Spawarka TIG do stali nierdzewnej - Kemppi, ESAB, Lincoln?

Spawalnictwo i obróbka cieplna

Autor tematu
gregoryl
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 16 lut 2014, 14:44
Lokalizacja: Wrocław

Spawarka TIG do stali nierdzewnej - Kemppi, ESAB, Lincoln?

#1

Post napisał: gregoryl » 16 lut 2014, 15:05

Witam,

Planuję zakup spawarki TIG do spawania stali nierdzewnej, sporadycznie stali zwykłej. Wykorzystywana będzie głównie na potrzeby własne (dość spore). Chciałbym dobrze zainwestować pieniądze, dlatego proszę o poradę co byście polecali?

Zainteresowałem się trzema modelami:
Kemppi MINARCTIG EVO 200 MLP
ESAB CADDY TIG 2200i DC TA34
Lincoln Electric INVERTEC V205-TP-2V

Czy ktoś ma porównanie pomiędzy tymi modelami? Jestem otwarty na wszelkie propozycje i sugestie, choć nie ukrywam, że modele za "naście" tysięcy raczej odpadają.

Pozdrawiam,
Grzegorz



Tagi:


InzSpawalnik
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1693
Rejestracja: 28 gru 2012, 01:04
Lokalizacja: Galaktyka

#2

Post napisał: InzSpawalnik » 18 lut 2014, 16:26

Grzesiu,
Jakakolwiek spawarka o whstarczajaco duzym pradzie spawania bedzie odpowiednia.
Dobrze jesli bedzi miala regulacje czasu wyplywu gazu przed i po cyklu oraz narastania i opadania pradu ale te funkcje wcale nie sa nieznedne. Bardzo przydatne jest natomiast HF .


luckash
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 1
Posty: 41
Rejestracja: 06 paź 2012, 16:41
Lokalizacja: bartniczka

#3

Post napisał: luckash » 21 lut 2014, 20:26

Do nierdzewki polecałbym też Faltiga. Kiedyś robił go Ozas i mogła spawać prawie non stop. Czy teraz Esab jest tak samo wytrzymały tego nie wiem ale konstrukcja ta sama.


Julianna
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 06 gru 2013, 11:09
Lokalizacja: Olsztyn

#4

Post napisał: Julianna » 25 lut 2014, 10:58

Polecałbym jednak http://sklep.metalzbyt.com.pl/spawalnic ... -ta34.html

Posiadam . Jestem zadowolony

Powodzenia .
Ostatnio zmieniony 25 lut 2014, 11:41 przez Julianna, łącznie zmieniany 1 raz.


Damradę
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 283
Rejestracja: 04 gru 2013, 13:16
Lokalizacja: Ścinawa

#5

Post napisał: Damradę » 25 lut 2014, 11:08

Z tych co wymieniłeś brałbym kemppi, wprawdzie mam inny model ,ale dużo funkcji się powtarza, spawarka nie do zajechania a praca na niej to sama przyjemność(dodam ,że nie jestem przedstawicielem tej firmy :mrgreen: ) po prostu mam i wiem ,że jak kupisz to nie będziesz żałował.


greg_lbn
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 3
Posty: 58
Rejestracja: 29 sty 2013, 01:38
Lokalizacja: Lublin

#6

Post napisał: greg_lbn » 27 lut 2014, 02:12

Ja też polecam Falitig - tanie, solidne, najtańszy serwis, smiało można kupić używanego.

A jeśli chodzi o wymienione sprzęty to wszystkie są profesjnonalne i mają wszystko do spawania stali. Różnią się wagą i ceną.

Jeśli chodzi o serwis to szwedzkie Esab i fińskie Kemppi = dobry dostęp do serwisu.
Lincoln również nie powinien stwarzać problemów z srwisem poniważ jest starszą solidną i sprawdzoną konstrukcją z potencjometrami i przełącznikami, które można wymienić oddzielnie, czego nie da się zrobić w nowoczesnych źródłach gdzie wszystko jest na płytce z max jednym potencjometrem.

