Jaką kupić spawarkę inwertorową

Spawalnictwo i obróbka cieplna

krzypaw
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 03 maja 2015, 16:11
Lokalizacja: Kielce

Pytanie o kable w inwertorze Magnum Snake 200I

#41

Post napisał: krzypaw » 03 maja 2015, 16:26

Witam, wszystkich, podepnę się pod temat. Potrzebuję spawarkę do drobnych prac przydomowych, spawanie płotu na początek, później może z raz na dwa tygodnie będzie używana. Będę spawał najczęściej elektrodą 2,5 mm raz na jakiś czas może 3,25 ale to niezbyt często. Wypatrzyłem Inwerter SNAKE 200 I Magnum w sklepie nexterio.pl za 530 PLN, będę mógł odebrać na miejscu. Obczytałem się na różnych forach, myślę że to urządzenie spełni moje oczekiwania.

Tylko nie mogę nigdzie znaleźć opinii jakie są w tej spawarce kable, czy one się nadają do użytku czy trzeba je odrazu wymienić. Na jednym obrazku na wypatrzyłem że na kablach jest opis 15 mm, i się zastanawiam czy taki przekrój do 200 A się nada. Bo jeśli mam kupić jeszcze kable to może lepiej dołożyć i kupić od razu z kablami lepszymi jakiś innu model??



Tagi:


InzSpawalnik
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1693
Rejestracja: 28 gru 2012, 01:04
Lokalizacja: Galaktyka

#42

Post napisał: InzSpawalnik » 10 maja 2015, 23:34

Podziele sie z wami moim odkryciem:

Spawarka invertorowa JASIC PRO.
Koszt okolo 800 Euro.

Cechy:
- mozliwosc zasilania napieciem zmiennym 110V lub 220V.
- automatyczne ( HF ) zajarzanie luku dla funkcji TIG
- pelna kontrola narastania opadania i gazu w czasie spawania
- mozliwosc spawania w pulsie ( i kontrola wypelnienia )
- waga 5kg ( i kompaktowa wielkosc ).
- max prad spawania 200Amp ( 120Amp przy 100% cyklu ).

Probowalem osobiscie, jak na taki kompakt ma wszystkie funkcje duzych agregatow a do tego wysoka jakosc co widac nawet po wykonczeniu obudowy.


Mr.Z
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 15 lip 2015, 15:47
Lokalizacja: Busko

#43

Post napisał: Mr.Z » 15 lip 2015, 15:52

Siemka, jestem na etapie zakupu spawarki do celów domowych i byłbym wdzięczny za pomoc - co sądzicie o tej inwertorówce? http://allegro.pl/spawarka-inwentorowa- ... 86428.html lub http://allegro.pl/spawarka-inwentorowa- ... 48098.html
Jedna niby ma 250A a druga 200A, ile w tym prawdy nie wiadomo. Myślę że do moich zastosowań będę używał prądu max 140A i elektrod 2,5.

Wiem że to chińszczyzna ale potrzebuję coś do drobnych prac koło domu tzn zespawać bramę, naprawić ogrodzenie etc, takie sporadyczne prace a nie chce kupować transformatorówki z racji na gabaryty i tego że szybko się grzeją ponoć, a też nie chce wydawać kroci na spawarkę, bo extra spawarki nie potrzebuje.

Proszę o jakieś sugestie.


michelson
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 3
Posty: 17
Rejestracja: 15 mar 2013, 22:00
Lokalizacja: kuj-pom

#44

Post napisał: michelson » 17 lip 2015, 00:03

Nieraz te spawarki różnią się tylko nazwą i obudową, a wnętrzności mają takie same. Musisz poszukać na forach i zdać się na swoją intuicję. Jedyne co mogę ci doradzić, to to , że eurotec, czy też eurotek, to szajs najwyższych lotów z parametrami z kosmosu.


Mr.Z
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 15 lip 2015, 15:47
Lokalizacja: Busko

#45

Post napisał: Mr.Z » 17 lip 2015, 07:06

Rozumiem że to chinszczyzna, to co powiecie o tym sprzęcie lekko droższym od chinoli http://www.castorama.pl/produkty/narzed ... -200a.html
Lub http://www.castorama.pl/produkty/narzed ... 0i-st.html

Awatar użytkownika

Zienek
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 3730
Rejestracja: 13 gru 2008, 19:32
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

#46

Post napisał: Zienek » 17 lip 2015, 09:27

Bester przy prądzie 50A ma tylko 60% cykl pracy.
Przy byle robocie będzie Ci się przegrzewał i trzeba będzie czekać albo wiatrak do niego dokupić pokojowy.

