Jaka częśc elektroniki najbardziej się nagrzewa w spawarce ?

Spawalnictwo i obróbka cieplna

Autor tematu
miron91
Posty w temacie: 8

Jaka częśc elektroniki najbardziej się nagrzewa w spawarce ?

#1

Post napisał: miron91 » 04 mar 2013, 21:00

Jaka częśc elektroniki najbardziej się nagrzewa w spawarce inverterowej mig-mag że maszyna musi przejść w tryb chłodzenia ?



Tagi:

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 3548
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#2

Post napisał: cnccad » 04 mar 2013, 21:29

to zależy od konstrukcji spawarki
może to być zasilacz , blok tranzystorowy , dławik , trafo ...
Ciężko tak wydedukować
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.


Autor tematu
miron91
Posty w temacie: 8

#3

Post napisał: miron91 » 04 mar 2013, 21:49

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Może to ci pomorze ?

Awatar użytkownika

clubber84
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1191
Rejestracja: 28 sie 2011, 10:34
Lokalizacja: Zach-Pom

#4

Post napisał: clubber84 » 04 mar 2013, 22:42

Prawdopodobnie nagrzewa Ci się blok odprowadzający ciepło z MOS-FET'ów lub zasilacz.
Spawacze kiedyś mówili, że w spawarkach Migatronic'a często chłodzenie włączało się, kiedy zasilacz nie wyrabiał (spawanie ciągłe, z niewielkimi przerwami).
I przeczytałem kiedyś, że problemy mogą też być z warystorami (kol. cnccad pewnie mnie poprawi).



W


Autor tematu
miron91
Posty w temacie: 8

#5

Post napisał: miron91 » 04 mar 2013, 23:08

Dziś napawałem taką blachę no cykl pracy 60 % to już 2 razy przekroczyłem a co dziwne posiadam spawarkę mma welder fantasy i ma ten sam cykl i ani razu mi się nie wyłączyła nawet na 200 amp 5 mm elektroda i nic.Spawarka mig ma bardzo mocny wentylator,mocno wieje.

Jeszcze takie małe pytanko z tyłu spawarek są takie nakrętki na spadek napięcia?,uziemienia?,jak to się podłącza ?


acetylenek
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 577
Rejestracja: 12 mar 2006, 21:46
Lokalizacja: Kraków/Olkusz

#6

Post napisał: acetylenek » 05 mar 2013, 14:04

Jak jesteś lub będziesz w okolicach Krakowa lub Katowic to mogę Ci to na kamerze termowizyjnej pokazać co się grzeje najbardziej.

Nie wiem co w tej konkretnej się grzeje ale jeśli się wyłącza to znaczy że zadziałało zabezpieczenie czyli trzeba szukać czujnika temperatury który to zabezpieczenie włącza.

Czujnika szukałbym na radiatorach będzie to bardzo mały element z 2 lub 3 cienkimi przewodami.


Autor tematu
miron91
Posty w temacie: 8

#7

Post napisał: miron91 » 05 mar 2013, 16:14

Dziś zrobiłem test,grzeje się zasilacz i złącza + i - od środka,muszę zrobić lepsze chłodzenie.


Autor tematu
miron91
Posty w temacie: 8

#8

Post napisał: miron91 » 06 mar 2013, 21:46

acetylenek pisze:Jak jesteś lub będziesz w okolicach Krakowa lub Katowic to mogę Ci to na kamerze termowizyjnej pokazać co się grzeje najbardziej.

Nie wiem co w tej konkretnej się grzeje ale jeśli się wyłącza to znaczy że zadziałało zabezpieczenie czyli trzeba szukać czujnika temperatury który to zabezpieczenie włącza.

Czujnika szukałbym na radiatorach będzie to bardzo mały element z 2 lub 3 cienkimi przewodami.

są takie jakby 3 płytki wlutowane do płyty i przyłączone do radiatora,co najlepiej zrobić aby wydłużyć cykl spawania ?


acetylenek
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 577
Rejestracja: 12 mar 2006, 21:46
Lokalizacja: Kraków/Olkusz

#9

Post napisał: acetylenek » 08 mar 2013, 21:18

Nic sensownego mi nie przychodzi do głowy.

Czy ta spawarka w ogóle ma spawać dłużej wg. producenta czy chcesz ją przekonać do tego?

Co masz zrobić aby wydłużyć cykl spawania? Kupić lepszą spawarkę najlepiej taką która ma to na piśmie a jeśli się nie będzie zgadzać ze stanem faktycznym to oddać jako towar niezgodny z umową hahahahahhaa.

Może wentylator o większej wydajności? Znalazłeś czujnik temperatury który tam chyba jest i to on wyłącza?


Autor tematu
miron91
Posty w temacie: 8

#10

Post napisał: miron91 » 08 mar 2013, 22:22

Producent zawalił przy 200 amp jest 20 % cyklu. A czujniki są nad i pod transformatorem 3 kwadraty takie wlutowane w płytę i połączone z radiatorami.

Jakieś porządne pomysły żeby to jakoś dobrze studzić ?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Spawalnictwo i obróbka cieplna”