Każdy tig kemppi ma specyficzne, wymyślone przez producenta podłączenie uchwytu co ma wymuszać na konsumencie zakup ich uchwytów lub nie wiele tańszych zamienników. Uchwyty kemppi nie są złe. Są świetne i nie droższe ani nie gorsze od Binzel'owskich. .. Na szczęście producent pozostawił możliwość podpięcia standardowych uchwytów. Trzeba tylko dokupić części typu wtyczka i szybkozłączka lub mufa 1/4', więc nie znichęcaj się.

ESAB CADDY TIG 2200i z panelem TA34 z funkcją spawania prądem przemiennym jest droższy. Ale już z panelem TA33 kosztuje prawie tyle samo co kemppi.

Kemppi i Esab idą prawie łeb w łeb jeśli chodzi o jakość i funkcjonalność. Mega super maszyny.


lukadyop
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1377
Rejestracja: 30 cze 2008, 21:10
Lokalizacja: szczecin

#7

Post napisał: lukadyop » 27 lut 2014, 18:12

Niestety z mojej i wielu innych opini to esab na 3 miejscu

Kemppi Lincoln i esab


greg_lbn
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 3
Posty: 58
Rejestracja: 29 sty 2013, 01:38
Lokalizacja: Lublin

#8

Post napisał: greg_lbn » 27 lut 2014, 18:25

Musze jeszcze zwrócić Twoją uwagę na podobieństwo oferty Kemppi i Esaba.

Źródła DC
Odpowiednikiem "Inwertor TIG ESAB CADDY TIG 1500i (+panele TA33 i TA34 do wybooru) jest Kemppi "MINARCTIG EVO 200 MLP (bez wymiennych paneli)" ,

Źródła AC/DC
Odpowiednikiem "Inwertor TIG ESAB CADDY TIG 2200IW (+panlele TA33 i TA34 do wyboru)" jest "KEMPPI MASTERTIG MLS 2300 ACDC (+panele ACS i ACX)

Panele:
Esab TA33 - Kemppi ACS
Esab TA34 - Kemppi ACX

Jak chcesz wiedzieć więcej o funkcjach paneli to pobierz instrukcje obsługi. Handlarze często nie znają się na funkcjach.

[ Dodano: 2014-02-27, 18:33 ]
lukadyop pisze:Niestety z mojej i wielu innych opini to esab na 3 miejscu

Kemppi Lincoln i esab
Hm.. Co takiego w tym Esabie jest "be"? Spotykałem się z nowymi i starymi źródłąmi Esaba. Wszystko trzyma poziom i radzi sobie w trudnych warunkach, takich jak zapylenie, zawilgocenie, transport. (kurcze coś mnie te forum za bardzo wciąga ;p)


sdb
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 35
Rejestracja: 04 gru 2010, 20:34
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

#9

Post napisał: sdb » 27 lut 2014, 19:41

Potwierdzam opinię kilku kolegów co do Faltiga. Sprzęt solidny i bezawaryjny. Polecam Faltiga 200 (DC) lub 250 (DC), a jak masz więcej pieniędzy, wówczas Faltig 315 (AD/DC) lub Faltig 400 (AC/DC). Wiem co piszę, bo od wielu lat jestem szczęśliwym posiadaczem wszystkich modeli produkowanych jeszcze pod szyldem Opolskich Zakładów Aparatury Spawalniczej. Za wyjątkiem Faltiga 315 pozostałe modele są produkowane do dnia dzisiejszego przez Esaba, to chyba też o czymś świadczy.


greg_lbn
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 3
Posty: 58
Rejestracja: 29 sty 2013, 01:38
Lokalizacja: Lublin

#10

Post napisał: greg_lbn » 09 mar 2014, 13:34

Jest jeszcze polska firma produkująca źródła spawalnicze - Aspa. Nie spawałem nimi ale z chęcią bym je wypróbował.
Wychodzę z założenia, że lepiej brać w ciemno taką Aspę niż tigery, magnumy czy shermany, które polecają na różnych forach.

http://www.aspaspaw.pl/ - strona producenta

http://4spaw.pl/szczegolnie-polecane-pr ... #dane-tech - Tig w konkurencyjnej cenie do cen Esaba i Kemppi

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Spawalnictwo i obróbka cieplna”