Spawarka inwertorowa czy migomat

Spawalnictwo i obróbka cieplna

Autor tematu
arczi1987
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 4
Posty: 22
Rejestracja: 10 lut 2009, 15:05
Lokalizacja: Łęczna

Spawarka inwertorowa czy migomat

#1

Post napisał: arczi1987 » 24 gru 2016, 21:03

Witam, noszę się z zamiarem kupna spawarki, do sporadycznego użytku, czasami trzeba przyspawać śrubkę, czasami jakiś profil metalowy, a czasami fajnie jak by się udało aluminium, ale to od wewnątrz np. kasetonu a więc wygląd mało ważny. Zastanawiałem się nad zakupem inwertorowej bo widziałem że są elektrody do spawania aluminium, lub jakiś migomat, ewentualnie inwertorowa z funkcją TIG, może mi ktoś doradzić na co zwracać uwagę, nie chciałbym też wydawać kilku tysięcy tylko jako że sporadycznie będzie używana to coś w miarę niskiego budżetu.



Tagi:

Awatar użytkownika

adam Fx
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 5562
Rejestracja: 04 lip 2004, 16:03
Lokalizacja: Gliwice

#2

Post napisał: adam Fx » 25 gru 2016, 10:33

Już któryś raz się temat przewija MMA wymaga trochę wprawy jest kłopotliwe bo trzeba czyścic szlakę i cienkie rzeczy to już zaczyna być problem - owszem można wziąć z TIG ale wtedy np. jak być chciał tłumik pod autem pospawać to znowu problem bo materiał musi być idealnie czysty. oczywiście tani TIG alu nie pospawa a MMA to mordęga chyba ze do spawania masz spory kawałek alu bo profilach to zapomnij. ale MMA inw. kupisz tania z TIG polecam dedrę

co do migomatu to najbardziej uniwersalne bo i tłumik pospawasz i zawias przy furtce i najazdy z profili.
ja mam ten
sorki za wszystkie błędy ... (dyslektyk) :?
Zobacz moje filmy http://www.youtube.com/user/pokachontass/videos


same222
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 1
Posty: 76
Rejestracja: 20 sty 2014, 22:57
Lokalizacja: Nowe Kramsko

#3

Post napisał: same222 » 25 gru 2016, 12:21

jeżeli coś jest do wszystkiego to jest do niczego koniec kropka.

do ogólnego spawania w domu kup automat 200-250A, a ze sporadycznym spawaniem metali kolorowych udaj się raz kiedyś do specjalisty wychodzi to najtaniej

jeżeli chcesz spawać aluminium na większą skalę to przezbrajasz automat i spawasz, ale wątpię żebyś pospawał blaszkę aluminiową 0,5mm automatem,

rozwiązaniem jest zakup porządnego TIG AC/DC z funkcją spawania MMA i masz całkowicie zamknięty temat spawania ale podkreślam TIG z MMA, a nie MMA z TIG to ogromna różnica, za taką zabawkę nie za dobrej firmy musisz zapłacić kilka tysięcy więc prosta kalkulacja ile kasetonów musisz pospawać, żeby na siebie zarobiło? ile będziesz spawał kwasu, miedzi, brązu złota tytanu czy innych metali kolorowych?

odpowiedź odnośnie opłacalności pozostawiam już Tobie :grin:


Masato
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 6
Posty: 166
Rejestracja: 12 maja 2013, 22:38
Lokalizacja: Kalisz

#4

Post napisał: Masato » 25 gru 2016, 15:00

Możesz kupić Migomat Tiger 2200, ma uzwojenie miedziane, spawa cienkie blaszki dobrze. Podajnik 4 rolkowy, rolki na drut 0,8 i 0,6 są w zestawie. Wydaje mi się, że wykonanie jest naprawdę dobre.
Wymieniałem progi w autach, spawałem łatki , także grubsze rzeczy.

Spawałem też nim aluminium, tylko dokupujesz drut alu i wkładkę do pistoletu. Spawa wystarczająco dobrze.

