Solidne spawanie płozy do łańcucha

Spawalnictwo i obróbka cieplna

Autor tematu
Krzysztof1k
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 18 cze 2015, 07:42
Lokalizacja: Słupsk

Solidne spawanie płozy do łańcucha

#1

Post napisał: Krzysztof1k » 18 cze 2015, 08:03

Witam,

proszę o pomoc w doborze elektrody do pospawania mocowania płozy do łańcucha w maszynie służącej do rozrywania worków.
Na zdjęciu zaznaczyłem jak wygląda mocowanie płozy do łańcucha. MIGiem nie mam dojścia, natomiast elektrody rutylowe, których użyłem nie wytrzymały zbyt długo naprężeń.
Posiadam również spawarkę inwertorową.
Proszę o poradę jakiej użyć elektrody, by spoina była najmocniejsza.
Załączniki
IMG_11721 rozrywarka.jpg
IMG_11721 rozrywarka.jpg (53.59 KiB) Przejrzano 2799 razy



Tagi:


InzSpawalnik
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1693
Rejestracja: 28 gru 2012, 01:04
Lokalizacja: Galaktyka

#2

Post napisał: InzSpawalnik » 18 cze 2015, 21:52

Material z ktorego wykonany jest lancuch to stal o zawartosci wegla na tyle wysokiej ze staje sie w fachowym leksykonie "trudnospawalna". Wysoka zawartosc wegla ( i innych pierwiastkow stopowych ) podnosi wytrzymalosc takiej stali ale niestety kiedy w procesie metalurgicznym jakim jest spawanie stop poddany zostaje zmianie temperatury z 20stoponi do 1400 i z powrotem do 20 stopni dochodzi do zmian struktury metalu, naprezen wewnetrznych i tp. Zwykla elektroda ( czy to 6013 czy 7018 ) stopiwo bedzie narazone na wplyw wegla z materialu rodzimego, i nawet wysokie Re stopiwa nie pomoze bo A5 za niskie ;)
Nawet jesli wytrzyma i nie peknie zaraz po spawaniu to peknie w czasie pracy pod obciazeniem.
Jest natomiast kilka sposobow zeby obnizyc naprezenia i poprawic ciagliwosc. 1 - podgrzac przed spawaniem ( jesli element jest na tyle duzy zeby trzymal cieplo ), 2 - spowolnic proces chlodzenia. ewentualnie zastosowac PWHT. I to co ciebie interesuje - zastosowac bardziej ciagliwy material na elektrode. Moze 690?


Autor tematu
Krzysztof1k
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 18 cze 2015, 07:42
Lokalizacja: Słupsk

#3

Post napisał: Krzysztof1k » 19 cze 2015, 07:12

Dziękuję bardzo za rzeczową poradę. Spawalnictwo miałem już dawno na studiach i wszystkiego się już nie pamięta.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Spawalnictwo i obróbka cieplna”