Okopcony materiał podczas spawania MIG

Spawalnictwo i obróbka cieplna

Autor tematu
miron91
Posty w temacie: 6

#11

Post napisał: miron91 » 19 mar 2013, 20:56

dokładnie dziś rozmawiałem z gościem co się zna na rzeczy i powiedział właśnie że to wina gazu mówił coś też o jakiś 4,6 do 5 napisane na butli nie wiem czy chodziło o jakość gazu czy coś,ale ogólnie porażka to że jest okopcona to pół biedy ale spoina jest słaba,porowata i tyle odprysków to nie widziałem,albo z nimi pogadam albo zmieniam dostawcę gazu na innego



Tagi:


Mariuszczs
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 2382
Rejestracja: 04 mar 2008, 08:14
Lokalizacja: Sulmierzyce

#12

Post napisał: Mariuszczs » 20 mar 2013, 12:00

A jaki materiał jest spawany ? :mrgreen:


Autor tematu
miron91
Posty w temacie: 6

#13

Post napisał: miron91 » 20 mar 2013, 12:59

st

Awatar użytkownika

Alvar4
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1360
Rejestracja: 18 sie 2010, 10:58
Lokalizacja: Okolice Łodzi

#14

Post napisał: Alvar4 » 20 mar 2013, 19:57

Mariuszczs pisze:A w jaki sposób się ten argon spożywczy spożywa ?
Gaz ten używa się w przemyśle spożywczym do pakowania żarcia w atmosferze gazu obojętnego (np. argon).
Myślałem że kolega spawa alu metoda mig a tu na zwykłej stali takie cyrki?
Może dostałeś tlen zamiast argonu he he.....
Objawy podajesz takie jak by Ci ten gaz w ogóle nie leciał. A jak naciśniesz spust w uchwycie spawalniczym to słyszysz syczenie gazu na końcówce. Może przez przypadek przykręciłeś gałę gazu na reduktorze? Weź no tam popatrz dobrze kolego....

Spawanie w przeciągu albo na zewnątrz też powoduje takie skutki .....
Obrazek


Autor tematu
miron91
Posty w temacie: 6

#15

Post napisał: miron91 » 20 mar 2013, 20:33

gaz wali z końcówki jak z kompresora !

z reduktorem jest mały problem bo lekko jest nieszczelny na wskaźniku ATM, może to jest przyczyną ?

a może jakieś inne przyczyny mogą być ?


Borsi
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 351
Rejestracja: 11 sty 2009, 21:09
Lokalizacja: lublin

#16

Post napisał: Borsi » 21 mar 2013, 07:51

Co do jakości gazu to powiem wa ze spawam tigiem alu jak kupiłem zwykły argon to szlak mnie trafiał dopiero kupiłem argon 5.0 i większości problemów się pozbyłem jak spawałem tym zwykłym argonem to też alu potrafiło się okopcić jak po acetylenie. Dostawcy gazu nie suszą butli i po paru napełnieniach jest syf w butli a co dopiero po parunastu, myślę że przyczyna jest w jakości gazu.


jacek-1210
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1027
Rejestracja: 25 mar 2011, 20:16
Lokalizacja: Radomsko

#17

Post napisał: jacek-1210 » 21 mar 2013, 09:50

miron91 pisze:gaz wali z końcówki jak z kompresora !
O ile gaz ok, jest jeszcze taka -niewielka- możliwość, że jak tak mocno ten gaz wali, to w obszarze spawania możesz mieć silną turbulencję i podsysa Ci trochę powietrza do obszaru spawania, stąd te przykopcenia. Jest to mało prawdopodobne, ale możliwe. Druga mozliwość to spawanie w przeciągach, na wietrze. Ale to tak bardziej pod kątem MIG. Blachy które idą np. z lasera, są fabrycznie zakonserwowane i na ogół mają cieniutką powłokę ochronną z jakiegoś oleju (?). To też może powodować przykopcenia. Przetrzyj je jakimś zmywaczem, doczyść i zobacz czy dalej będzie kopcić
Jeśli moja rada Ci nie zaszkodziła, to może trochę POMOGŁa ? :wink:


Autor tematu
miron91
Posty w temacie: 6

#18

Post napisał: miron91 » 21 mar 2013, 18:18

nic to nie daję już próbowałem na wszystkie sposoby

łuk jest nie stabilny skacze wygląda to strasznie praktycznie nie da się spawać,tyle odprysków jeszcze nie widziałem i te okopcenie co go nie da się wyczyścić oprócz szlifierki,wczoraj zrobiłem spaw pachwinowy na test,młotek 3 kg 2 razy uderzyłem i się rozpadł

oczywiście dzwoniłem do sprzedawcy gazu i stwierdza ze łamliwym głosem że to pierwszy taki przypadek.... bla bla że coś tam z reduktorem i takie tam bajki 8 zł na telefon na darmo hehe

jutro jeszcze zapodam samo osłonowy drut czy to przypadkiem w jakimś stopniu nie jest winna sama spawarka dokończę to projekt elektrodą

a jeszcze takie małe pytanko do was jaki drut spawalniczy najlepiej wybrać jeśli chodzi o gr 0,6 0,8 1 MM ? do spawarki inverterowej 180 A


Borsi
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 351
Rejestracja: 11 sty 2009, 21:09
Lokalizacja: lublin

#19

Post napisał: Borsi » 21 mar 2013, 19:52

zależy co chcesz spawać ja bym kupił 0,8 a własnie może drut masz jakiś lipny i jeszcze jedno jakim prądem spawasz jaki materiał, jaka prędkość i grubość drutu i jakie to urządzenie


haski
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 143
Rejestracja: 11 kwie 2010, 19:36
Lokalizacja: blachownia

#20

Post napisał: haski » 21 mar 2013, 21:21

przy okazji napisz jaki masz podajnik niestabilny łuka może być spowodowany podajnikiem słabo dokręcony lub rolki wyślizgane

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Spawalnictwo i obróbka cieplna”