Pytanie o spawarkę tig i elektroda. Pomoc NIE w wyborze!!!

Spawalnictwo i obróbka cieplna

Autor tematu
spawacz21
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 627
Rejestracja: 20 wrz 2010, 21:15
Lokalizacja: rypin

Pytanie o spawarkę tig i elektroda. Pomoc NIE w wyborze!!!

#1

Post napisał: spawacz21 » 16 gru 2010, 16:47

Witam, mam pytanie dotyczące spawarki. Mam w planach zakup inwertera mma i tig może coś polecicie innego do maxymalnie 1400 zł. Albo model dedry z tigiem albo magnum lizard z tigiem 200. A oto pytanie:

Czy do spawania w domu tigiem i elektrodą potrzebna jest funkcja PULS? NIe miałem nigdy do czynienia z tigiem więc nie wiem. Na pewno by się przydała ale różnica w magnumie to 300 złotych.

I jeszcze jedno czy do domu potrzebne mi aż 200 amper? Będę spawał materiały do 5mm i jedna konstrukcja 4mm do 6mm trzeba przyspawać. Proszę o pomoc.
Pozdrawiam Bartek
Ostatnio zmieniony 17 gru 2010, 18:13 przez spawacz21, łącznie zmieniany 2 razy.


Może POMÓGŁ Ci mój post?
Pozdrawiam spawacz21

Tagi:


Marian1234
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 262
Rejestracja: 07 mar 2009, 19:41
Lokalizacja: Rybnik

#2

Post napisał: Marian1234 » 16 gru 2010, 17:12

Puls jest po to by obniżyć ilość ciepła wprowadzanego w materiał ważne przy nierdzewce albo przy stalach od których chcemy więcej niż tylko by "trzymały się razem"w domu da radę bez. Ten puls w lizard czy innych tanich chinolach to tylko dla jaj jest nie można ustawić do jakiej wartości ten prąd ma opaść i to sobie tak niby pulsuje jak ktoś sie dobrze skoordynuje to może nawet mu to pomoże... Starczy ci nawet 160 A elektrodami 3,2 dasz radę ale zależy ile będziesz nią spawał na max prądzie bo zabezpieczenie termiczne wyłączy spawarkę. Mam magnuma te spawarki mają parę wad np na długim kablu zapomnij o komforcie trochę wilgoci i szaleją no ale żeby mieć kemppi trzeba dać 3x tyle co na magnuma

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Spawalnictwo i obróbka cieplna”