Spawanie w trudnej pozycji

Spawalnictwo i obróbka cieplna

Autor tematu
gregor1975
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 11
Posty: 420
Rejestracja: 25 kwie 2012, 17:30
Lokalizacja: K-K

#31

Post napisał: gregor1975 » 10 mar 2016, 18:35

bartuss1 pisze:ja bezposredni jestem, nie wazne czy to telewizja czy forum, chujowo trafiłes, zresztą szkoda zdrowia na użeranie się z głupkiem.
Ja myślę, że jest inaczej - jesteś w pewien sposób niepełnosprawny - to przykre i smutne. Trzeba zatem dać Tobie taryfę ulgową, łącznie ze zgodą na obelgi typu ch** ci w dupę. Takie podejście popiera, zdaje się, moderacja.
Poza tym jesteś najzwyczajniej źle wychowany. To już jednak uwaga do innego gremium niż to forum.

Wracając do meritum - robota spawalnicza zakończona sukcesem, bez certyfikatów, jakichś wps'ów, obrotnic i czego tam jeszcze. Młody spawacz objechał to TIGiem nie wiem w ile, w każdym razie od momentu wywozu urządzenia ode mnie do momentu jego powrotu minęło dwie godziny.

W sumie dmuchałem na zimne i dlatego zacząłem ten temat, zdaje się zupełnie niepotrzebnie, ale czego się dowiedziałem, to moje.

Dziękuję wszystkim za wartościowe wpisy w temacie, który zasadniczo jest do zamknięcia.

pozdrawiam,



Tagi:


InzSpawalnik
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 6
Posty: 1693
Rejestracja: 28 gru 2012, 01:04
Lokalizacja: Galaktyka

#32

Post napisał: InzSpawalnik » 10 mar 2016, 20:35

Grzegorzu : nie tak szybko !
Naobrazales wszystkich dookola zgodnie z tradycja warcholstwa i myslisz ze teraz zamkniesz temat i koniec ? Ok moze dla Ciebie jest zamkniety, kto sobie poczyta Twoje wypowiedzi i ich styl bedzie mial pelny obraz.

Natomiast ja pozwole sobie podsumowac twoje wypowiedzi ( i zawarte w nich niescislosci ). I tak w twojej wypowiedzi nr.:

1.

a.: Najpierw piszesz ze poczatkowo to zostalo pospawane MAG a pozniej elektroda ? - To czym w koncu ?
b.: "Pierdolka" piszemy przez "O" zamkniete nie przez otwarte - i co glupio ci sie zrobilo bo zacvzales wytykalac moje bledy ort. jak nie umiales znalezc nic innego ?
c.: "niedotopienie" - nie istnieje cos takiego - poprawna nazwa to "brak przetopu" - ale taki amator nie moze o tym wiedziec oczywiscie !
d.: "zuzel" powstaje tylko przy metodzie MMAW, nie ma go w metodzie MIG/MAG ( o tym tez nie miales pojecia ) ?
e.: Stal Nierdzewna spawa sie tylko i wylacznie metoda MIG a nie MAG !

a swoja droga to jakiego stopiwa uzyles panie nadzorco do gatunku 0H18N9 ? Takiego jak ci poradzil starszy kolega ? ;)

post 3.:
a.: Proponujesz zeby uzyc metody MIG i dodatkowego drutu .... o to teraz wymysliles nowa technologie spawania ! - sprostowanie chodzilo ci zapewne o technologie TIG i dodatkowy drut ....

post 4.: "Panowie Ciebie nie rozumieja" - po tym co piszesz i jak piszesz to byloby nadzwyczajne gdyby ktos cie zrozumial !

post 5.: Jak widac wiesz wiele o roznych uczelniach technicznych krajowych -wiedze o uczelniach zdobyles czytajac gazety czy raczej ogladasz duzo telewizji ?

post 6.: Zastanawiales sie nad odpowiedzia na Twoje retoryczne pytanie - doszedlem do wniosku ze moze nie robisz tego ( nie czytasz ) poniewaz czytanie jest trudne ?

post 7: piszesz tu o "trudnej i niebezpiecznej syntezie" - hmm to bardzo interesujace ze pozwolili to wykonac komus kto nie ma jak widac po tym poscie odpowiedniego doswiadczenia w spawalnictwie ...

