TIG Welder Fantasy Jet Tig2 200 PFC ac/dc

do użytkowników

Spawalnictwo i obróbka cieplna

Autor tematu
piromarek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 17
Posty: 1341
Rejestracja: 08 maja 2007, 08:05
Lokalizacja: Chodzież

TIG Welder Fantasy Jet Tig2 200 PFC ac/dc

#1

Post napisał: piromarek » 26 lut 2018, 07:22

Cześć.

Panowie poszukuję użytkowników takiego TIG'a:
Welder Fantasy Jet TIG II ac/dc 200 PFC.

Ponieważ ponownie jesteśmy przy zakupie TIG'a, szukam danych do decyzji.
Sprawa nie jest pilna, ale w końcu pewnie się zdecydujemy.
Warsztat hobbystyczny, bez ukierunkowanego profilu - czyli urządzenie TIG na maxa uniwersalne. Na miejscu jest już kempi MinarcMig 180.

Ten model wydaje się już długo na rynku, ma rozwinięte możliwości regulacyjne, importer jest blisko, cena w stosunku do markowych dostępna dla nas ( no może trochę dozbieramy do SPOT ).

Szukam opinii prawdziwych użytkowników tego modelu lub modelu ze SPOT, ponieważ te w necie są albo stare albo jest ich mało.
Nie mogę uwierzyć, że to się tak słabo sprzedaje, że nikt nie pisze.
Albo po prostu spawacze spawają w warsztacie a nie siedzą na forach.

Prośba o opinię na temat tego sprzętu. Nie chodzi mi o całą dyskusję na temat sensu życia i wyższości świąt, racjonalności markowych i chińczykowych, bo znowu popłyniemy i nic się nie dowiem.

pozdrawiam.

ps .
zdjęcia wszelkich spawów mile widziane: czarna , alu , nierdzewka.




spryciarz
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 16 mar 2017, 21:23
Lokalizacja: Pabianice

Re: TIG Welder Fantasy Jet Tig2 200 PFC ac/dc

#2

Post napisał: spryciarz » 16 mar 2018, 19:27

Cześć,
Posiadam wymienionego Tig-a już od jakiś 4-5 lat. Spawałem profesjonalnie w poprzedniej firmie, teraz głównie dla siebie i dla znajomych, a od kilku miesięcy mam stałe zlecenia od znajomej firmy.
Mam porównanie do lepszych urządzeń marek tj. Lincoln, Kempii, bo spawałem na takich w poprzedniej firmie.
Nie będę robił porównania bo wiadomo, że sprzęty takich firm są świetne, ale też kilkakrotnie droższe.
Spawarka Welder Fantasy moim zdaniem jest dobra do zastosowań amatorskich i półprofesjonalnych. Spawam profile, blachy ze stali czarnej oraz nierdzewnej.
Z plusów widzę cenę i że mnie nie zawodzi, ale może trafiłem na świetny egzemplarz.
Z minusów to wydaje mi się że jest troszkę za głośna.
Moim zdaniem to dobry sprzęt w tej cenie, wygoda użytkowania też jest na dobrym poziomie.
Jeśli chcesz wiedzieć coś więcej to pytaj, chętnie podzielę się informacjami.


Autor tematu
piromarek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 17
Posty: 1341
Rejestracja: 08 maja 2007, 08:05
Lokalizacja: Chodzież

Re: TIG Welder Fantasy Jet Tig2 200 PFC ac/dc

#3

Post napisał: piromarek » 16 mar 2018, 21:02

Witaj.

Już straciłem nadzieję, że się ktoś odezwie.

Jak masz jakieś zdjęcia spawów alu i kwasiaka jakie udaje się Tobie położyć tym sprzętem, było by miło je zobaczyć. I coś więcej o parametrach przy jakich powstały.

