Problem z odpryskami spawanie mig

Spawalnictwo i obróbka cieplna

Autor tematu
miron91
Posty w temacie: 13

Problem z odpryskami spawanie mig

#1

Post napisał: miron91 » 08 maja 2014, 18:03

Witam. Posiadam chińską spawarkę inwenterową 180 amp i mam problem z odpryskami. Są to dość spore krople bez względu na pozycję spawania nie ważne czy to drut 0,8 czy 1.0 czy mieszanka czy 100 % co2 posuw drutu jakkolwiek bym nie ustawił nic to nie daje. Wkładałem różne druty w sensie same chińskie typy i nic. Końcówki są nowe, porządny podajnik drutu dobrze dociśnięty. Prowadnica nowa, wszytko dobrze podokręcane, masa dobre wpięta. Proszę mi nie pisać o sprajach na odpryski. Oto zdjęcia mniej więcej tak to wygląda.

Obrazek



Tagi:


lukadyop
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1377
Rejestracja: 30 cze 2008, 21:10
Lokalizacja: szczecin

#2

Post napisał: lukadyop » 08 maja 2014, 19:03

Problem polega na tym że zawsze będziesz miał odpryski w tej metodzie, jak wyczyścisz materiał zawsze mniej, ja spawam na codzień proszkowym fluxofil 20HD i o rdzeniu metalicznym M10 na przetopy i są odpryski najmniej w pozycjach naściennych do okapowych i sufitowych, drut jaki by nie był zawsze chlapie, nawet przy natężeniu rzędu 350A w pachwinie mniej ale pozostają odpryski.


Autor tematu
miron91
Posty w temacie: 13

#3

Post napisał: miron91 » 08 maja 2014, 19:28

Owszem to wiem że odpryski w tej metodzie to norma. Lecz na pewno nie tak duże krople jak widzisz. W domu mam jeszcze jeden 180 amp mig i odpryski są ale takie malutkie jest ich może z kilka na całej spoinie a w spawarce transformatorowej co ostatnio kupiłem i testowałem ją u szwagra to odprysków nie ma wcale. Wiec jakieś pomysły ?


lukadyop
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1377
Rejestracja: 30 cze 2008, 21:10
Lokalizacja: szczecin

#4

Post napisał: lukadyop » 08 maja 2014, 20:27

Stabilność prądu przede wszystkim jak jakość maszyny indukcyjność i niestety chiny przegrywaja z jakością innych europejskich maszyn.


Autor tematu
miron91
Posty w temacie: 13

#5

Post napisał: miron91 » 08 maja 2014, 21:06

Całkiem możliwe że ta maszyna która mam teraz to coś jest z nią nie tak w środku. Pojadę jeszcze z nią do szwagra i zobaczę co się będzie u niego dziać.


Marian1234
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 262
Rejestracja: 07 mar 2009, 19:41
Lokalizacja: Rybnik

#6

Post napisał: Marian1234 » 08 maja 2014, 21:16

Spróbuj mieszanką argon + tlen powinno być trochę lepiej ale cudu się nie spodziewaj mag zawsze chlapie w pulsie prawie wcale ale sama maszyna kosztuje tyle co 10 chinoli...

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 3551
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#7

Post napisał: cnccad » 08 maja 2014, 22:11

gaz spróbuj ustawić w przedziale 10...15l .
masz możliwość regulacji indukcyjności :?:
Jak nie to spróbuj jak masz możliwość regulować samym napięciem choć podstawa na odpryski to indukcyjność.

Co to za urządzenie :?:
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.


Autor tematu
miron91
Posty w temacie: 13

#8

Post napisał: miron91 » 08 maja 2014, 22:31

typowy chiniol z nazwa weldman

nie ma ustawień indukcyjności

gaz mam na 12 l

przy mieszance podczas spawania patrząc dokładnie tam gdzie upala się drut" samo serce spawania " to widać że ten łuk jest taki jakby niestabilny mało skoncentrowany jakby czegoś brakowało do tego nie mogę ustawić tej spawarki na słuch w sensie dzwięk jest taki nierównomierny jakby wciąż czegoś brakowało

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 3551
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#9

Post napisał: cnccad » 08 maja 2014, 22:50

to jedynie co Ci mogę zdalnie zaproponować ...
Jak masz u kogoś możliwość wyjąć na próbę dławik ze spawarki i podłączyć do do swojej .
Zobaczysz wówczas jak spawa.

Dławik było by dobrze dać z zamkniętym rdzeniem.
Można też nawinąć na pręcie ok 50mm np. 10 zwojów przewodu masowego i spróbować spawania.
To są oczywiście tylko metody testowe.
często je stosuję jak dostajemy na serwis urządzenia z takimi problemami. Potem albo modernizujemy urządzenie albo klient dostaje dodatkowy dławik.
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.


Autor tematu
miron91
Posty w temacie: 13

#10

Post napisał: miron91 » 08 maja 2014, 23:28

a może akurat indukcyjność jest ustawiona pod samo co2 ? teraz za bardzo nie pamiętam nawet jak było z tymi odpryskami na co2... bo butla była malutka i pożyczona

dławik to to co jest podłączone do + bądź - ? to co jest pozwijane sznurkiem na tym zdjęciu ?

Obrazek

raczej nie bardzo z dostępem do takich rzeczy

a można ten dławik podłączyć gdzieś na kablu masowym ? bo skoro idzie od + i -

z elektryki to jestem laik nic się nie znam

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Spawalnictwo i obróbka cieplna”