Magazyn narzędzie, nowe narzędzie tokarskie


Autor tematu
Krynioski
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 28
Rejestracja: 30 kwie 2015, 21:11
Lokalizacja: Polska

Magazyn narzędzie, nowe narzędzie tokarskie

#1

Post napisał: Krynioski » 16 wrz 2017, 14:14

Witam serdecznie.

Zawracam się o pomoc związaną z Magazynem narzędzi, narzędzie tokarskie, wytaczak. O co chodzi.

Mam narzędzia: płytka GIQR 8-2.00-R100 i trzonek MGCH 06 który powiedzmy że ma średnice Fi=6mm.
Chcę wykonać nowe narzędzie tokarskie które będzie odzwierciedlać wymienione wyżej narzędzia.

Wiem że teoretycznie można to zrobić na dwa sposoby.

Sposób 1. Kopiując i edytując domyśle narzędzie, zmieniając wybrane parametry co przedstawia rysunek 1.
Niestety ta metoda nie odzwierciedla stanu rzeczywistego narzędzia ponieważ domyślne narzędzia w magazynie - Rowki wewnętrzne są tak zbudowane że „głowiczka” do której zamocowana jest płytka nie jest w linii, osi trzonka lecz jest osadzona trochę poniżej co widać na rysunku 1.
Obrazek
W/w przesunięcie pomiędzy trzonkiem a resztą noża wprowadza w błąd w trakcie symulacji wykrywając kolizję podczas wykonywania kanałków w niewielkich otworach, gdzie w rzeczywistości kolizji nie ma.

Próbowałem edytować grafikę geometrii, poprawiłem – zlikwidowałem to przesunięcie jednak finalnie nie potrafię uzyskać poprawnego narzędzia w magazynie narzędzi.

Sposób 2. Chciałem utworzyć całkowicie nowe narzędzie wykorzystując przygotowany rysunek narzędzia AutoCAD zapisany w pliku Do EdgeCAM MGCH 06 - GIQR 8-2.00-R100 – DXF
Rysunek ten wykonałem na podstawie plików producentów (w załączniku):
2800929 - MGCH 06 - DXF-mm
6402485 - GIQR 8-2.00-R100 - DXF-inch
Niestety pomimo stosowania się do instrukcji z tego linku [youtube][/youtube] nie wychodzi mi to.

Myślę że nie dużo mi brakuje do zmontowania tego zestawu jednak gdzieś popełniam błąd.
Czytałem pdf oglądałem inne materiały w temacie lecz w zasadzie wszystko jest o frezie.

Panowie jakieś pomysły, podpowiedzi jak to zrobić ?
Załączniki
2800929 - MGCH 06 - DXF-mm.dxf
(122.2 KiB) Pobrany 120 razy
6402485 - GIQR 8-2.00-R100 - DXF-inch.dxf
(65.24 KiB) Pobrany 115 razy
Do EdgeCAM MGCH 06 - GIQR 8-2.00-R100 - DXF.dxf
(168.56 KiB) Pobrany 115 razy


Pozdrawiam

Tagi:

Wróć do „EdgeCAM”