Czym spawać stal nierdzewną

Spawalnictwo i obróbka cieplna

Autor tematu
gnacik
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 27
Rejestracja: 12 lip 2013, 13:06
Lokalizacja: Zakopane
Kontakt:

Czym spawać stal nierdzewną

#1

Post napisał: gnacik » 17 sie 2015, 19:38

Witam,

Czeka mnie trochę spawania i późniejszego szlifowania. Po zespawaniu profile ze stali nierdzewnej muszę oszlifować ze spawów, a następnie wypolerować aby osiągnąć taki efekt:

Obrazek

I teraz pytanie: jaką spawarkę powinienem kupić, jakie do tego elektrody oraz jaki sprzęt aby to później wyszlifować i wypolerować... a przy okazji przy tym wszystkim nie zbankrutować?

Proszę o pomoc bo kompletnie nie znam tematu i nie wiem co wybrać, a kupić coś muszę i to dość szybko.

Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam,
Janusz



Tagi:

Awatar użytkownika

adam Fx
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 5562
Rejestracja: 04 lip 2004, 16:03
Lokalizacja: Gliwice

#2

Post napisał: adam Fx » 17 sie 2015, 20:10

Na takie estetyczne prace to TIG - podstawowa zasada to zero kontaktu ze stalą czarna np. nie pomieszać tarcz do szlifierki które wcześnie pracowały z wyżej wspomniana czarną .
sorki za wszystkie błędy ... (dyslektyk) :?
Zobacz moje filmy http://www.youtube.com/user/pokachontass/videos

Awatar użytkownika

Zienek
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3730
Rejestracja: 13 gru 2008, 19:32
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

#3

Post napisał: Zienek » 17 sie 2015, 22:46

TIG.

A żeby tak zaszlifować, to weź zatrudnij na parę weekendów kogoś, kto Ci takie kruczki pokaże.
Pojedzie z Tobą do sklepu, czy na allegro pokaże jakich sprzętów potrzebujesz.

Na bank satyniarka, jak masz dużo tego do roboty. Jak mniej to i cierpliwie włókniną dojedziesz.

Dobra taśmówka trzymająca kąty,
spawarka,
dobry gaz,
szlifierka 125mm (najlepiej dwie)
tarcze, włókniny,

i testujesz testujesz testujesz.


luckash
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 1
Posty: 41
Rejestracja: 06 paź 2012, 16:41
Lokalizacja: bartniczka

#4

Post napisał: luckash » 18 sie 2015, 07:05

Popieram kolegów wyżej. Warto kogoś poprosić co pokaże co jak robić. Czy zbankrutujesz to zależy ile chcesz wydać. Jak nie masz nic co potrzebne do obróbki nierdzewki to za dobry sprzęt zapłacisz. I moja rada lepiej wydać na markowy raz, niż co chwilę na psujące się badziewia (tu mam na myśli elektronarzędzia).

Szlifierki z regulacją obrotów, dysk na fibrę i drugi na rzep. Pasta Antox 71e do wytrawiania spawów. Dobrym środkiem do czyszczenia jest Terpanol, a na koniec mleczko 3m do zabezpieczenia i też do czyszczenia. Nie zawsze robisz szlif jak na zdjęciu. Szlifierką mimośrodową możesz zrobić inny, na którym nie widać tak zarysowań. I też warto ją mieć.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Spawalnictwo i obróbka cieplna”