Trochę się właśnie obawiam o jakość, niezawodność i stabilność parametrów.
Mam uprzedzenia do chińczyków bo parę razy się zawiodłem.

to tak na szybko.

pzdr


Autor tematu
piromarek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 17
Posty: 1341
Rejestracja: 08 maja 2007, 08:05
Lokalizacja: Chodzież

Re: TIG Welder Fantasy Jet Tig2 200 PFC ac/dc

#4

Post napisał: piromarek » 17 mar 2018, 21:28

Witaj.
Czy Twoim zdaniem, z perspektywy czasu, warto dozbierać na funkcję SPOT ? ( kosztem jakiegoś tam automatycznego ustawienia, które penie po czasie staje się bezwartościowe ).
Wiem, że pewnie jak masz opanowane, to z ręki też posczepiasz.
Ale tu masz jakąś tam kalibrację impulsu, od bardzo krótkich do dłuższych co pewnie z ręki trudno utrzymać na tym samym poziomie.
No i jest dodatkowy wyświetlacz bodajże napięcia. Na ten moment nie wiem na ile przydatny.
Gdzieś mi się obiło, że czasem warto kontrolować tą wartość przy cienkich blaszkach kwasówki.

pzdr


spryciarz
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 16 mar 2017, 21:23
Lokalizacja: Pabianice

Re: TIG Welder Fantasy Jet Tig2 200 PFC ac/dc

#5

Post napisał: spryciarz » 18 mar 2018, 17:42

Witaj,
Jakieś zdjęcia robiłem, jak odnajdę to wstawię tu do wątku.
Miałem kilka zleceń, gdzie trafiło mi się np. przespawanie rur z blachy kwasówki o grubości 0,8mm i byłem naprawdę zadowolony. Ostatnio spawałem blachę ze stali czarnej 4mm i też poszło OK. Wszystko zależy czego się spodziewamy.
Ja od tego sprzętu nie wymagam cudów, ale naprawdę jestem zadowolony. Żaden z moich klientów, nigdy nie narzekał.
Moim zdaniem skoro zaczynasz, to wziąłbym JET TIG AC/DC 200 IGBT Welder Fantasy, a zaoszczędzone pieniądze zainwestowałbym w warsztat, bo na to też wydasz wiele pieniędzy.
Ja rzeczywiście nie miałem problemów z nauką i w prawianiu się w spawaniu bo zacząłem wśród doświadczonych kolegów, którzy mi pomagali i dzielili się doświadczeniem, a Ty będziesz pewnie musiał sam do wielu rzeczy dochodzić, ale w końcu od tego jest to forum, a także masa filmików na internecie.
Najgorsze w kupowaniu jest moim zdaniem bełkot marketingowy, który mąci w głowie. Spawarki mają różne funkcje które możesz mieć po dopłacie, ale czy bez tego nie pospawasz?
Najważniejsza jest praktyka, wyrobienie ręki. A gdy już będziesz zarabiał dobre pieniądze to możesz myśleć o lepszych sprzętach i wtedy też będziesz wiedział czy nadal chcesz to robić.


Autor tematu
piromarek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 17
Posty: 1341
Rejestracja: 08 maja 2007, 08:05
Lokalizacja: Chodzież

Re: TIG Welder Fantasy Jet Tig2 200 PFC ac/dc

#6

Post napisał: piromarek » 20 mar 2018, 07:28

No właśnie, widzisz też mam obawy, nie mając doświadczenia, że kupię sprzęt bez jakichś potrzebnych później funkcji i to mnie odetnie od rozwoju w jakimś kierunku. Bez wiedzy, patrzę niestety na parametry pudełkowe.

TIG ma być najbardziej uniwersalny jak się da przy zasilaniu 230 ( ograniczenie prądu) pod możliwe przyszłe pomysły. Hehe.
Na razie co mi się wydaje to:
- ac dc,
- 200A ( zabezpieczenie 16-20A na zasilaniu)
- palnik chłodzony gazem,
- puls ac i dc
- taktowanie ac do 250 hz lub jak najwyższe - zresztą więcej nie widziałem może nieprzydatne, może sieje - widziałem spawy w wysokiej częstotliwości które wyglądały lepiej i lepiej się rozlewały niż w niższej - ale może złudzenie amatora
- praca na przedłużaczach - jak napisałeś może to bełkot marketingowy - korekcja współczynnika mocy
- łuk HF
No i ma działać pewnie i stabilnie, tani serwis. WF mam blisko w Poznaniu jakby co.

