Maska spawalnicza do spawania ALUMINIUM

Spawalnictwo i obróbka cieplna

Autor tematu
emem18
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 5
Rejestracja: 25 lis 2014, 18:46
Lokalizacja: Kraków/Limanowa

#11

Post napisał: emem18 » 31 sty 2016, 11:04

"1. Jak spawasz aluminium to prawdopodobnie robisz to metoda TIG. Jesli tak to jakich elektrod uzywasz ? Zlotych, czerwonych , bialych ? "

Używam w zależności od spawanego materiału i prądu. Czerwonych, zielonych, białych.

"2. Jak ostrzyz te elektrody ? Szlifierka stolowa, reczna czy ostrzalka do elektrod ? "

Ostrzę szlifierką stołową bo tylko taką mam
.

"3. Jak czyscisz swoj warsztat z pylow ? Czy uzywasz maski ?"

Czyszczę odkurzaczem przemysłowym.Ale oczywiście miotłą i zmiotką też więc zawsze się coś kurzy.



Tagi:


InzSpawalnik
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1693
Rejestracja: 28 gru 2012, 01:04
Lokalizacja: Galaktyka

#12

Post napisał: InzSpawalnik » 31 sty 2016, 13:33

To wdychasz w czasie ostrzenia i sprzatania nastepujace : wolfram, thor, spoiwo z dyskow do szlifowania, krzem i na koniec aluminium z podlogi.

Slyszales o ostrzalkach do elektrod wolframowych ? Jesli nie to poczytaj o Torze dodawany
Do czerwonych elektrod.


Autor tematu
emem18
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 5
Rejestracja: 25 lis 2014, 18:46
Lokalizacja: Kraków/Limanowa

#13

Post napisał: emem18 » 01 lut 2016, 10:04

oczywiście że słyszałem ale w momencie kiedy na początku spawałem 2 razy na miesiąc i to po 10 minut nie widziałem sensu kupowania od razu profesjonalnego osprzętu jak do zakładu pracującego co najmniej po 8 godzin dziennie

InzSpawalnik wiem ze posiadasz spora wiedzę na ten temat i bardzo Ci dziękuje że odpowiadasz w moim wątku

Co proponowalbyś z konkretnych rozwiązań do takiego "zakładu" jakim dysponuje i warunkach pracy.
Nie jest to zakład ślusarski ani nie zajmuje sie głównie spawalnictwem ale jest tego coraz więcej.

prowadzę serwis różnych urządzeń i coraz częściej spawam obudowy ze stali i z aluminium ale spawanie nie jest docelowym zajęciem
mimo tego chciałbym poprawić warunki swojej pracy

pomieszczenie ma 6x5 m i wysokość ok 3 m

Maska na sprężone powietrze odpada gdyż nie mam instalacji na sprężone powietrze prócz kompresora który będzie ograniczał mobilność po zakładzie.

Co w takim razie powinienem mieć skoro maska z nawiewem to za mało i w ogóle słabe rozwiązanie ?? :(

[ Dodano: 2016-02-01, 14:22 ]
Wracając do tematu.

Jakie znaczenie w takim razie będzie miała maska spawalnicza ?
Czy po prostu musi mieć dobre parametry ściemniania i filtracji świetlnej, a do tego wydajny wyciąg i będzie to dobre rozwiązanie ?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Spawalnictwo i obróbka cieplna”