- piszesz rowniez o jednym z kolegow ze jest "przyglupi" - no coz ja to inaczej odbieram

post 8.: Mysle ze nie doczytales regulaminu a zwlaszcza punktu o wulgaryzmach ...

A ja Tobie zycze zebys nie bral sie za rzeczy na ktorych nie masz pojecia bo kiedys przez taka kowboyke moze sie stac krzywda .... "trudna i niebezpieczna synteza" , "scianka 3mm" , .... "niedotopienia" ..... Polacz sobie te trzy slowka. Co ci wyszlo ?

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 14
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#33

Post napisał: bartuss1 » 11 mar 2016, 18:34

jasne moze byc ulgowo ze ja niby jestem troche ten tego hehe
dzisiaj kolejna maszyna pojechała na podbój UK, poza tym za pare dni zaczynam budowę kolejnej 5 axis do jachtow, trochę mniejszej od tej z 2011, ale i tez nie małej z polem jakos 4x8x2m, poza tym koncze jeszcze jedną maszynke ktora za tydzien mnie opusci w kierunku podhala
parcia na szkło nie mam, w miedzyczasie kupiłem se pare dewaltów, jescze dwa chce kupic - wiertnice i grubosciówkę - jedno do zelastwa a drugie do heblowania, wszak chce sobie troche szafek zrobić itp a moze i co opchnę
aha, jestem w pewien sposób niepełnosprawny, mam kategorię D, mam słaby słuch :P
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign


InzSpawalnik
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 6
Posty: 1693
Rejestracja: 28 gru 2012, 01:04
Lokalizacja: Galaktyka

#34

Post napisał: InzSpawalnik » 11 mar 2016, 19:02

Bartus : zdrowko stary, ja mam tez D ! :)

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 14
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#35

Post napisał: bartuss1 » 11 mar 2016, 19:20

noo, w 1996 dostałem bilecik do Żar - dowodca czołgu, ale jeszcze z bilecikiem trafilem na ponowną komisje, ktorej przeowdniczacym był ordynator laryngologii u którego to byłem kilka dni wczensiej na badaniach i dostałem kategorie. a dlaczego? bo chciałem odbebnić ow słuzbe w policji, przeszedłem wszystkie testy sprawnosciowe i na inteligencję itp w wojewodzkiej w Opolu, wszelkie rekomendacje itd wsio na wysoka notę, a mimo to odrzucili mnie ze wzgledu na słuch, w armii jakos nikt nie robił problemów, stąd ta powtorna komisja,
jesli zaś chodzi o moje spotkania i doświadczenia z technologia, wypadkami i trupami to równiez trochę mam, wię c dziwie sie grzesiowi ze idzie w zaparte, nazywają wszystkich wokł głupkami i psychodelicznymi głupkami z taryfą ulgową, no mi tam zwisa, to ze klnę czasem przy ludziach? a co? wszyscy święci? tak jak w tym kabarecie lipinskiej było : "o ku***, powiedziałam cholera w święta"
jesli jestem na kogoś deko oburzony za jego podejscie to mam mu powiedzieć : jestem na ciebie oburzony czy tam wnerwiony czy prosto z mostu ch** ci w dupę? to drugie chyba bardziej przemawia emocjonalnie do rozumu prawda ?
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign


kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 16237
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

#36

Post napisał: kamar » 11 mar 2016, 22:17

bartuss1 pisze:, mam kategorię D, mam słaby słuch :P
Byleś miał wiarę to do nowego OTK się nadajesz :)


Autor tematu
gregor1975
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 11
Posty: 420
Rejestracja: 25 kwie 2012, 17:30
Lokalizacja: K-K