Tiga nie kupuj, na to trzeba mieć robotę.

Zaś zaletą MMA jest to, że wszędzie z tym pójdziesz i jest lekka. Nie trzeba taszczyć butli i nie ogranicza Cię tak krótka masa i krótki kabel spawalniczy. Migiem możesz pospawać konstrukcję pod płytę obornicką, ale musiałbyś mieć przenośny... z długim wężykiem, a dojście co2 z ziemi.


Autor tematu
arczi1987
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 4
Posty: 22
Rejestracja: 10 lut 2009, 15:05
Lokalizacja: Łęczna

#5

Post napisał: arczi1987 » 29 gru 2016, 11:09

Ok, a to jeszcze takie pytanie czy kupując zwykły migomat, zmieniając w nim drut na drut do aluminium, zmieniając butle na argon oraz końcówkę w pistolecie będę mógł pospawać aluminium, zaznaczam że nie musi to byś spaw ładny bo i tak nie będzie na widoku.


Masato
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 6
Posty: 166
Rejestracja: 12 maja 2013, 22:38
Lokalizacja: Kalisz

#6

Post napisał: Masato » 29 gru 2016, 19:58

Tak będziesz mógł, ale nie wiem czy w każdym. W Tigerze 2200 tak, zmienia się wkład na teflonowy w przewodzie którym idzie drut. Zmieniasz jakby to powiedzieć peszel na drut. W przypadku Tigera 2200 bez problemu to dokupisz za parę złotych. Masz rolki fabryczne na 0,6 i 0,8 drut. Obracasz je jak coś. Pospawać się da i nawet nie najgorzej to wygląda po wyczyszczeniu.


Autor tematu
arczi1987
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 4
Posty: 22
Rejestracja: 10 lut 2009, 15:05
Lokalizacja: Łęczna

#7

Post napisał: arczi1987 » 29 gru 2016, 20:01

Czyli tak migomat każdy bez problemu da się tak przerobić, a czy np. taka spawarka DEDRA MMA/TIG PULSE 200A dała by radę jak bym kupił do tego TIG te elektordy do aluminium ? Czy lepiej odpuścić i kupić jakiś migomat typu np. Einhell BT GW190D


Masato
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 6
Posty: 166
Rejestracja: 12 maja 2013, 22:38
Lokalizacja: Kalisz

#8

Post napisał: Masato » 30 gru 2016, 02:19

Myślisz, że spawanie tigiem jest takie proste?
Jak chcesz kupić tanio to kup co chcesz.

Jak chcesz kupić coś co u mnie się sprawdziło to możesz kupić Tigera 2200.

Mam też mma/tig firmy Welder Fantasy. Słabo jarzy łuk, a tigiem pospawałem kilka razy, ponieważ odkąd mam migomat to tego nie używam, bo nie spawam alu i w dodatku rzadko u używam MMA. MMA się fajnie spawa np płot na wyjeździe, lub jak wchodzisz na wysokość i nie masz wyjścia.

Awatar użytkownika

adam Fx
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 5562
Rejestracja: 04 lip 2004, 16:03
Lokalizacja: Gliwice

#9

Post napisał: adam Fx » 30 gru 2016, 17:07

arczi1987 pisze: DEDRA MMA/TIG PULSE 200A
to tig DC do alu kup tig AC !
Więc pwenie kupisz migomat bo taki tig to ze 3000 koszt.
sorki za wszystkie błędy ... (dyslektyk) :?
Zobacz moje filmy http://www.youtube.com/user/pokachontass/videos


Autor tematu
arczi1987
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 4
Posty: 22
Rejestracja: 10 lut 2009, 15:05
Lokalizacja: Łęczna

#10

Post napisał: arczi1987 » 30 gru 2016, 18:15

No tak będzie migomat, możecie mi powiedzieć na co zwrócić uwagę przy zakupie bo na internecie jest mnóstwo różnych firm

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Spawalnictwo i obróbka cieplna”