Spawarka do 3.000zl. Opinie o firmie TIGER.

Spawalnictwo i obróbka cieplna

Autor tematu
lukaszi
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 04 cze 2014, 11:47
Lokalizacja: Kraków

Spawarka do 3.000zl. Opinie o firmie TIGER.

#1

Post napisał: lukaszi » 04 cze 2014, 12:02

Witam od dluzszego czasu przymierzam sie do zakupu nowej spawarki "migomata". Bedzie to moja pierwsza spawarka tego typu (wczesniej juz spawalem ta metoda).
Mam na wydanie do 3.000zl, od spawarki oczekuje trwalosci, mocy, stabilnosci.
Spawarka nie bedzie uzywana przemyslowo na codzien, raczej w malym skromnym warsztacie ;), lecz nie ukrywam czasem napewno trafi sie jej wieksza robota do wykonania. Nie mam zamiaru spawac nia wielkich konstrukcji, czasem jakies ogrodzenie, wiata...
Przegladajac fora znalazlem dosc ciekawe spawarki czeskiego producenta TIGER, a dokladnie model 2200, w gre wchodzi jeszcze model 2400, gdy natrafie na cene nie przekraczajaca zbyt mojego budzetu. Pytanie mam do Was, co sadzicie o tej firmie, o modelach wyzej wymienionych ? Jak sie na nich pracuje jaka zywotnosc ? Serwis - jest w poblizu sprzedawca i autoryzowany serwis ale chodzi mi glownie o "umywanie rak" przez serwis, koszty naprawy jezeli awaria wystapi z mojej winy.
Moze ktos zna rowniez inne, dobre spawarki w tym predziale cenowym ? Nie musi byc konieczny ten model.... jestem otwarty na wsze sugestie i propozycje :)



Tagi:


spawacz21
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 627
Rejestracja: 20 wrz 2010, 21:15
Lokalizacja: rypin

#2

Post napisał: spawacz21 » 04 cze 2014, 20:54

No witam
Mam model 2200
Maszyna jest naprawdę świetna. Spawa się bardzo fajnie, uchwyt jest porządny, bardzo dobrze wykonany każdy detal, podajnik 4-rolkowy.
Bardzo polecam. Jakbyś miał jakieś pytania, to pisz śmiało. Na YouTube są filmiki ;)
Może POMÓGŁ Ci mój post?
Pozdrawiam spawacz21


_Mateo_
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 25
Rejestracja: 13 lut 2012, 20:48
Lokalizacja: Kraków

#3

Post napisał: _Mateo_ » 05 cze 2014, 11:10

W tym przedziale to spokojnie kupisz bestera 230 albo wersja dla castoramy 2301 (to jest to samo). Nie używałem nigdy Tigera ale bestera używam na codzień: spawarka bardzo prosta, trafo miedziane, bez wodotrysków ale bardzo solidna spawarka.
Prosze nie traktować tego jako ataki na Tigera, nie spawałem nigdy tą spawarką to się nie wypowiem ale chciałem zwrócić uwage na polską firmę w podobnych pieniądzach ;)


Autor tematu
lukaszi
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 04 cze 2014, 11:47
Lokalizacja: Kraków

#4

Post napisał: lukaszi » 05 cze 2014, 17:21

Czy Tiger'y 2200 sa sprzedawane w komplecie z przewodami i uchwytami ? Przegladajac aukcje allegro to raz pisze dosc skrycie ze tak, a raz nic nie pisze..
Bester dosc ciekawy dla mnie duzy plus ze mozna go zasilac 230V co daje mi mobilnosc, ale ma dosc maly zakres 115-200A dla porownania-Tiger 40-190A, wiec plusem dla Tigera bedzie napewno to ze spokojnie bede mogl spawac cienki material...


spawacz21
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 627
Rejestracja: 20 wrz 2010, 21:15
Lokalizacja: rypin

#5

Post napisał: spawacz21 » 05 cze 2014, 18:02

Ja kupowałem zestaw. Migomat, reduktor, przyłbica, uchwyt. Ale ogólnie tigery są sprzedawane bez uchwytów
Może POMÓGŁ Ci mój post?
Pozdrawiam spawacz21


miron91
Posty w temacie: 3

#6

Post napisał: miron91 » 09 cze 2014, 20:44

bester ma aluminiowe uzwojenie nie miedziane z tego co czytałem to zaleta nie wada niby łuk jest stabilniejszy poza tym ma strasznie słaby cykl pracy i jest drogi a bajki na temat nie psucia się tych maszyn można włożyć miedzy książki

tigerem nie poszalejesz 190 amp max 6 mm przetop porządny ale ogólnie maszyna dobrze zrobiona z tego co widziałem też transformator,możesz w tej cenie kupić inwenterówkę 300-350 amp mniej łyka prądu,mniej waży i ma lepszy cykl pracy

do tego trzeba liczyć butla,maska,końcówki,drut etc też kosztuje


Mariuszczs
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 2382
Rejestracja: 04 mar 2008, 08:14
Lokalizacja: Sulmierzyce

#7

Post napisał: Mariuszczs » 12 cze 2014, 22:43

Mój besterek ma uzwojenie miedziane. Natomiast wydaje mi się że takie opinie biorą się z głąbostwa bo część odizolowana wyprowadzeń jest pobielona na srebrno.


miron91
Posty w temacie: 3

#8

Post napisał: miron91 » 12 cze 2014, 22:59

Mariuszczs pisze:Mój besterek ma uzwojenie miedziane. Natomiast wydaje mi się że takie opinie biorą się z głąbostwa bo część odizolowana wyprowadzeń jest pobielona na srebrno.
Niesamowite nie potrafisz odróżnić miedzi od aluminium co się z tobą dzieje ?



Mariuszczs
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 2382
Rejestracja: 04 mar 2008, 08:14
Lokalizacja: Sulmierzyce

#9

Post napisał: Mariuszczs » 12 cze 2014, 23:34

Przecież widzisz że gość nie łapie. Aluminium dawno by się wypaliło pod tymi nakrętkami z podkładkami. Pomysł zdzierania izolacji był mój kilka lat temu i pisałem o tym na jakimś forum.


miron91
Posty w temacie: 3

#10

Post napisał: miron91 » 13 cze 2014, 12:08

Mariuszczs pisze:Przecież widzisz że gość nie łapie. Aluminium dawno by się wypaliło pod tymi nakrętkami z podkładkami. Pomysł zdzierania izolacji był mój kilka lat temu i pisałem o tym na jakimś forum.
Wyraźnie widać na filmie że to aluminium ty tego nie odróżniasz :shock: ?.Aluminium od dawna jest stosowane w spawarkach już stary delex miał aluminiowe uzwojenie. Czytałem że stosując aluminiowe uzwojenie można uzyskać "miękki łuk". Ale ile w tym prawdy to nie wiem.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Spawalnictwo i obróbka cieplna”