Oczywiście zależy mi na równych, gładkich, błyszczących i estetycznych spawach. Wiem, że dużo zależy od wprawy, ale jak czasem oglądam spawy położone chińczykami to mam wątpliwości czy się da za niską cenę.
Nie wiem, może to kwestia trzymania stabilności parametrów ? Nie wiem.


A. Jeszcze jedno. Po kiego jest zmiana przebiegu kształtu fali ? To się może przydać kiedykolwiek , czy to tylko wodotrysk ?


spryciarz
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 16 mar 2017, 21:23
Lokalizacja: Pabianice

Re: TIG Welder Fantasy Jet Tig2 200 PFC ac/dc

#7

Post napisał: spryciarz » 22 mar 2018, 18:37

Mam dla Ciebie najlepszą radę: idź na kurs spawalniczy. Nawet jak kupisz sprzęt Lincolna to Twoje spawy mogą być kiepskie, bo nie masz żadnych umiejętności w tym zakresie. Samą teorią tu nie nadrobisz.
Nie chcę żebyś naraził się na niepotrzebne koszty.
Dlatego jeśli naprawdę chcesz spawać, to zacząłbym właśnie od szkolenia w tym zakresie.


Autor tematu
piromarek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 17
Posty: 1341
Rejestracja: 08 maja 2007, 08:05
Lokalizacja: Chodzież

Re: TIG Welder Fantasy Jet Tig2 200 PFC ac/dc

#8

Post napisał: piromarek » 23 mar 2018, 06:14

Czesc.
to projekt typowo amatorski z maly zacieciem na uslugi przy okazji moze.
na pewno nie mamy srodkow na to i na to.
jak pisalem warsztat hobbystyczny.
tu wazne jest czy ktos kto spawa zrobi tym sprzetem dobre spawy, czy raczej im duzo brakuje do jakosci spawowo na przyklad kemppi.
sorki za orto . tak tylko moge.


MaciejDlugosz
Posty w temacie: 2

Re: TIG Welder Fantasy Jet Tig2 200 PFC ac/dc

#9

Post napisał: MaciejDlugosz » 23 mar 2018, 21:05

spryciarz pisze:
22 mar 2018, 18:37
Mam dla Ciebie najlepszą radę: idź na kurs spawalniczy[...] Samą teorią tu nie nadrobisz [...] zacząłbym właśnie od szkolenia w tym zakresie.
No niby tak tylko ... trzeba cisnąć instruktora spawalnictwa BY WSZYSTKO POKAZAŁ I DOBRZE WYTŁUMACZYŁ bo może się okazać że po kursie będziesz wiedział niewiele więcej niż po. Mówię to z autopsji, odbyłem kurs spawalniczy i instruktor olewał ciepłym moczem kursantów. Placówka niemała i finansowana z MEN i odbierająca duże ilości kursantów delegowanych z Urzędu Pracy.
piromarek pisze:
20 mar 2018, 07:28
Oczywiście zależy mi na równych, gładkich, błyszczących i estetycznych spawach. Wiem, że dużo zależy od wprawy, ale jak czasem oglądam spawy położone chińczykami to mam wątpliwości czy się da za niską cenę.
Jesteś głupkiem:


Autor tematu
piromarek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 17
Posty: 1341
Rejestracja: 08 maja 2007, 08:05
Lokalizacja: Chodzież

Re: TIG Welder Fantasy Jet Tig2 200 PFC ac/dc

#10

Post napisał: piromarek » 24 mar 2018, 09:31

Kolego MaciejDługosz,
czy jesteś pewien, że chciałeś napisać to co napisałeś nad linkiem do filmiku ???
Uważasz, że coś Cię upoważnia to takich osądów ?
Sądzisz, że równe i estetyczne spawy wykluczają ich poprawność ?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Spawalnictwo i obróbka cieplna”