podkładki hartowanie - stal

Spawalnictwo i obróbka cieplna

zdzicho
Posty w temacie: 2

#11

Post napisał: zdzicho » 31 sty 2015, 16:43

Jesli obrabiasz tylko aluminium to możesz spróbować. Wcześniej jednak nie było takiej informacji,a namagnesowane podkładki przy frezowaniu stali ,to udręka.



Tagi:


kuras
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 118
Rejestracja: 28 lis 2013, 22:15
Lokalizacja: Ostrów Wlkp

#12

Post napisał: kuras » 31 sty 2015, 17:38

ale wkładając neodymy będzie mordęga je oderwać od szczek i napewno palcami nie pójdzie tego zrobić :) a jeśli już coś robisz w ogromnych seriach to lepiej dokrecić dedykowane szczęki z wycięciem (jako podkładka) i po problemie.

No ale spróbować możesz i podzielisz się przemyśleniami :)


Autor tematu
biegan84
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 5
Posty: 24
Rejestracja: 03 paź 2010, 20:22
Lokalizacja: Poznań

#13

Post napisał: biegan84 » 31 sty 2015, 20:34

W 4 poście tematu napisałem że frezujemy tylko aluminium.

Co to neodymów, dzisiaj zamówiłem na próbę, jednak małe wielkości (6mm i 2 grubości) - wcale nie łapią jakoś bardzo mocno.

Chodzi mi właśnie o to aby nie wyciągać podkładek po obrobieniu każdej sztuki, tylko żeby po wyjęciu detalu i lekkim dmuchnięciu powietrzem można było od razu ładować, nie obawiając się że ów powietrze zdmuchnie mi podkłady.

Imadła mam bisona "IMADŁO PRECYZYJNE 6620-150-520-305-I" i szczęki z "rantem" są kosmicznie drugie. Wg wyceny z bisona prawie 1000zł. Razy 4 imadła to bym z torbami poszedł :). Samemu dorobić ciężko, są to podkłady z gumkami pod spodem, które przy dokręcaniu się domykają i nie ma konieczności dobijania detali.

Co do wyciągania i czyszczenia podkładek to nie mam dużego problemu bo prawie wszystkie wióry wypłukuje pompa chłodziwa (10 bar)

Przetestuję i dam znać.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Spawalnictwo i obróbka cieplna”