Jaką kupić spawarkę inwertorową

Spawalnictwo i obróbka cieplna

greg_lbn
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 4
Posty: 58
Rejestracja: 29 sty 2013, 01:38
Lokalizacja: Lublin

#61

Post napisał: greg_lbn » 15 sty 2017, 00:45

Aha to przepraszam, może i to jest fajne rozwiązanie. Fajnie, że te źródło jako tig ma nastawy przed i po wypływ gazu, puls, hf. To się liczy przy spawaniu np. stali nierdzewnej, no i ten wózek też jest fajny =]
Ciekawe czy znajdziesz akurat ten podajnik co jest dedykowany i czy znajdziesz później do niego takie części jak np. rolki.
A tak w ogóle to po co Ci te lutospawanie? Masz do spawania ocynkowaną karoserię?
Drutem miedzianym CuSi możesz lutospawać każdym półautomatem. Nawet tym za 400zł co jest teraz w lidlu. Tylko z taką różnicą, że wypalisz ocynk na blasze. Zawsze możesz taką blachę pobielić cyną po lutospawaniu.
Lutospawanie pozwala uniknąć przede wszystkim korozji złącza. Czasami powstaje korozja międzykrystaliczna na skutek różnic składu materiałów spawanych lub wad spawalniczych (lutospawanie pozwala tego uniknąć).



Tagi:


Gorbi09
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 7
Posty: 8
Rejestracja: 30 lip 2016, 12:33
Lokalizacja: Polska

#62

Post napisał: Gorbi09 » 15 sty 2017, 10:00

Nareszcie mam z kim pogadac.
Czemu lutospawanie? Mam do odrestaurowania (blacharke) stare auto,a zeby bylo smieszniej,ktore nie ma na sobie ocynku. Prawde mowiac w Polsce lutospawanie to temat malo powszechny i ciezko uzyskac potwierdzone informacje. Wyczytalem w necie zeby lutospawac to spawarka musi miec odpowiedni program,plynna regulacje napiecia oraz predkosc podawania drutu.
Napiecie do lutospawania w stosunku do grubosci blachy ocynkowanej,ktore sie ma odpowiednio:

-0.5mm/12V,

-0.75mm/14,6V,

-1.0mm/15,8V,

-1.5mm/16,2V,

ma sie nijak do lutospawania blachy nieocynkowanej? Jesli ma znaczenie to nie kazda spawarke mozna ustawic na takie parametry,wiekszosc zaczyna sie od 20V a blacha poszycia starego samochodu ma okolo 0,8-1mm .
Z Twojej wypowiedzi jesli nie mam na aucie ocynku a chce zrobic lutospawanie (zeby uniknac przyszlej korozji na laczeniu blach) to wystarczy migomat z odpowiednim drutem i gazem? Szukam sprzetu w cenie max 3500zl (nowy badz uzywka) raczej markowy sprzet bez opcji TIG.


greg_lbn
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 4
Posty: 58
Rejestracja: 29 sty 2013, 01:38
Lokalizacja: Lublin

#63

Post napisał: greg_lbn » 15 sty 2017, 16:13

Tak da się. Lutospawałem kolegi magnumem 200a z dwurolkowyn podajnikiem. Mimo iż coś mu tam się popsuło i spawarka już nie trzyma parametrów stałych w czasie to i tak dobrze się lutospawało.
Podaj jak możesz źródło informacji o nastawach do lutospawania.
Sprawdzę jakie wielkosci są w programie mojego kempact-a 3000 pulse.

Faktycznie spawarka powinna mieć regulację prędkości podawania drutu dla uzyskania lepszych wyników.
Bardzo atrakcyjne są chinczyki za ok 1000-1400zł MMA i mig/mag, na szpule 5kg. Jak nic się nie zepsuje w okresie gwarancji to powinno dłużej podziałać. Firmy które kojażę: Sherman, ideal i magnum. Lekkie, wydajne, możesz z tym po drabinie wchodzić, naprawiać bramy ogrodzenia, itp. Jak hula wiatr to używasz elektrody.
Jeśli chodzi o dobry polautomat z 4-rolkowym podajnikiem to ciężko tu o coś markowego i lekkiego poniżej 4000. Wszystko co ma 4 rolki jest duże i trójfazowe (poza jakimiś tam duzymi chińczykami z przełącznikiem 230/400V za ok 3000zl) Sporo sobie życzą za ozasy.. A na aukcjach przeważają te duże i ciężkie lub najsłabsze modele. Z ozasa ja polecam minimag 251..


