Maska spawalnicza do spawania ALUMINIUM

Spawalnictwo i obróbka cieplna

Autor tematu
emem18
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 5
Rejestracja: 25 lis 2014, 18:46
Lokalizacja: Kraków/Limanowa

Maska spawalnicza do spawania ALUMINIUM

#1

Post napisał: emem18 » 28 sty 2016, 21:16

Witam wszystkich. Potrzebuję pomocy w zakupie maski spawalniczej do spawania aluminium. Aktualnie posiadam maskę samościemniającą która spełnia swoją rolę. Na początku spawanie było bardzo sporadyczne dlatego nie potrzebowałem nic lepszego.
Teraz spawam coraz częściej kilka razy w tygodniu po 4-5 godzin dlatego wolałbym się zabezpieczyć przed szkodliwymi gazami. Dodatkowo będę zakładał wyciąg na warsztacie gdyż w tej chwili tez go nie mam.

Szukam maski z filtrem i z nawiewem. Mam oczywiście ograniczony fundusz. Przeglądając alledrogo wynalazłem takie pozycję. Co o tym myślicie:

http://allegro.pl/przylbica-z-nawiewem- ... 94831.html

http://allegro.pl/przylbica-maska-filtr ... 48684.html

http://allegro.pl/przylbica-z-nawiewem- ... 48914.html

http://allegro.pl/przylbica-maska-filtr ... 78812.html



Tagi:

Awatar użytkownika

Tomek01
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 3
Posty: 33
Rejestracja: 28 sty 2016, 23:08
Lokalizacja: Poland

#2

Post napisał: Tomek01 » 28 sty 2016, 23:18

Witaj!
Jeżeli chodzi o przyłbice z nawiewem polecił bym Ci Przyłbica Speedglas najwyższej klasy przyłbica lecz tania nie jest. W trochę niższej cenie znajdziesz ESAB Warrior Tech . Radził bym Ci zwracać uwagę tylko na dobre marki tak jak: ESAB,MILLAR,SPEEDGLAS,KEMPPI,LINCOLN ELECTRIC,MOST. Ja sam jestem spawaczem (TIG) spawam aluminium i wystarcza mi przyłbica Warrior Tech bez nawiewu , niestety firma nie chce zafundować lepszego sprzętu.

Mam nadzieje że pomogłem!

Pozdrawiam
Tomek01


Autor tematu
emem18
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 5
Rejestracja: 25 lis 2014, 18:46
Lokalizacja: Kraków/Limanowa

#3

Post napisał: emem18 » 29 sty 2016, 07:46

Dzięki za odpowiedź. Zależy mi na nawiewie gdyż aktualnie nie mam wyciągu co nie znaczy że go nie będę miał. 5 tyś zł raczej nie będę mógł przeznaczyć na taką maskę bo tyle kosztuje speedglas, budżet to max do 3 tyś. Jak wygląda twoje stanowisko do spawania? Czy ESAB Warrior-Tech masz z nawiewem czy bez ?
Ostatnio zmieniony 29 sty 2016, 07:59 przez emem18, łącznie zmieniany 1 raz.


melonmelon
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 601
Rejestracja: 16 wrz 2010, 11:58
Lokalizacja: świete miasto

Stacjonarny

#4

Post napisał: melonmelon » 29 sty 2016, 07:58

Jeśli masz pracę stacjonarną, zastanów się nad systemem napędzanym sprężonym powietrzem.
Odolejacz, odwadniacz, filtr zapachów od Speedglas ACU1 lub ACU2 (przy okazji to też odolejacz) do tego system Fresh Air C.
Da się to podłączyć do zwykłej przyłbicy (choć nie ma takiego komfortu jak w przyłbicy dedykowanej).
Czasem można to wyrwać w przyzwoitej cenie na olx, czy allegro.
Całość:
https://www.schweiss-shop.de/shop/produ ... p?id=28863

Co ważne, mniej wydajesz na filtry, lżejsze, nie bawisz się w bateryjki. A jak spawasz w norze, to własny pierd nie jest straszny...

pozdro

Awatar użytkownika

Tomek01
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 3
Posty: 33
Rejestracja: 28 sty 2016, 23:08
Lokalizacja: Poland

#5

Post napisał: Tomek01 » 29 sty 2016, 09:46

@emem18

Jeżeli chodzi o mnie to ja pracuję non stop na wyjazdach , rury , kotły , remonty itp więc Warrior Tech (bez nawiewu) mi wystarczy. Jeżeli ty pracujesz "na warsztacie" wystarczy dobry nawiew i tyle.