Awatar użytkownika

RomanJ4
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 11575
Rejestracja: 17 mar 2009, 08:55
Lokalizacja: Skępe

#47

Post napisał: RomanJ4 » 17 lip 2015, 11:58

Mr.Z pisze:Wiem że to chińszczyzna...
Też mam parę lat "chińszczyznę", trochę większą bo MMA 200A, z TIG-iem 200A i plazmą 50A,
http://www.berkers.pl/en/oferta/spawark ... g200mma200
Obrazek
i jestem jak na razie (odpukać) pozytywnie zaskoczony jakością.
Dość długie spawanie MMA elektrodą 3,25 przy prądzie ~140A nawet jej nie zagrzeje (większą jakoś nie było okazji), ani cięcie plazmą 1,5 metrowej blachy czarnej ≠5mm (kątownik) przy prądzie ~25-30A (wg skali pokrętła) dając zaskakująco dobre cięcie jakościowe (szczelina ok. 1mm)

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Tak więc, wbrew opiniom niektórych kolegów, nie każda "chińszczyzna" musi koniecznie być be, choć zdaję sobie sprawę, że nieraz egzemplarz do egzemplarza tego samego modelu niekoniecznie równa się tą samą jakością..
pozdrawiam,
Roman


luckash
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 1
Posty: 41
Rejestracja: 06 paź 2012, 16:41
Lokalizacja: bartniczka

#48

Post napisał: luckash » 17 lip 2015, 13:02

Popieram kolegę wyżej. Też mam chińskiego shermana tig/mma 200A DC z pulsem od jakiś 4 lat i się trzyma. No i nie robi za ozdobę. Znów chińskie tigi ac/dc się sypią, ale to nie norma, jest tam więcej rzeczy co się mogą zepsuć. Tylko koszt naprawy nawet jak wymienią połowę elektroniki jest śmieszny.

Ładnie tnie ta plasma, też chyba zainwestuje sobie w taką :smile:

Awatar użytkownika

RomanJ4
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 11575
Rejestracja: 17 mar 2009, 08:55
Lokalizacja: Skępe

#49

Post napisał: RomanJ4 » 17 lip 2015, 14:28

luckash pisze:Ładnie tnie ta plasma
Pierwsze cięcie - byłem trochę niezadowolony bo palnik ukosował mi w lewą stronę pomimo prostego prowadzenia. Niby nie dużo bo jakieś z 10-15°, ale jednak..
Myślę sobie: "no tak, chińszczyzna..", ale wpadłem na dobry pomysł żeby przekręcić samą dyszę w palniku w taką stronę by ukos skierować w wypaloną szczelinę (czyli "od siebie" w osi palnika), i teraz tnie koncertowo. Przy zmianie dyszy najpierw na jakim odpadzie robię sobie próbę jak wychodzi, i odpowiednio ją ustawiam. Cięcie przy linijce naprawdę wychodzi idealnie prosto, bez przepaleń czy nadtopień, sam jestem zdziwiony, ale przy prowadzeniu wolną ręką bez linijki już niestety widać każde drgnięcie..
Linijka prowadząca najlepiej nie za gruba, by weszła swobodnie między cięty materiał a porcelankę, by opierać o nią bokiem miedzianą dyszę, wtedy nieidealnie pionowe ustawienie ręki (i palnika) nie ma wpływu na prostoliniowość cięcia, tak jak opieranie palnika wyżej, - porcelanką o liniał.
Można zaczynać we wcześniejszej szczelinie praktycznie bez znaku odkąd się zaczynało.. Przetop widoczny na ostatnim zdjęciu pod materiałem wystarczy lekko puknąć młotkiem by odpadł od metalu, wiec nic nie trzeba szlifować jeśli nie zależy nam na idealnej powierzchni jak górna. Przepala się przez caliznę też szybko i bez problemu, wystarczy zacząć pod kątem ok. 45° by przetopu nie wdmuchiwało w dyszę, i w miarę przepalania dostawiać do pionu.. Przy odrobinie wprawy da się też żłobić, ale lepiej ustawić wtedy trochę większy przedmuch... Cienkie blachy (≠0,5-2mm) przepala błyskawicznie, trzeba szybko prowadzić palnik by nie nadtapiać krawędzi..
To dość poręczne i szybkie narzędzie.. jak dla mnie przynajmiej..
pozdrawiam,
Roman


Mr.Z
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 15 lip 2015, 15:47
Lokalizacja: Busko

#50

Post napisał: Mr.Z » 18 lip 2015, 14:24

Zienek pisze:Bester przy prądzie 50A ma tylko 60% cykl pracy.
Przy byle robocie będzie Ci się przegrzewał i trzeba będzie czekać albo wiatrak do niego dokupić pokojowy.
No i właśnie to mnie trochę zniechęca do bestera mimo tego że to dobra firma, gdyby amperaż miała większy ok 200A to bym się nie zastanawiał. Co prawda nie będę jakoś dzień w dzień intensywnie używał spawarki, ale nie uśmiecha mi się przy byle jakiej pracy wyspawać jedną lub dwie elektrody i czekać.

Na temat tego duratecha szukałem opinii ale nigdzie nie można znaleźć informacji na temat tej spawarki. A co do tych eurotekow etc to zniechęciło mnie też to że u większości sprzedających na Allegro mają tylko rok gwarancji. Więc już chyba kupie tego duratecha w castoramie, przynajmniej jak się zepsuje to nie ma co się martwić o gwarancje. Pewnie i tak ona ma mniej A niż te 200A, ale ważne żeby nie przegrzewała się zbyt szybko.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Spawalnictwo i obróbka cieplna”