Jakiego producenta wypalarek CNC polecacie ?

Spawalnictwo i obróbka cieplna

Autor tematu
InzSpawalnik
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1693
Rejestracja: 28 gru 2012, 01:04
Lokalizacja: Galaktyka

Jakiego producenta wypalarek CNC polecacie ?

#1

Post napisał: InzSpawalnik » 19 mar 2014, 19:58

Z waszego doswiadczenia jakiego rodzaju wypalarke ( plazma a moze tlen ) polecacie ? Oraz z jakimi producentami mieliscie doswiadczenie ?
Pytam pod katem wycinania w stali glownie 12 i 15 mm ale tez zadziej ciensze i czasami grubsze blachy ( znaczaca wiekszosc profili z otworami ). Zastosowanie profesjonalne.

Jacy producenci ? Moze ktos z lokalnego rynku ?



Tagi:


Artur_81
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 16
Rejestracja: 05 lut 2014, 12:05
Lokalizacja: Wasilków

#2

Post napisał: Artur_81 » 21 mar 2014, 19:20

Witam, parę lat temu pracowałem na wypalarce firmy Eckert, maszyna była 2 palnikowa, z dwoma źródłami cięcia, plazma i gaz, przy wyborze źródła cięcia polecam plazmę hypethetm, cięta krawędź jest ładna, źródło ma duży zapas mocy w porównaniu do innych na których pracowałem, palniki miałem harissa nie wiem jak inni producenci, maszyna całkiem dobrze sobie radziła awarie wiadomo zdarzają się, serwis ogólnie dostępny i ok, po roku wynikł problem z spalonymi silnikami krokowymi, wyszła w sumie głupia sprawa bo wypalarka nie stała na oddzielnych fundamentach, każdy ruch posadzki na zimę i wiosnę to była masakra, cięgłe alarmy, przeciążenia i znów spalone silniki, wszystko się skończyło gdy wykonano właściwe fundamenty pod nią, a i przy plaźmie koniecznie wyciąg wentylacji, bez tego jest naprawdę ciężko, wszędzie w powietrzy pył z cięcia lepi się do prowadnic, wnętrza komputera, i płuc pracowników, może narobić sporo problemu. Teraz prowadzę własną firmę i gdzieś za rok będę kupować małą wypalarkę i też z źródłem hypetherm. Mam nadzieję że trochę pomogłem, pozdrawiam
Artur_81


Autor tematu
InzSpawalnik
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1693
Rejestracja: 28 gru 2012, 01:04
Lokalizacja: Galaktyka

#3

Post napisał: InzSpawalnik » 22 mar 2014, 08:50

Dzieki Artyr,
A mala CNC to o jakiej myslales? Na jaki koszt trzeba byc przygotowanym ?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Spawalnictwo i obróbka cieplna”