Obejrzałem i przeczytałem. Opis inwertora trochę laicki - brak konkretów. Nie wiem co to "z transformatora oraz
reaktora do wyjścia prądu stałego ", zawór gazu prawdopodobnie w rączce palnika co jest jedną z jego wad(mechaniczny, otwierany po naciśnięciu przycisku spawania, brak kontroli wyprzedzenia wypływu oraz opóźnienia po zakończeniu procesu spawania). Jest to jednym z ważniejszych czynników niezbędnych przy spawaniu metodą TIG.
Proszę zwrócić również uwagę na "Cykl pracy (%) na max prądzie 35" - to znaczy że jest to słabiutki sprzęt. Dlaczego?
Spawając materiał o grubości 3,5mm na maxa możesz to robić przez 3,5 min po czym spawarka musi się schładzać przez 6,5min. Jeśli przekroczysz ten czas zadziała termostat i się wyłączy a wtedy czas stygnięcia się dwukrotnie wydłuży. Jeśli termostat nie zadziała - SPALISZ MASZYNĘ!!!. Zdarza się to po częstym przegrzewaniu.
Więc zanim kupisz poradź się specjalisty.
Kupując taki sprzęt nie warto oszczędzać bo skutki takiej decyzji są kosztowne ale wtedy gdy ją uszkodzisz i naprawa wierz mi kosztuje tyle co zapłaciłeś za całość.
Przykładowo blok IGTB może dojść dla tej mocy do nawet 500-600zł.
Dobrych przemyśleń
Jeszcze jedna sprawa. Kupując kieruj się zasadą - minimum 40A/ 1mm grubości materiału oraz "Cykl pracy" który podany jest na tabliczce znamionowej i dla max prądu powinien wynosić przynajmniej 60% - oznacza to że maszyna jest odpowiednia dla twoich potrzeb. Zajrzyj na strony
http://www.esab.pl/,
http://www.bester.com.pl/
Pozdr.

PS. Co do spawania stali TIG-iem: dobór gazu osłonowego do gatunku stali -
bardzo ważne skład mieszanki jest podstawą pięknego spawu, a najlepiej podać gatunek stali przy zakupie gazu. Mają katalogi i wybiorą odpowiedni.
Piszę o gazie dlatego że jest to podstawa jakości spawu w metodzie TIG( zły gaz - brudny i brzydki spaw)[/b]