praca dyplomowa - badania wytrzymałościowe

Spawalnictwo i obróbka cieplna

Autor tematu
weldox1300
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 3
Rejestracja: 19 kwie 2016, 20:55
Lokalizacja: Kraków

praca dyplomowa - badania wytrzymałościowe

#1

Post napisał: weldox1300 » 19 kwie 2016, 20:59

Witam,

tematem mojej pracy dyplomowej są stale ulepszane cieplnie, do moich badań zostały mi udostępnione dwa materiały: blacha materiału rodzimego i blacha pospawana. Mam wykonać komplet badań wytrzymałościowych. Czy te badania nalezy wykonać dla obu materiałów? czy dla tego rodzimego to nie ma większego sensu? może jakieś porównanie można by wykonać? proszę o radę.



Tagi:

Awatar użytkownika

quzyn
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 1
Posty: 78
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:54
Lokalizacja: Olkusz

#2

Post napisał: quzyn » 20 kwie 2016, 00:50

Badania wytrzymałościowe przy pracy dyplomowej zrób również dla materiału rodzimego, tak aby porównać z materiałem po spawaniu. Wyniki materiału rodzimego zawsze można ukraść z innych publikacji ale lepiej będzie wyglądać jak zrobisz je samemu a w dodatku materiał będzie dokładnie ten sam przez co w razie wypadku wyników z kosmosu będzie można się domyśleć co jest ich przyczyną, może błąd w produkcji itd. Im więcej informacji tym lepiej :)


InzSpawalnik
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1693
Rejestracja: 28 gru 2012, 01:04
Lokalizacja: Galaktyka

#3

Post napisał: InzSpawalnik » 20 kwie 2016, 21:20

Ja bym na Twoim miejscu zaczal od zciagniecia od producenta certyfikatu zarowno materialu ktory spawasz ( ale certyfikatu dokladnie tego wytopu ktory dostales ) - na tym certyfikacie producent podaje wiele ciekawych informacji dla dokladnie tego kawalka metalu ktory bedziesz trzymal w rece ... ja bym tak dla ciekawosci porownal ewentualne parametry ktore ty zbadasz z parametrami podanmy przez producenta ... z czystej ciekawosci czy sie beda pokrywac ;)
podobnie z certyfikatem elektrody ...

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Spawalnictwo i obróbka cieplna”