Spawanie aluminium PA38

Spawalnictwo i obróbka cieplna

Autor tematu
szczapor
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 6
Posty: 59
Rejestracja: 26 sie 2010, 22:31
Lokalizacja: Sandomierz

#21

Post napisał: szczapor » 16 mar 2014, 19:48

Co do podgrzewania konstrukcji rama wygląda tak:
Obrazek
Jest to rama do pojazdu pneumatycznego ( projekt Koła Naukowego w, którym działam :) )
Rama po 15 minutach spawania była już tak nagrzana że nie dało się jej dotknąć ( najpierw wszystko połapałem w 3-4 punktach ustawiłem jak trzeba, żeby spawy nie pościągały a i tak zrobiły robotę, ale alu łatwo nawet po pełnym pospawaniu naprostować). I im dalej spawałem tym łatwiej mi się spawało.
Co do gazów muszę się jeszcze sporo nauczyć ale co do spawania alu mam tylko podstawową wiedzę typu jakie elektrody i teoretycznie gaz, ale jak wyszło w praktyce wiem za mało.
Jest to początek z alu w stali mam już spore doświadczenie :) ( może nie robię w tym codziennie ale już sporo kg drutu przetopiłem) ( Jak już pisałem elektroda 6 latek zacząłem w wieku 17 lat i Tig Jakieś 4 latka zacząłem zaraz po 19 urodzinach :) )
Co do techniki staram się robić tak jak luckash pisze, ale jeszcze ręka nie chodzi tak jak trzeba ( filozofia niby jak przy stali ale materiał szybciej ucieka ) , jeszcze trzeba kilka butli argonu wyspawać i będzie bajka :)



Tagi:


InzSpawalnik
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1693
Rejestracja: 28 gru 2012, 01:04
Lokalizacja: Galaktyka

#22

Post napisał: InzSpawalnik » 16 mar 2014, 22:37

Z tym podgrzaniem oczywiscie nie jest to konieczna ovzywistosc bo Twoja rama szybko nabierze sama temperatury ale pomize na poczatek. Sam mowisz ze im cieplejsze robilo sue Twoje ustrojstwo tym lepsze spawy wychodzily.

Napewno moglbys sprobowac jeszcze biala elektroda wolframowa i powiesz nam jakie odczicia. Zlota jest bardzo dobra tylko wiadomo nieco drozsza.

Jeszcze jedna wazna rzecz, twoj faz pewnie uzywales jednej z tych maly h butli - sa one napelniane w czesto malo profesjonalnych warunkach i maja w sobie troche powietrza. Najlepiej jak zamowisz butle z argonem 99.995% czystosci z takiego zrodla jak BOC albo Linde.
To bedzie olbrzymia roznica.

Pozdrawiam


dumczyk83
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 5
Rejestracja: 29 wrz 2013, 18:15
Lokalizacja: Stalowa Wola

#23

Post napisał: dumczyk83 » 17 mar 2014, 22:27

Taka ramę to bym pospawał migiem drutem almg5 lub almg4.5mn. Tigiem bym odpuścił bo dziur narobisz a automatem wyjdzie ci ładniej i schludniej.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Spawalnictwo i obróbka cieplna”