półki" że się tak wyrażę.


Autor tematu
strikexp
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 25
Posty: 4419
Rejestracja: 31 mar 2017, 19:47
Lokalizacja: Warszawa

#15

Post napisał: strikexp » 03 wrz 2017, 19:54

Cenowo jest w porządku, jak dodam butlę itp to wyjdzie sporo ponizej 2000zł a tyle mogę wydać. No chyba że ktoś ma jeszcze inne propozycje.


ABKK
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 6
Posty: 288
Rejestracja: 01 lut 2012, 11:12
Lokalizacja: Wrocław

#16

Post napisał: ABKK » 07 paź 2017, 18:18

I jak co tam kupiłeś?


Autor tematu
strikexp
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 25
Posty: 4419
Rejestracja: 31 mar 2017, 19:47
Lokalizacja: Warszawa

#17

Post napisał: strikexp » 07 paź 2017, 21:17

Na razie jeszcze nic, koniec kwartału to kasa potrzebna na podatek :mrgreen:
A że zimą raczej nie będę grzebał na warsztacie (męczące dojazdy i temperatura) to pewnie kupię spawarkę dopiero na wiosnę.
Ale będę chyba brał tą z filmu. Dobra spawarka to jest jednak świetna sprawa. Dzisiaj robiłem podpórkę do szlifierki z kątowników, płaskowników i śrub. Gdybym miał dobry migomat to bym to zrobił w 2h a tak bawiłem się przynajmniej ze 4h a konstrukcja wyszła lipna...

\Obrazek


ABKK
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 6
Posty: 288
Rejestracja: 01 lut 2012, 11:12
Lokalizacja: Wrocław

#18

Post napisał: ABKK » 07 paź 2017, 21:37

Ponoć te magnumy psują się na potęgę ostatnimi czasy :(


Znajomy poleca mi:
SPARTUS® EasyMIG 200E
http://www.spartus.pl/urzadzenia-mig/mig200e


Autor tematu
strikexp
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 25
Posty: 4419
Rejestracja: 31 mar 2017, 19:47
Lokalizacja: Warszawa

#19

Post napisał: strikexp » 20 paź 2017, 01:28

Trochę niepewności zasiałeś pisząc o tym psuciu. Dla mnie to istotne ponieważ będę używał spawarki bardzooooo mało. Jak coś rąbnie to na pewno po gwarancji...

Znalazłem cały zestawik za 2000zł i już mam go ochotę brać w listopadzie:
http://allegro.pl/magnum-mig-190-ii-mig ... ml#thumb/1
Ale chyba muszę rozważyć tego spartusa żeby nie utopić kasiory.

Inna sprawa że z punktu widzenia elektronika, to te awarie aż tak bardzo mnie nie przerażąją. Pewnie sam naprawię wrazie czego.
Przypuszczam że przyczyną awarii jest zbyt niski próg zabezpieczenia termicznego. Spawacze cisną ile fabryka dała a potem zrzucają że sprzęt awaryjny. Gdy tak naprawdę sprzęt jest robiony z głową, żeby nie wyłączał spawarki zbyt restrykcyjnie i nie rujnował spawu.


Autor tematu
strikexp
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 25
Posty: 4419
Rejestracja: 31 mar 2017, 19:47
Lokalizacja: Warszawa

#20

Post napisał: strikexp » 02 lis 2017, 11:21

Szukając konkretnej oferty doczytałem z przerażeniem że te spawarki 200A/7,5kW są robione w wersjach 230V i 400V.
No to jak ktoś kupił 230V a ktoś inny 400V i ta pierwsza się spaliła. To tak jakby powiedzieć że ktoś kupił plastikową i metalową łopatę do odśnieżania, a po roku pierwsza się połamała. To jest bardzo ważne że moc dzieli się na 3, chociaż może nie w całej spawarce (nie widziałem schematu) ale jednak obciążenia są mniejsze.

Znalazłem bardzo fajny zestaw w naprawdę atrakcyjnej cenie:
http://allegro.pl/spawarka-polautomat-2 ... 40712.html

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Spawalnictwo i obróbka cieplna”