Spawarka TIG - Sherman, Magnum, WF

Spawalnictwo i obróbka cieplna

Autor tematu
Jakubek
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 9
Rejestracja: 15 wrz 2007, 16:08
Lokalizacja: Białystok

Spawarka TIG - Sherman, Magnum, WF

#1

Post napisał: Jakubek » 15 mar 2015, 20:28

Witam,

przymierzam się do zakupu spawarki TIG AC/DC. Spawarka będzie wykorzystywana amatorsko, nie więcej niż 20 godzin tygodniowo. Po rozpoznaniu rynku i przeczytaniu istniejących wątków (użyłem funkcji szukaj) zawęziłem krąg zainteresowań i skupiłem się na 5 modelach spawarek:

-WF JET TIG II 200 AC/DC
-Sherman Digitig 205P
-Sherman Digitig 230P
-Magnum THF TIG 235
-Magnum VIPER TIG 210

Korzystając z instrukcji obsługi spawarek sporządziłem tabelkę.



Osobiście najbardziej przychylam się do WF JET TIG II. Ma najlepsze parametry ze wspomnianych spawarek, a cena jest tylko trochę wyższa.
W kilku sklepach polecano mi Shermana 230P, jednak jak widać nawet oficjalne dokumenty (instrukcja i ulotka) nie zawierają dokładnych informacji. Ponoć trochę tego sprzedali i raczej klienci nie skarżyli się.
Zastanawiam się również nad Shermanem 205P. Podane dane wydają się zadowalające (o ile są prawdziwe), w dodatku zachęca mnie rozbudowana sieć serwisowa (kilka punktów w mieście, w tym jeden kilkaset metrów od domu). Czy ktoś miał styczność z tą spawarką?

Jak wygląda serwis w przypadku Welder Fantasy? W przypadku Magnuma podejmują się go punkty naprawcze Shermana

Uprzedzając propozycje zakupu używanej, markowej spawarki. Gdybym otwierał działalność gospodarczą z pewnością kupiłbym Esaba lub Kemppi, ale w mojej sytuacji nie widzę sensu. Rynek w miarę świeżych używanych spawarek TIG AC/DC cenionych producentów jest raczej słaby.

Pozdrawiam



Tagi:


greg_lbn
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 58
Rejestracja: 29 sty 2013, 01:38
Lokalizacja: Lublin

#2

Post napisał: greg_lbn » 18 mar 2015, 00:01

O serwis popytaj w różnych sklepach bo niestety handlarze, którzy tym handlują często wciskają kit. Najlepiej znaleźć jakiegoś przedstawiciela producenta na Polskę, ale przy tych firmach może się to nie nie udać.
Faktycznie ten ostatni wydaję się znacznie solidniejszy jeśli patrzeć na parametry..

Warto byłoby zaprosić sprzedawcę lub przedstawiciela na bezpłatny pokaz i sprawdzić czy i jak działa sprzęt. Warto szczególnie zwrócić uwagę na działanie balansu AC i w jakim czasie sprzęt umożliwia otrzymanie płynnego jeziorka na blaszce aluminiowej np. 4mm 100mmx100mm przy 70A


kylon
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 10 cze 2014, 06:54
Lokalizacja: Opoczno
Kontakt:

#3

Post napisał: kylon » 21 mar 2015, 18:49

Obecnie handluje z wyżej wymienionych sprzętów a natomiast osobiście dla siebie wybrałem i wrzuciłem w koszta SHERMANA DIGITIG 230P sklep spawalniczy prowadzę od 2011 roku wcześniej byłem spawaczem konstrukcyjnym wcześniej człowiek nie interesował się markami spawarek tylko to co człowiek dostał na tym pracował. nie wiem dlaczego wybrałem Shermana po prostu miałem go na stanie i inne też ale ten był z brzegu wiec 230P DIGITIG został w garażu.
Przyznaje metodą Tig spawałem może z 5 razy przyznaje że lekko nie jest, człowiek nie ma wprawy i czy to sprzęt będzie za 1500 zł czy za blisko 10 tyś to on za nas nie pospawa nasze ręce muszą nabrać wprawy mimo ze ustawimy prawidłowe prądy spawania, kolega mój na co dzień spawa TIG i testował mój sprzęt jego spoina a moja to tak jak maluch przy BMW czysta równa z idealnym przetopem moja natomiast nie równa spoina raz węższa ręka nie wprawiona za sztywna na uchwycie i do tego jeszcze ten drucik spawanie 15 lat elektrodą otuloną to nie to samo co spawanie metodą TIG
Przyznaje się że mi najlepiej nie wychodzi a mógłbym powiedzieć ten sprzęt jest do bani bo kiepskie spoiny ale kolega udowodnił ze jednak można i to ja jestem na razie do bani w tej metodzie spawania.
jeśli chodzi o gwarancje nie ma problemów z żadnym wyżej wymienionych jeśli stanie się coś to dzwonisz na numer podany w gwarancji podsyłają ci kuriera i wysyłasz koszt ponosi cały serwis spawarek tak jest we wszystkich modelach co do funkcjonalności uważam że tego nie odczujesz tak kolega powiedział ja się nie wypowiem bo cienki jeszcze jestem kolega mój natomiast kupił ode mnie weldman 250 bravo i jest z niego zadowolony.
wiec myślę że który byś nie wybrał to na pewno się sprawdzi według swoich parametrów gorzej jest jak ktoś oczekuje od urządzenia aby za niego pospawało tak jak ja to miałem w pierwszej wizji też przez chwile miałem myśl boże co ja sprzedaje ale okazało się że to moja wprawa w tej metodzie jest kiepska a kolega mi to udowodnił.


Pawel1941
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 13 kwie 2015, 21:19
Lokalizacja: Poznań

#4

Post napisał: Pawel1941 » 13 kwie 2015, 22:17

Ja mam poprzednika JET czyli JLT spisuje się ona dobrze, nie mam porównania do innych z twojego wyboru, raz miałem w rękach Lincolna i w DC miał lepsze skupienie łuku.
Jednak do domu polecam chinola ze względu na cenę i tanie naprawy.
WF można kupić i serwisować w firmie Fachowiec - są przedstawicielem, a po gwarancji można znaleźć serwisanta do chinoli którzy naprawią poszczególną płytkę bez problemu.

Awatar użytkownika

c64club
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 350
Rejestracja: 22 sie 2011, 21:26
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#5

Post napisał: c64club » 09 lip 2015, 14:58

Się podłaczę. Paczam sobie za TIGiem i nie rozumiem różnicy między Magnumami THF235 i Viper 215. W Viperze prąd 200A jest dostępny w cyklu 40%, w THF 30%. Od 140A w dół w obu 100%, choć jeśli urządzenie daje 200A w cyklu 40%, to 120A będzie dla niego mniejszym wysiłkiem niż dla takiego, który 200A daje w max 30%.
Reszta parametrów identyczna dla obu. Ale THF stoi przeciętnie po 200-250 złotych więcej.
Oczywistym byłoby pomyśleć - bierz Vipera. Tylko czemu ten "słabszy" model kosztuje więcej? Ma ktoś pomysł, porównanie, czy to tylko kwestia popytu i brać Vipera bez zastanawiania?

Jest jeszcze ten Jet III, podobno 200A przy 60%, też TIG AC/DC z HF do tego plazma:
Obrazek
Chociaż cena dokładnie jak za THF235 dodać jakąś plazmę HF za tysiaka, więc raczej brałbym dwa graty osobno.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Spawalnictwo i obróbka cieplna”