Spawanie i obróbka rur nierdzewnych

Spawalnictwo i obróbka cieplna

InzSpawalnik
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1693
Rejestracja: 28 gru 2012, 01:04
Lokalizacja: Galaktyka

#11

Post napisał: InzSpawalnik » 08 gru 2016, 09:59

W sumie to stal 304 jest coraz trudniejsza do kupienia. Trzeba sprawdzac na certyfikacie jaki gatunek to jest dokladnie. 304 L trzeba zamawiac. Uwaga na wersje z literka H - to z podwyzszona zawartoscia wegla - jeszcze wieksze problemy !



Tagi:


kayus11
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 4
Rejestracja: 29 wrz 2016, 09:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Spawanie i obróbka rur nierdzewnych

#12

Post napisał: kayus11 » 21 lut 2018, 13:00

https://uslugispawalnicze.jimdo.com/201 ... rdzewnych/
Tutaj świetny i obszerny poradnik na temat obróbki spawów nierdzewnych


janusz961
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 09 mar 2018, 15:30

Re: Spawanie i obróbka rur nierdzewnych

#13

Post napisał: janusz961 » 09 mar 2018, 15:34

Takich rzeczy uczą na odpowiednich kursach... także polecam się zapoznać http://www.oszomega.pl/pl/szkolenia/kursy-spawalnicze/7.


melonmelon
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 4
Posty: 601
Rejestracja: 16 wrz 2010, 11:58
Lokalizacja: świete miasto

Re: Spawanie i obróbka rur nierdzewnych

#14

Post napisał: melonmelon » 10 mar 2018, 11:50

Wy tak naprawdę? Poważnie? Czy tylko reklamę robicie swojej firmie/koledze.
W instalacji z kwasiaka do wody najważniejsza jest ta cholera, co w środku siedzi, co jej nie widać... Ten cały przetop i brak złych tlenków od wewnątrz. Lamelką tam nie dojdziesz, już lepiej ziemniaków kupić kilka kilogramów.
Tego nie uczą na kursach podstawowych czy nawet na daną grupę materiałową.
Pozostaję mieć nadzieję, że zamawiający żąda gwarancji min. 15 lat, wykonawca już po 4 będzie to łatał za własne pieniądze.

pozdro


acetylenek
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 577
Rejestracja: 12 mar 2006, 21:46
Lokalizacja: Kraków/Olkusz

Re: Spawanie i obróbka rur nierdzewnych

#15

Post napisał: acetylenek » 14 mar 2018, 23:52

Temat już trochę siedzi ale dopiero teraz zauważyłem.

Ciężko mi uwierzyć w to co widzę i czytam ...

Firma która w tle ma balustradę, w ofercie bramy balustrady itd. jest idealnym wzorem do naśladowania pod względem spawania nierdzewki w jakości do instalacji spożywczych czy przemysłowych. Dobrze że siedzę ale chyba muszę się położyć bo mi słabo.

... a kuzyn mnie cały czas pyta dlaczego nie robię balustrad z nierdzewki... ohhh

Przecież żeby odpowiedzieć na te wszystkie pytania i braki w wiedzy i niewiedzy o braku wiedzy to by pół internetu zajęło.
Nawet jakby ktoś był tak uparty i to wszystko wyjaśnił to nic by nie dało bo do tego potrzeba nawet nie odrobinę doświadczenia tylko dużo doświadczenia, talentu i wiedzy. Mówię oczywiście o wykonaniu zgodnie ze sztuką instalacji do wody. Jak by to była instalacja do żywności to jeszcze są specjalne rury polerowane wewnątrz ... temat rzeka. Zostańmy przy wodzie nie napisano co prawda jakiej ale raczej nie destylowanej. Można wyszukać w sieci artykuły o tym jak nierdzewka ładnie rdzewieje np. z powodu niewłaściwych podkładek czy nakrętek co prawda też nierdzewnych ale o innym składzie. Zakazić nierdzewkę nietrudno i korozja gotowa - teraz mam ryry które dzień przeleżały pod gołym niebem a ktoś przy transporcie przeciągnął jedną po czarnej stali i jest brązowy ślad - pył ze stali czarnej, nieodpowiednie materiały ścierne, szczotki, młotki, przyczepka do transportu, narzędzia mocujące albo z nierdzewki albo o odpowiedniej twardości to nie zepsuje nierdzewności nierdzewki.

Trochę już pospawałem nierdzewki w życiu ale nie wiem czy bym się na wykonanie takiej instalacji porwał.

Dlaczego to napisałem? Żeby ktoś kto zaczyna wiedział że to nie jest takie łatwe i zanim przyjmie zlecenie na coś innego niż balustrady zastanowił się czy za 2 lata zlecenie mu bokiem nie wyjdzie.

Swoją drogą klient też jakiś dziwny skoro wykonawcy bez doświadczenia zlecił taką robotę.

Teraz robię rury nierdzewne do powietrza nawet nie sprężonego porostu do bąbelkowania wody, spinam się przy tym strasznie żeby to pospawać i nie poprawiać za parę lat. Co najwyżej będzie to powietrze wilgotne bez chlorków w zasadzie to co w powietrzu lata tylko o większej wilgotności ale pełny przetop i ochrona grani są na takim poziomie że spawy są srebrne no czasem żółte.
Ciekawie się robi jak taka rura ma kolanka i trzeba chronić grań a potem wyciągnąć sprzęt do tej ochrony. Przy dużych średnicach i długiej instalacji nie ma sensu wypełniać całej rury. Przydałby się jeszcze miernik do pomiaru tleny w przestrzeni grani ani to tanie ani wieczne ma skończoną i dość krótką trwałość.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Spawalnictwo i obróbka cieplna”