#37

Post napisał: gregor1975 » 12 mar 2016, 14:40

InzSpawalnik pisze:Grzegorzu : nie tak szybko !
Naobrazales wszystkich dookola zgodnie z tradycja warcholstwa i myslisz ze teraz zamkniesz temat i koniec ? Ok moze dla Ciebie jest zamkniety, kto sobie poczyta Twoje wypowiedzi i ich styl bedzie mial pelny obraz.
Panie inżynierze, przez pojęcie temat do zamknięcia rozumiemy wyrażenie woli założyciela, wedle której dalsza dyskusja w temacie jest dla niego bezcelowa, gdyż pozyskał wszystkie informacje wynikające z celu założenia tematu.

Co tu dalej naprodukujesz, to już Twoja rzecz więc nie bój się, że nie będziesz miał okazji na odszczekanie się - nie będzie magicznego przycisku blokującego możliwość dopisywania postów.

A tak w ogóle, to jak widzę pojęcie warcholstwo, stylistykę mocno niedokształconego robotnika połączoną z błędami ortograficznymi, to wypada postawić tylko jedno pytanie: nadal wstyd Ci za tych z Radomia? :mrgreen: A jak jeszcze poklepiecie się wzajemnie po pleckach z bartkiem (tym od drewnianych frezarek, jezusków i nieumiejętności toczenia gwintów), to kompania będzie doborowa a fakt jej zawiązania wielce wymowny :mrgreen:

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 14
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#38

Post napisał: bartuss1 » 12 mar 2016, 15:34

gregor1975 pisze:A jak jeszcze poklepiecie się wzajemnie po pleckach z bartkiem (tym od drewnianych frezarek, jezusków i nieumiejętności toczenia gwintów), to kompania będzie doborowa a fakt jej zawiązania wielce wymowny :mrgreen:
powiedz lepiej od razu ze jestes z tego lepszego sortu, nie będziemy się rozdrabniać na to co kto potrafi a czego nie
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign


IMPULS3
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 7549
Rejestracja: 25 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: LUBELSKIE

#39

Post napisał: IMPULS3 » 12 mar 2016, 16:02

gregor1975 pisze:i nieumiejętności toczenia gwintów
Daj spokój z tym wytykaniem komukolwiek czegoś co może być jakąś słabością. Akurat Bartuss się do tego przyznał więc to nie była jakaś wpadka tylko szczerość więc nie wiem dlaczego przytaczasz to tutaj jako coś złego.
Też nie wszystko chwale u Bartussa ale podziwiam go za to że nie chowa się w tych swoich pracach. A przecież by mógł tutaj chwalić się co on tu nie robi nie zamieszczając żadnych relacji....

Chyba nie ma tutaj nikogo z tych mocniej piszących co nie mają jakiejś pomyłki czy wpadki tutaj. Jedyni których to nie spotkało to ci którzy napiszą przez rok ze 2 posty i to nie za bardzo związane z tematem a jeśli już związane to prześmiewające wszystko i wszystkich.
Więcej luzu, nawet jak nie jest to dział na luzie. :)


InzSpawalnik
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 6
Posty: 1693
Rejestracja: 28 gru 2012, 01:04
Lokalizacja: Galaktyka

#40

Post napisał: InzSpawalnik » 12 mar 2016, 20:40

Akurat z pochodze ia chlopsko-robotniczego trzeba byc dumnym! To nie powod do wstydu.
Natomiast powodem do wstydu sa obrzydliwie wygladajace spawy i zabieranie sie za nadzor w sytuacji kiedy nie zna sie nawet podstawowych pojec spawalniczych oraz mylac technologie...
Tak jak napisalem, zeby ci sie darzylo chlopie i to Twoje ustrojstwo nie zrobilo kiedys wielkiego bum z tymi "niedotopieniami" jak ty to barwnie nazwales

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Spawalnictwo i obróbka cieplna”