Welder Fantasy Synergia III 320 4x4 lub mniejszy amperaż

Spawalnictwo i obróbka cieplna

Autor tematu
Ralis
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 04 sty 2016, 16:10
Lokalizacja: Cielęsin

Welder Fantasy Synergia III 320 4x4 lub mniejszy amperaż

#1

Post napisał: Ralis » 04 sty 2016, 16:19

Cześć.Chciałbym kupić mig/mag z pulsem,ale gotowki mam tylko 6000.Ten chinczyk jako jedyny łapie sie cenowo.Macie doświadczenie z tym sprzetem.Prosze o opinie.Może ktos spawał alu.Daje radę?Znalazłem posty o tym sprzecie z 2013 roku,może dzisiejsze modele są inne.Piszą tam,że puls to nie prądowy tylko pulsacyjne wysuwanie drutu.Czyli lipa.



Tagi:


somen
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 24 sty 2016, 18:50
Lokalizacja: Pajęczno

#2

Post napisał: somen » 24 sty 2016, 19:05

Witam.
Jestem w posiadaniu Synergii III 300 od początku tego roku. Do tej pory spawałem zasadową elektrodą otuloną. Jakość spawania i przetop jest nieporównywalny do żadnego MMA. Synergią spawałem puki co tylko stal.
Co do pulsu jest już teraz przerywany prądem i super to działa, program bardzo pomaga bo gdy chcesz chwilowo zmienić grubość łączonych elementów (prędkość drutu, amperaż, indukcję), po porostu je zmieniasz i nie siedzisz 15 minut i nie ustawiasz parametrów. Ustawienia które sobie ustawisz zostają zapisane (nie resetują się za każdym razem gdy gasisz sprzęt).
Generalnie super sprawa, fajnie spawa, nie przegrzewa się.
PS
Synergia jest bardzo wyczulona na spadki napięcia, teoretycznie mając napięcie 365V już nic nie pospaważ bo zabezpieczenie ją rozłancza. (ja się z tym borykam cały czas i albo trafię gdy napięcie jest chwilow wyższe lub czekam do godz 22 bo tylko wtedy mam 370V :/ )

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Spawalnictwo i obróbka cieplna”