tig ac/dc + plasma

Spawalnictwo i obróbka cieplna

Autor tematu
kotoy
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 08 lis 2011, 10:01
Lokalizacja: jabłonna lacka

tig ac/dc + plasma

#1

Post napisał: kotoy » 08 lis 2011, 10:08

Witam wszystkich, chciałem się dowiedzieć czy ktoś z Was miał może okazję spotkać się z podobnym urządzeniem http://www.berkers.pl/oferta/spawarki-3 ... -tigmmacut?
w zasadzie to interesował mnie zakup samej przecinarki, ale dość interesujące wydaje sie połączenie jej z tigiem (czasami przyda się możliwość pospawania Al). sprzęt będzie wykorzystywany w dużej mierze do napraw przy terenówkach, więc nie wchodzi w grę duża grubość materiałów.



Tagi:


spawacz21
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 627
Rejestracja: 20 wrz 2010, 21:15
Lokalizacja: rypin

#2

Post napisał: spawacz21 » 08 lis 2011, 20:29

Widziałem podobne urządzenie też beckersa tylko ze tig samo dc i panowie z warsztatu pozytywnie się o nim wypowiadali. Spójż na polskie urządzenia welds. Ja mam stahwerka z niemiec(wiem, to chinol) ale chodzi jak marzenie. Polecam na prawde. Mają różne spawarki i przecinarki, a także urządzenia 3w1. Pisze często o mojej maszynce i wiem, że nie wszyscy to lubią, ale nie robię im reklamy. Wiadomo, to nie są mercedesy i te wszystkie urządzenia(beckers welds stahlwerk) prawdopodobnie są produkowane w jednej fabryce(chyba rongyi). A co do tej maszyny, to warto mieć takiego kombajna do wszystkiego.
Może POMÓGŁ Ci mój post?
Pozdrawiam spawacz21


agrafek
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 51
Rejestracja: 07 lis 2006, 12:47
Lokalizacja: Kraków

#3

Post napisał: agrafek » 09 lis 2011, 20:26

kotoy, wiesz że za podobne pieniądze może nawet trochę taniej kupisz te urządzenia osobno ? Różnica polega na tym że ów Berkers ma dorzuconą jedną płytkę (elektronikę) więcej do TIG-a. Gdybym już decydował się na TIG i plazmę tej klasy to na 100% osobno, przynajmniej jak jedno zdechnie to zawsze drugie będzie działać. W tym "do wszystkiego" padnie jedno i reszta bezużyteczna do czasu naprawy.


Autor tematu
kotoy
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 08 lis 2011, 10:01
Lokalizacja: jabłonna lacka

#4

Post napisał: kotoy » 21 lis 2011, 01:12

W zasadzie masz rację, ale najtańszy tig to ok 2200 a przecinarka to ok 1800 więc wychodzi praktycznie na to samo. Mam nadzieję że jak już coś padnie to plusem będzie serwis door to door. 3 w 1 to zawsze mniej zajętego miejsca w garażu. no nic kupię i zobaczymy co będzie


Agent0700
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 602
Rejestracja: 28 cze 2007, 14:39
Lokalizacja: Siedlce

#5

Post napisał: Agent0700 » 22 lis 2011, 15:04

Witam

Powiedzcie mi chłopaki jak taką przecinarką plazmową wyciąć zadany kształt?

Po linii prostej? Ręcznie nie wyjdzie prosto. Ale można zrobić prowadnicę.

Po linii krzywej nie wiem, można narysować kreskę, ale czy będzie ją widać przy cięciu?

Nigdy nie ciąłem taką przecinarką, mam zerowe doświadczenie.

Dlatego zrobiłem przecinarkę tarczową na tarcze korundowe, a myślałem nad taką plazmówką.

Pozdrawiam

Jacek
Kto się nie bawi, ten nie żyje :-)
Zakres działalności: gwałty, wymuszenia, haracze.


lukadyop
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1377
Rejestracja: 30 cze 2008, 21:10
Lokalizacja: szczecin

#6

Post napisał: lukadyop » 22 lis 2011, 15:31

Ja tnę na wózku albo jak koło to cyrkiel, jak tniesz na wózku kładziesz obok coś ciężkiego aby palnik się nie przestawił i ciągniesz palnik wraz z wózkiem. do wycinania kształtowego są koszyczki nakładane na palnik aby nie dotknąć dyszą, poszukaj w internecie jest tego masa.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Spawalnictwo i obróbka cieplna”