piec do wytopu olowu-potrzebuje zbudowac

Spawalnictwo i obróbka cieplna

Autor tematu
ezet
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 8
Posty: 10
Rejestracja: 26 lut 2011, 20:12
Lokalizacja: wroclaw

piec do wytopu olowu-potrzebuje zbudowac

#1

Post napisał: ezet » 26 lut 2011, 21:04

witam jestem nowicjuszem potrzebuje zbudowac piec do wytopu olowiu ,ten olow jest to olow twardy nigdy pewnie bym sie tym nie zajal ale spotkala mnie ciekawa przygoda chcialem wykopac sobie stawek rybny na moim polu przy domu pdczas prac koparka natrafilem na dziwny material , zbadalem go i okazalo sie ze jest to olow o zawartosci Pb 70-80 % popytalem starszych mieszkancow i mi opowiedzieli ze w latach 50- tych w tym miejscu byla kiedys nieduza niecka ijak pamietaja kilka a moze kilkanascie ciezarowek przyjechalo cos wysypalo teren wyrownano i ok teren byl niczyj i nikt tym sie nie interesowal ja juz wybralem z tamtad prawie 30 ton i chcialbym to powoli przetapiac chyba w gaski albo cos takiego bo w tej postaci na skupach nie chca kupic moze ktos mi pomoze z tym piecem z gory dzieki


ezet uczy sie

Tagi:


Mariuszczs
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 2382
Rejestracja: 04 mar 2008, 08:14
Lokalizacja: Sulmierzyce

#2

Post napisał: Mariuszczs » 26 lut 2011, 21:15

hehe - u mnie we wsi na polach za starych czasów ruscy pompowali ropę naftową - trochę podziałali i zabetonowali odwiert

w kwesti ołowiu nie pomogę - gorzej jak to jest ołów z płaszcza reaktora


Autor tematu
ezet
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 8
Posty: 10
Rejestracja: 26 lut 2011, 20:12
Lokalizacja: wroclaw

#3

Post napisał: ezet » 26 lut 2011, 21:56

ten material wyglada jak jakies skrzepy poprodukcyjne i tak mi powiedzieli jak robilem analize
ezet uczy sie


Leszek_Z
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 153
Rejestracja: 23 lis 2005, 15:19
Lokalizacja: sam nie wim

#4

Post napisał: Leszek_Z » 26 lut 2011, 22:17

Ja pitolę,w fajnym miejscu masz dom.Pomyśl sobie na jakim skażonym terenie mieszkasz.Nigdy wszystkiego nie wyzbierasz.Będzięsz na tym gównie żył i się truł :sad:
Oko za oko,ząb za ząb,a du** za pieniądze..

Awatar użytkownika

ALZ
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 3433
Rejestracja: 06 sie 2004, 01:42
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

#5

Post napisał: ALZ » 26 lut 2011, 22:26

Do ołowiu nie potrzeba dużych temperatur, a więc stosunkowo łatwo zrobić piecyk. Tygiel żeliwny lub stalowy wystarczy, tylko ta ilość :shock:
Biorąc pod uwaę ceny nośników energi myślę że lepszy będzie piecyk gazowy.


creative1agh
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 264
Rejestracja: 25 sty 2009, 21:11
Lokalizacja: Kraków

#6

Post napisał: creative1agh » 26 lut 2011, 23:27

Do kilku kg - ok, ale 30 ton ?? i pewnie jeszcze nie wszystko wykopałeś. Trochę obawiał bym się o zdrowie, ołów jako taki ( w zależności od związków w jakich występuje ) za bardzo przyjazny nie jest. Przed eksperymentami upewnił bym się na Twoim miejscu, czy zarobionych w ten sposób pieniędzy nie wydasz w przyszłości na leczenie.
Swoją drogą bardzo ciekawy przypadek, co "im" nie pasowało, że się tego pozbyli w taki sposób.
Ja też kiedyś słyszałem podobną historię od starej Pani profesor - za czasów jej młodości pracowała w fabryce produkującej bodaj jakieś związki pochodne benzenu. Jak coś nie wyszło na produkcji - zepsuta partia lądowała w pobliskim lesie i nikt się tym dalej nie przejmował.
Proponuję przejrzeć :
http://wentylacja.com.pl/Forum/Re-wyci% ... 30976.html
http://www.google.pl/search?q=wytop+o%C ... =firefox-a

