Amatorski TIG do 3,5tys?

Spawalnictwo i obróbka cieplna

Autor tematu
kuba9449
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 28 lis 2011, 12:41
Lokalizacja: brak

Amatorski TIG do 3,5tys?

#1

Post napisał: kuba9449 » 28 lis 2011, 12:47

Witam
Od pewnego czasu noszę się z zamiarem zakupu TIG'a. Czytam przeróżne fora i im więcej czytam tym mniej wiem :razz: Używany będzie głównie do spawania aluminiowych profili i innych elementów (klamki motocyklowe itp.). Na pewno będę też używał go do spawania stali. Nie będzie to żadne przemysłowe spawanie, ot zwykłe pospawanie elementów od czasu do czasu.
Pytanie brzmi: czy do 3500zł znajdę TIG'a spełniającego moje oczekiwania, czy raczej przeznaczyć na to większą kwotę?



Tagi:


spawacz21
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 627
Rejestracja: 20 wrz 2010, 21:15
Lokalizacja: rypin

#2

Post napisał: spawacz21 » 28 lis 2011, 16:21

Jak do domu to popatrz na shermana. Magnum thf 230, JTL AC, sherman tig 315P, lub 200P, w zależności jak grube materiały chcesz spawać. Sporo osób ma te shermany jlt i magnumy i z tego co dotychczas wiem, to opinie pozytywne. Oczywiście potrzebujesz też butlę z argonem, reduktor, drut maskę(polecam esab origo tech, sam posiadam i jestem z niej mega zadowolony) rekawice elektrody zielone lub szare itp. Wszystko uciuła się do ładnej sumki... Ale jeszcze pozostaje pytanie czy potrzebujesz tiga na 3 fazy(400v) czy inweror na 230. Musisz posprawdzać, czy spawarkę na 230 wytrzyma Ci Twoja instalacja, czy dobre bezpieczniki i nie a mały przekrój przewodów. Ja mam przejściówkę z siły. 2 fazy mam w domu, a trzecia wolna. Wpiąłem się do gniazda na wolnej fazie i mogę spawać, cały czas, bo nic oprócz spawarki tej fazy mi nie obciąża. Ewentualnie popatrz na jakieś używane maszyny. Np. kemppi, migatronic, esab fronius, lincoln.
Za 3,5 tysiak, można już coś do domu kupić. Jak na takie spawanie to nie potrzebujesz mercedesa. A za mercedesy(fronius kemppi) się niestety duże stawki płaci.
Może POMÓGŁ Ci mój post?
Pozdrawiam spawacz21


Mateusz-M
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 341
Rejestracja: 20 gru 2009, 13:28
Lokalizacja: lubelskie

Re: Amatorski TIG do 3,5tys?

#3

Post napisał: Mateusz-M » 28 lis 2011, 16:51

kuba9449 pisze:Witam
Od pewnego czasu noszę się z zamiarem zakupu TIG'a. Czytam przeróżne fora i im więcej czytam tym mniej wiem :razz: Używany będzie głównie do spawania aluminiowych profili i innych elementów (klamki motocyklowe itp.). Na pewno będę też używał go do spawania stali. Nie będzie to żadne przemysłowe spawanie, ot zwykłe pospawanie elementów od czasu do czasu.
Pytanie brzmi: czy do 3500zł znajdę TIG'a spełniającego moje oczekiwania, czy raczej przeznaczyć na to większą kwotę?
Magnum thf 230p będzie wystarczający, a z osprzętem zmieścisz sie w tej sumie, koniecznie jedź i przetestuj u sprzedawcy. Jest bardzo duża rozbieżność w tych sprzętach i jeden bedzię się psuł i większość czasu w serwisie, a inny ładnie spawał i pracował długi okres.
Pozdrawiam Pana stuntera :mrgreen:


Autor tematu
kuba9449
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 28 lis 2011, 12:41
Lokalizacja: brak

#4

Post napisał: kuba9449 » 20 gru 2011, 09:42

Jednak powiekszylem budzet i kupilem citig 1500. Temat mozna zamknac, dzieki za pomoc.

A pan zmarnowany to kto? :razz:

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Spawalnictwo i obróbka cieplna”