Tuleja - hartowanie w prasie

Spawalnictwo i obróbka cieplna

Autor tematu
marzenq
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 12
Posty: 15
Rejestracja: 05 gru 2012, 21:26
Lokalizacja: Poznań

#21

Post napisał: marzenq » 17 gru 2012, 08:06

Ulepszanie cieplne następnie azotowanie chciałem zastosować, tylko nie chciałem zbyt dużej twardości po ulepszaniu uzyskać, ponieważ chciałem przeciągnąć wielowypust wtedy i na końcu potraktować azotowaniem, żeby nie musieć szlifować. Krótko mówiąc nie chcę zbyt twardo zrobić, żebym przeciągacza z diamentu nie musiał wykonywać. Ale jak ktoś pisał są z 'posypką diamentową', albo na pewno z węglików spiekanych, wiec 40HRC spokojnie pewnie będzie można skrawać.



Tagi:


Autor tematu
marzenq
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 12
Posty: 15
Rejestracja: 05 gru 2012, 21:26
Lokalizacja: Poznań

#22

Post napisał: marzenq » 19 gru 2012, 20:53

A tak swoją drogą, posiada ktoś wiedzę na temat ściernic do wielowypustów w otworze o małych średnicach ?


zdzicho
Posty w temacie: 1

#23

Post napisał: zdzicho » 19 gru 2012, 21:46

Sądzisz,że takowe są :grin: . Ściernica ,to ściernica,one w większosci nie sa dedykowane do czegoś konkretnego ,tylko do szlifowania. Jest podział ogólny np. zastosowanie ze wzgledu na obrabiany materiał , lub do obróbki otworów lub szlifowania zewnetrznego ,ewentualnie do szlifowania obwodem i czołem sciernicy,a którą i do czego zastosujesz ,to sprawa technologa.
Istotniejsze, jest jaka maszyną chcesz to robic,a nie jaką sciernicą.


Autor tematu
marzenq
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 12
Posty: 15
Rejestracja: 05 gru 2012, 21:26
Lokalizacja: Poznań

#24

Post napisał: marzenq » 10 sty 2013, 16:25

Mam jeszcze jedno pytanie. Jeżeli mój proces technologiczny wygląda w ten sposób:

Proces technologiczny tarcz i tulei z obróbka cieplną

1. Obróbka zgrubna powierzchni zewnętrznych oraz obróbka zgrubna i kształtująca otworu
2. Obróbka wielowypustu z pozostawieniem naddatku na powierzchniach ustalających
3. Obróbka kształtująca powierzchni zewnętrznych z bazowaniem na otworze
4. Hartowanie i odpuszczanie
5. Obróbka wykańczająca otworu
6. Obróbka wykańczająca powierzchni zewnętrznej z bazowaniem na otworze
7. Kontrola jakości

to czy obróbkę kształtującą otwór kończę na użyciu rozwiertaka zdzieraka, czy użyć wykańczaka ? (jednak to wtedy będzie obróbka wykańczająca już)
I jeśli kończę zdzierakiem, to czy po obróbce cieplnej lepiej jest wykończyć otwór szlifierką i ściernicą czy potraktować go rozwiertakiem wykańczakiem ?

Mógłby mnie ktoś naprowadzić jak najlepiej by to wyglądało ?


Roman Nowicki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 18 lut 2013, 22:16
Lokalizacja: Kalisz

#25

Post napisał: Roman Nowicki » 18 lut 2013, 22:24

marzenq pisze:Z diamentu raczej wykonany nie będzie, więc fakt, poprawienie przeciągaczem nie będzie miało sensu. CFA albo IMPULS3 skoro już tutaj zajrzeliście, to czy któryś z Was może mi powiedzieć na czym polega hartowanie w prasie, jakie są tego wady, zalety, jak to się może przydać w mojej obróbce ?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Spawalnictwo i obróbka cieplna”