Proszę o opinię Telwin TECHNOLOGY TIG 222 AC/DC HF/LIFT

Spawalnictwo i obróbka cieplna

Autor tematu
grzesiek3210
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 3
Posty: 22
Rejestracja: 20 lut 2013, 08:06
Lokalizacja: Lubelskie

Proszę o opinię Telwin TECHNOLOGY TIG 222 AC/DC HF/LIFT

#1

Post napisał: grzesiek3210 » 20 lut 2013, 08:34

Witam, mam możliwość kupna w/w urządzenia w bardzo przystępnych pieniądzach. Czy ktoś z Was pracował na tym urządzeniu albo zna jakieś opinie? Urządzenie wykorzystywałbym głównie do spawaniu aluminium. Grubość elementów najczęściej 2-4 mm czasem coś grubszego. Urządzenie będzie służyło na potrzeby własne także będzie pracowało kilka godzin w miesiącu (drobne naprawy przy naczepach aluminiowych). Czy może odpuścić to urządzenie i poszukać "chińczyka" z większą mocą? Co do tego Telwina to mogę go kupić za 3tys zł. z wózkiem, butlą, reduktorem, przewodami, kpl. el. wolfr. do kwas, alu,stali,dysze itp, sprzęt przepracował 15h, wygląda jak nowy. Znajomy przedstawiciel handlowy namawiał mnie na urządzenia made in china :D tj. Magnum, Welbach (którym nie handluje ale "słyszał" dobre opinie) no i najbardziej polecany przez Niego SPARTUS 315A za ok. 5500zł minus rabat który wg mnie. wygląda jak Magnum i sądzę,że środek jest ten sam. Co zrobilibyście na moim miejscu, mogę wydać na sprzęt ok. 4000zł. Osobiście jestem przekonany najbardziej na Telwina ponieważ jest to produkt firmowy tylko te 200A mnie martwi. Pozdrawiam



Tagi:


Kacper__79
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 14
Rejestracja: 12 lip 2011, 13:35
Lokalizacja: Ziębice

#2

Post napisał: Kacper__79 » 20 lut 2013, 10:13

Witam.
Odnośnie marki telwin ja używam takiego tiga http://www.ceneo.pl/1274623#tab=spec 5 lat i chodzi bezawaryjnie. Spawam nim głównie aluminium ale to tylko miski olejowe rurki klimatyzacji i inne takie pierdoły . Jak trafi się coś grubszego to palnik tlen propan i trzeba grzać, ale ogólnie nie nadaje się do grubych rzeczy, bo za mała moc. Co do twojego tiga to ma on te 200A ale przy 24%, więc nie poszalejesz i jeszcze bez chłodzenia uchwytu a 100A przy sprawności 60% to spawając blachę 4mm nawet" drobny remont naczepy"to nic tym nie zrobisz, chociaż cena jest atrakcyjna za cały zestaw.Chińczyków nie używałem więc się nie wypowiem ale jeśli chodzi o moc to zdecydowałbym się na Twoim miejscu na mocniejszego i jeszcze jakby był z chłodzonym uchwytem to byłoby super. Ja sam na sobie przekonałem się, że biorąc tiga o mocy 160A byłem w błędzie ze tyle mi wystarczy,ale z drugiej strony jest lekki i mobilny. Jak będziesz miałjeszcze jakieś pytania to pisz. Pozdrawiam


Autor tematu
grzesiek3210
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 3
Posty: 22
Rejestracja: 20 lut 2013, 08:06
Lokalizacja: Lubelskie

#3

Post napisał: grzesiek3210 » 20 lut 2013, 21:06

Bardzo dziękuję za pomoc. Co prawda trochę zmartwiła mnie twoja opinia:) bo liczyłem,że ten sprzęt będzie wystarczający. Ale z tego co przeglądałem w internecie to za te pieniądze nic lepszego nie kupię. Nawet na mocniejszego chińczyka trzeba już znacznie więcej dołożyć. 315A wiąże się z zakupem chłodnicy itp. W tym przypadku cena wzrasta znacznie a nawet bym powiedział,że dwukrotnie. Także już teraz sam nie wiem co powinienem zrobić.Pozdrawiam


Kacper__79
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 14
Rejestracja: 12 lip 2011, 13:35
Lokalizacja: Ziębice

#4

Post napisał: Kacper__79 » 21 lut 2013, 11:39

Witam.
Chcę cię tylko uświadomić ,że kupując to spawarke do takich rzeczy które chcesz spawać będziesz poprostu zawiedziony i rozczarowany. To tak jakbyś miał powiedzmy opla corsę i chciał startować w rajdach WRC. Wiem że to są duże koszty jak masz ograniczony budżet. Ja za swoją 5 lat temu dałem 10tyś. Też nie ma chłodnicy i do 160 amper chyba nie jest przewidziana , a spawając aluminium na 160A grubszej blachy uchwyt po chwili strasznie się grzeje i może się szybko skończyć, nie mówiąc już o spawaniu ciągłym.Więc masz trochę do myślenia co zrobić, ale zastanów się.
Pozdrawiam


Dudi1203
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1350
Rejestracja: 07 sty 2009, 18:42
Lokalizacja: Pabianice

#5

Post napisał: Dudi1203 » 21 lut 2013, 23:47

Moze powiem koledze bardziej obrazowo. Mam AC/DC 200A. Przy 200A na AC po połozeniu hym około 10cm spawu masz zapieczoną tulejkę i palnik do wymiany. Tak wyglada obrazowo praktyka bez chłodnicy.
Poprzedni TIG DC 200A - spawalem blaszki na frezarke, 8mm grube, 200A. Po połozeniu okolo metra spawu stopiłem na całej długosci żyłę prądowo gazową bo nie była chłodzona. Gaz poszedł bokiem w przewodzie.
Plan minimum do takiego tiga to jest palnik cieczowy za okolo 350zł plus samorobiona chlodnica z jakiejs nagrzewnicy, troche złączek itp, wychodzi koło 300zł. W budżecie w zasadzie trzeba to uwzględnić.


Autor tematu
grzesiek3210
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 3
Posty: 22
Rejestracja: 20 lut 2013, 08:06
Lokalizacja: Lubelskie

#6

Post napisał: grzesiek3210 » 22 lut 2013, 05:23

Ok:D już ostudziliście mój zapał. Dziękuję bardzo za konkretną odpowiedź,założyłem oddzielny post na temat Tiga o mocy 315A tj. jakiś dobrych CHINOL i zobaczymy co wyjdzie. Rozważam między Spartusem, Welbach stamos, bo niby mają być solidniejsze od magnum i tej całej reszty. Ale jaka jest prawda tego nie wiem. JLT bym najchętniej kupił ale 400A jest poza moim zasięgiem finansowym. Pozdrawiam

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Spawalnictwo i obróbka cieplna”