Awatar użytkownika

rudzik6
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 376
Rejestracja: 16 paź 2006, 22:52
Lokalizacja: pod Olsztynem
Kontakt:

#7

Post napisał: rudzik6 » 27 lut 2011, 00:41

Wystarczy pociąć palnikiem i na złom.
Bo w jakiej to jest postaci, ze nie chcą na złomie?
Przecież i tak takiego wielkiego kawału nie wsadzisz do pieca.
No i po co tracić pieniądze na grzanie całego ołowiu, jak pocięte mniejsze kawałki to chyba powinni skupować?
próbuję budowac rower 750W, skuterek 2kW, samochodzik 2x10kW DC ETEK RT) http://ev.arbiter.pl/galeria/e-samochodzik
http://ev.arbiter.pl/galeria/e-skuterek


pukury
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 7609
Rejestracja: 23 lis 2004, 22:41
Lokalizacja: kraków

#8

Post napisał: pukury » 27 lut 2011, 01:44

witam.
może na początek załatw sobie kawałek kliszy do foto i umieść na tym ołowiu .
i na drugi dzień wywołaj .
albo załatw sobie skądś dozymetr .
może być różnie .
poza tym jak będziesz topił to módl się żeby ktoś Cię nie podkablował .
lepiej mieć pod ręką szczoteczkę i zapasową bieliznę :lol:
pozdrawiam .
Mane Tekel Fares

Awatar użytkownika

dudis69
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1418
Rejestracja: 15 lis 2010, 20:18
Lokalizacja: okolice

#9

Post napisał: dudis69 » 27 lut 2011, 04:26

ezet, generalnie to już wykopałeś ten złom... To albo do piachu :cry:, albo hulaj dusza piekła nie ma :mrgreen:
Wujek mi kiedyś opowiadał jak załapał z ruskimi w latach 70tych kontrakt na dostawę żwiru. Jechali do granicy kilka ciężarówek parę kursów dziennie. Na granicy wsiadali za kierę sołdaty , a po godzinie oddawali puste wywrotki i tak w kółko przez pół roku. Wujo natrzepał kasy wówczas jak by w totka wygrał, Wszystkich kierowców potem pochował.
Na Alle.... masz osobiste dozymetry DKP-50 po 2,50. Albo zapodaj sobie licznik geigera, i się upewnij że jest wszystko OK!!!
Potem wytapiaj, przetapiaj i pij dużo mleka :mrgreen:
I niech ktoś z ucha nie strzeli, bo wszystko poniżej 20 cm w ziemi jest dla PO :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Pozdrawiam Sławek



Autor tematu
ezet
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 8
Posty: 10
Rejestracja: 26 lut 2011, 20:12
Lokalizacja: wroclaw

#10

Post napisał: ezet » 27 lut 2011, 08:19

mam znajomego na politechnice gdzie mi go przebadali ten material nie jest promieniotworczy ani nie ma innych skladnikow niebezpiecznych no oprocz tego ze jednak jest to olow te skrzepy nie sa duze - takie po 10-20-30 cm jest to olow twardy tzn naprzyklad mozna go rozbic mlotkiem a na skupach chca olow ktory sie klepie tzn mieki nie musze tego przetopic naraz moze jakis piecyk ze wsadem ok 100 kg i sie bawic a moze znalezc jakas odlewnie i zlecic im usluge moze wiecie ile kosztuje przetopienie za tone w takiej odlewni odleglosc tego stawku od mojego domku to 300-400m ,juz z niego wtym miejscu zrezygnowalem wyciagne co mam wyciagnac i z porotem to zasypie doradzcie cos z tym topieniem pozdrowienia
ezet uczy sie

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Spawalnictwo i obróbka cieplna”