Poszukuję info o topniku MELU-21

Spawalnictwo i obróbka cieplna

Autor tematu
pavyan
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 746
Rejestracja: 12 paź 2018, 21:36

Poszukuję info o topniku MELU-21

#1

Post napisał: pavyan » 04 gru 2019, 11:51

Koledzy, mam prośbę - natrafiłem na nazwę topnika (MELU-21), który był podobno* użyty do lutowania cholernie egzotycznego stopu metali (a raczej spieku hi-tec). Jest ów topnik znowu potrzebny.
Nie ma na jego temat praktycznie żadnych informacji w sieci, natrafiłem na nieco podobną nazwę (MELU-10) na Forum PFMRC.eu; niestety jest to post sprzed ~15 lat.
Natrafiłem także na nazwę firmy, która miała w ofercie topnik o podobnej nazwie (MELU-10), była to firma z Wrocławia:
PPHU ELKOD, 51-003 Wrocław, ul. Witkowska 12

Możliwe że poprzez nią uzyskałbym jakieś informacje, niestety firma była założona w 1985r i raczej nie istnieje obecnie, wyszukiwarka nic nie znajduje (tylko jakąś firmę elektroenergetyczną - ale to nie ten profil).

Czy może ktoś z Was coś wie na temat tytułowego topnika, spotkał się z nim w swej karierze zawodowej i mógłby pomóc?
Co to jest, do czego był przeznaczony, jego skład, czy to topnik "specjalny", czy można go zastąpić dzisiaj innym topnikiem?

*Podobno, ponieważ informacja pochodzi od dawnego pracownika, który niegdyś go używał podczas wykonywania zadań.


Pomogłem? Kliknij, proszę :-)


andrzejk
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 158
Rejestracja: 18 sty 2009, 15:10
Lokalizacja: Łódź

Re: Poszukuję info o topniku MELU-21

#2

Post napisał: andrzejk » 05 gru 2019, 23:44

Znalazłem takie cosik:

https://docplayer.pl/13957113-Sygnaliza ... 12-00.html

Wygląda na to że firma istnieje spróbuj może zadzwonić. Gdzieś w tym dokumencie masz adres e mail i tel komórkowy.


Autor tematu
pavyan
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 746
Rejestracja: 12 paź 2018, 21:36

Re: Poszukuję info o topniku MELU-21

#3

Post napisał: pavyan » 06 gru 2019, 11:09

Ha, ja też to znalazłem :D - dzwoniłem, niestety firma ELKOD w praktyce kończy działalność i wyprzedaje zapasy na Allegro - rzeczy "lutowniczo-rozlutownicze" i ogólnie związane z obwodami drukowanymi. Raczej niedrogo, warto zajrzeć.
W ofercie był tylko MELU-10, tego topnika którego szukam nie mieli - obecnie nie ma już żadnego tego rodzaju.
Pomogłem? Kliknij, proszę :-)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Spawalnictwo i obróbka cieplna”