Gorbi09
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 7
Posty: 8
Rejestracja: 30 lip 2016, 12:33
Lokalizacja: Polska

#64

Post napisał: Gorbi09 » 15 sty 2017, 17:07

Nie podam Ci zrodla nastawow napiecia pod lutospawanie... gdzies z neta wydarelm. Spawarka moze byc ciezka i 3-fazowa, bedzie stala w garazu,spawania sie bede uczyl wiec wyciagana nie bedzie. Pytanie czym sie bardziej sugerowac przy wyborze pod lutospawanie? W cenie do max 3500 to szukac z zasilaniem na 220 czy 380V,podajnik dwu- czy czterorolkowy? Czy moze lepiej kupic cos w cenie do max 2500zl malego chinskiego inwentora na 220V z dwurolkowym podajnikiem bo taki wystarczy do warsztatowego zastosowania... zarabiac nim nie bede.


Gorbi09
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 7
Posty: 8
Rejestracja: 30 lip 2016, 12:33
Lokalizacja: Polska

#65

Post napisał: Gorbi09 » 17 sty 2017, 18:05

Znalazlem zrodlo nastawow na forum :)
spawtech pisze:Mogę odpowiedzieć na przykładzie urządzenia Kempact 2530,jest to zwykły sprzęt MIG/MAG,w tabeli ma podane parametry nastaw do lutospawania:0.5mm-2/12 , 0.75mm-3,7/14,6 , 1.0mm-4,8/15,8 , 1.5mm6/16,2 odpowiednio gr.mat,posuw m/min,napiecie.Gaz-argon,jeśli jest na urządzeniu regulacja dynamiki to miękka.Drut wiadomo CuSi3.
Mam oferte na Migatronic KDO 260 bardzo malo uzywany w cenie 2500zl. W necie ciezo znalezc info na temat tego sprzetu, ma ktos z Was jakas wiedze na jego temat? Szczegolnie czy ma plynna regulacje podawania drutu?Sprzet markowy acz wiekowy bedzie lepszy od polautomatu w cenie do 3500zl?

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 8457
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#66

Post napisał: bartuss1 » 17 sty 2017, 19:51

mam besterkę 160A od 2010 roku, nie do zajebania
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign


Gorbi09
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 7
Posty: 8
Rejestracja: 30 lip 2016, 12:33
Lokalizacja: Polska

#67

Post napisał: Gorbi09 » 17 sty 2017, 19:54

Szukam czegos mocniejszego,czym mozna by lutospawac.


chipis
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 03 kwie 2010, 11:08
Lokalizacja: koszalin

#68

Post napisał: chipis » 24 lut 2017, 12:22

Witam.

Również potrzebowałbym spawarke przydomową,używaną od czasu do czasu,może raz-dwa razy w miesiącu. Co myślicie o takim sprzęcie?

http://allegro.pl/spawarka-inwertorowa- ... 16363.html

czy postępować zgodnie z myślą przesaAdammm'a:

prezesAdammm pisze:
Myślę że przy takiej sumie którą chcemy przeznaczyć na spawarkę... sensowność dywagacji nad zakupem jest zerowa...

...

Ja bym wziął coś no i pospawał tym na początku więcej czasu aby spawarkę przetestować, jak padnie na gwarancji to super... a jak pospawa rok i plus coś tam to też dobrze... popsuje się do kosza i kupujemy nową... to nadal przedział 500 zł więc w czym rzecz...

...

Nad czym się zastanawiać... brać i katować, jak popsuje się to oddać na gwarancję a po, wyrzucić i kupić nową lepszą... stara i tak się pewnie spłaci i zarobi na siebie...

czy jednak całkiem olać ten sprzęt?


szary11
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 377
Rejestracja: 16 lut 2011, 22:44
Lokalizacja: Tarnogród

#69

Post napisał: szary11 » 24 lut 2017, 18:27

Gorbi09 pisze: Mam oferte na Migatronic KDO 260 bardzo malo uzywany w cenie 2500zl. W necie ciezo znalezc info na temat tego sprzetu, ma ktos z Was jakas wiedze na jego temat? Szczegolnie czy ma plynna regulacje podawania drutu?Sprzet markowy acz wiekowy bedzie lepszy od polautomatu w cenie do 3500zl?

Szukam czegos mocniejszego,czym mozna by lutospawac.
ten KDO260 to widać na tabliczce, że to trafo i ma skokową regulację prądu, a posuw drutu raczej zawsze jest płynny
na pewno wolał bym tą spawarkę od nowego chińczyka.
lutospawanie wcale nie wymaga większych prądów, a napięcie, to nawet musi być niższe,aby ten proces przebiegał

nie wiem czy wiesz, ale drut do lutospawania np: cusi 0.8mm za 5kg zapłaciłem 450 zł netto.


Maciek828
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 09 maja 2017, 12:15
Lokalizacja: Kraków

#70

Post napisał: Maciek828 » 09 maja 2017, 12:19

Podłączę się do tematu:

Magnum Snake 200p
Dedra DESi199BT
czy Dedra DESI201 ?

Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Spawalnictwo i obróbka cieplna”