Spawanie profili stalowych S235 60x60x1,5

Spawalnictwo i obróbka cieplna

Autor tematu
Bimbo
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 11 lip 2016, 23:10
Lokalizacja: Gliwice

Spawanie profili stalowych S235 60x60x1,5

#1

Post napisał: Bimbo » 11 lip 2016, 23:23

Cześć,

Chce policzyć połączenie spawane elementu wykonanego z profili stalowych S235 o przekroju 60x60x1,5mm, który widoczny jest poniżej. Nie bardzo znam się na spawaniu więc trochę poszperałem w internetach i nie do końca jestem pewny tego co znalazłem. Połączenie pachwinowe powinno mieć minimalną grubość a=2,5mm. Przpomnę, że grubość profilu=1,5mm.

Obrazek

Czy jest możliwe wykonanie takiego elementu? jak tak to jaką metodą? czy do obliczeń mogę przyjąć grubość spoiny a=2,5mm?

Za każdą podpowiedź serdeczne dzięki,

Pozdrawiam



Tagi:


InzSpawalnik
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1693
Rejestracja: 28 gru 2012, 01:04
Lokalizacja: Galaktyka

#2

Post napisał: InzSpawalnik » 14 lip 2016, 13:45

Czesc Bimbo:

1. Nie masz minimalnej ilosci danych potrzebnych zeby policzyc jakiej wielkosci spawy beda potrzebne. Potrzebowalbys calkowita wielkosc elementu oraz sily jakie przenosi. Sily i odleglosci dadza ci moment zginajacy oraz sile zcinajaca. I wtedy mozesz liczyc jakie grube nusza byc przekroje co da ci na koniec wielkosc spawu.

2. te profile w praktyce mozna polaczyc
A) GTAW ( preferowana dla takiej scianki i wielkosci gabarytu ).
B) GMAW - przy drucie 0,6 ( moze 0,9 ) powinno sie dac wykonac w miare estetyczne spawy na tej drobnicy,
C) MMAW bedzie trudno bedzie przepalac.

Wielkosci minimalne dla dwpch poerwszych to okolo 3mm.

3. Wez pod uwage ze ten profil jest najlzejszym ( najciensza scianka ) i w najgorszym z dostepnych materialow ... czemu nie uzyc S275 ( 20% uzysk parametrow wytrz ) albo S355 ( prawie 2x uzysk ) przy tej samej cenie materialu.
Jesli kryterium jest waga konstrukcji to konstruktor mogl z powodzeniem zastosowac mocniejsze ze stopow aluminium i uzyskac wyzsza wytrzymalosc oraz ( ! ) jednoczesnie nizsza wage. To taka mala dygresja.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Spawalnictwo i obróbka cieplna”