Spawanie aluminium Tig materiał się nie łączy

Spawalnictwo i obróbka cieplna

greg_lbn
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 58
Rejestracja: 29 sty 2013, 01:38
Lokalizacja: Lublin

#11

Post napisał: greg_lbn » 30 maja 2014, 20:56

Sprawdź czy w pobliżu łuku elektrycznego nie ma elementów namagnesowanych. Pole magnetyczne magnesu trwałego destabilizuje łuk elektryczny i skutecznie utrudnia spawanie.



Tagi:


dyziu215
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 265
Rejestracja: 05 sty 2013, 00:07
Lokalizacja: podkarpackie

#12

Post napisał: dyziu215 » 12 cze 2014, 23:09

Podaj parametry na jakich próbujesz spawać, i jak grube materialy. Aluminium ma to do siebie, że jak ustawisz za wysoką częstotliwość dla czystego aluminium to będziesz widział dwa jeziorka na dwóch granicach materiału, a połączenia nie będzie.

Sam przy spawaniu obudowy silnika kosiarki musiałem pojechać częstotliwością powyżej 140 i balansem na 40 by utrzymać jeziorko na miejscu.

Do czystego alu znów częstotliwość 40 i balans 20 i utrzymuję jeziorko w jednym miejscu. Zasada jest taka, że musisz popracować z maszyną i grubszym materiałem. Zauważ kiedy tworzy się jeziorko, i przypilnuj by podawać (możliwie szybko) drut do samego jeziorka. W wypadku gdy drut pojawi się w łuku narobi się bajzel przed oczami :)

Spawanie aluminium wymaga dość szybkiego prowadzenia palnika i szybkiego podawania drutu. Szczotka by usunąć tlenki, i testuj wyższy amperaż by szybciej uzyskać jeziorko ( na niższym wg mnie temperaturę odbiera cała okolica wokół złącza i lubi się materiał zapadać).

ps.

manewruj też ilością gazu, czasem tutaj jest pies pogrzebany.


miron91
Posty w temacie: 1

#13

Post napisał: miron91 » 12 cze 2014, 23:12

Autorze co to za stop aluminium ?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Spawalnictwo i obróbka cieplna”