251mz
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 4445
Rejestracja: 27 sie 2004, 21:59
Lokalizacja: Polska

#6

Post napisał: 251mz » 29 sty 2016, 11:55

emem18,

Na allegro często można kupić speedglasy nowe gościu przywozi z niemiec czy skądś tam.
Kosztuje koło 800zł model z dużym wizjerem.
Do tego spokojnie dokupisz sobie adflo...


InzSpawalnik
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1693
Rejestracja: 28 gru 2012, 01:04
Lokalizacja: Galaktyka

#7

Post napisał: InzSpawalnik » 29 sty 2016, 21:07

Emem:

Powiem cos a ty sobie przemysl:
Jakie gazy powstaja przy spawaniu aluminium ? Przed czym chce sie zabezpieczyc ?
Przed czystym argonem ? Nie da sie. Cala reszta to bardzo toksyczne dla zdrowia pyly aluminium i tlenkow aluminium.

Niezaleznie od tego jaka maske sobie zakupisz jest to nic wiecej jak kawalek plastiku z przyciemniana szybka ..... oraz rurka z wiatrakiem ktory pompuje powietrze przez filtr.

I teraz zadaj sobie kolejne pytanie : jaki filtr zastosujesz do pylow aluminium i tlenkow aluminium ? Oraz kolejne pytanie jaki bedzie efektywny taki system - maska zaciaga powietrze z tego samego warsztatu , zdejmiesz ja na chwile i nawet po skonczonym spawaniu w powietrzu wciaz bedziesz oddychal tymi pylami.

Jedynym rozwiazaniem jest usuniecie tych pylow z miejsce pracy.

Poczytaj sobie o filtrach i ich oznaczeniu: P1, P2, P3, A1, A2, B1, B2 AX, itp ...
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika

Tomek01
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 3
Posty: 33
Rejestracja: 28 sty 2016, 23:08
Lokalizacja: Poland

#8

Post napisał: Tomek01 » 29 sty 2016, 23:20

@InzSpawalnik
Święta racja. Żeby oddychać czystym powietrzem , musisz te "czyste powietrze" skądś czerpać. Spawanie w zamkniętym pomieszczeniu w masce z nawiewem daje to samo jak byś spawał bez nawiewu oddychasz tym co spawasz.

Pozdrawiam
Tomek01


Autor tematu
emem18
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 5
Rejestracja: 25 lis 2014, 18:46
Lokalizacja: Kraków/Limanowa

#9

Post napisał: emem18 » 30 sty 2016, 20:33

No coś w tym jest co piszecie. Czyli ważniejszy będzie solidny wyciąg w warsztacie jak maska z nawiewem ? Bo takie wnioski się nasuwają. Lub tak czy siak nie da się uniknąć pyłów aluminium i tlenków aluminium... :(


InzSpawalnik
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1693
Rejestracja: 28 gru 2012, 01:04
Lokalizacja: Galaktyka

#10

Post napisał: InzSpawalnik » 30 sty 2016, 22:09

Emem - to ja zadam Tobie kolejnych pare pytan:

1. Jak spawasz aluminium to prawdopodobnie robisz to metoda TIG. Jesli tak to jakich elektrod uzywasz ? Zlotych, czerwonych , bialych ?
2. Jak ostrzyz te elektrody ? Szlifierka stolowa, reczna czy ostrzalka do elektrod ?
3. Jak czyscisz swoj warsztat z pylow ? Czy uzywasz maski ?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Spawalnictwo i obróbka cieplna”