Zakres obroki z krawedzi


Autor tematu
kendy
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 4
Posty: 477
Rejestracja: 02 lut 2008, 23:29
Lokalizacja: Wroclaw

Zakres obroki z krawedzi

#1

Post napisał: kendy » 20 lis 2016, 19:18

Witam

Tworzac zakres obroki z krawedzie nie moge jej zamknac bo jedna z nich ucieka w inna strone. Dlatego stworzylem sztucznie prosta (narzedzie linia) i nie wiem jak teraz moge zamknac zakres laczac wlasnie te 'sztuczna' krawedz z krawedzia wczesniej zaznaczona.

Jak to zrobic?

Tutaj screenshot - chcę połączyć te grube zielone linie wyciągnięte z krawędzi oraz tę cienką sztucznie łączącą krawędź górną.




EdgaCam 12.5



Tagi:


abc_cnc
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 3
Posty: 29
Rejestracja: 08 mar 2015, 22:47
Lokalizacja: Wlkp

#2

Post napisał: abc_cnc » 21 lis 2016, 22:42

Jeżeli te profile ściągnięte z bryły są 'grube' to ściągnąłeś je jako linie asocjatywne z bryłą. możesz je zmienić poleceniem 'Rozbij' w zwykłe krawędzie (tak samo można rozbijać cechy tokarsie) i wtedy będziesz mógł je wskazać razem a nawet zrobić z nich 'ciągłość' jeżeli potrzebujesz.

A jeżeli to nie pomoże, bo w wersji której używasz to może nie zadziałać, to jedyne wyjście ściągnąć te krawędzie poleceniem 'Geometria z krawędzi' też jako zwykłe krawędzie, a nie jako zakresy asocjatywne.


Autor tematu
kendy
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 4
Posty: 477
Rejestracja: 02 lut 2008, 23:29
Lokalizacja: Wroclaw

#3

Post napisał: kendy » 22 lis 2016, 12:47

Dzięki za wskazówki :)

Udało mi się rozbić. Teraz klikam to co rozbiłem i tę 'sztuczną' krawędź i jak je zgrupować? Nie mogę znaleźć polecenia odwrotnego to rozbij.


abc_cnc
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 3
Posty: 29
Rejestracja: 08 mar 2015, 22:47
Lokalizacja: Wlkp

#4

Post napisał: abc_cnc » 22 lis 2016, 13:16

Polecenie nazywa się 'Ciągłość' polecenie powinno być obok "Rozbij' na pasku albo Menu/Geometria/Ciągłość.
Jak będziesz to zmieniał to zaznacz w jednym z kroków opcję 'Usuń' żeby nie nałożyło na siebie stworzonej ciągłości i linii, które zmieniasz w ciągłość.

Jeżeli nie stworzysz ciągłości jako zakres możesz wskazać kolejno wszystkie krawędzie które masz ściągnięte i dorysowane.


Autor tematu
kendy
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 4
Posty: 477
Rejestracja: 02 lut 2008, 23:29
Lokalizacja: Wroclaw

#5

Post napisał: kendy » 22 lis 2016, 13:28

No coś ta ciągłość cholera nie działa :( A jak 'sklecam' zakres z tych wszystkich kawałków to wyskakuje, że "Zakres musi być zamknięty" i du** :(

Mógłbym podesłać Ci ppf do zerknięcia?


abc_cnc
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 3
Posty: 29
Rejestracja: 08 mar 2015, 22:47
Lokalizacja: Wlkp

#6

Post napisał: abc_cnc » 22 lis 2016, 14:19

Możesz podesłać ale nie ma 12,5 zobaczę w wersji którą mam, też powinno pokazać co jest nie tak.

Jak wywaliłem te grube linie na osobna warstwę to okazało się że brakuje Ci jeszcze dwóch odcinków do ściągnięcia. dodatkowo tam gdzie zaznaczyłem strzałką tez jest krótka przerwa trzeba ściągnąć kawałeczek krawędzi (częsty przypadek przy takich detalach)
Jak to wszystko pościągasz to jeszcze raz dla pewności krawędzie najpierw 'Rozbij' a potem zrób ciągłość, ale jak już będziesz miał wszystkie krawędzie to nie będzie problemu zaznaczyć tego jako zakres.



[ Dodano: 2016-11-22, 14:53 ]
zrzut

Obrazek


Autor tematu
kendy
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 4
Posty: 477
Rejestracja: 02 lut 2008, 23:29
Lokalizacja: Wroclaw

#7

Post napisał: kendy » 22 lis 2016, 15:00

Ok, pokombinuję jeszcze raz, tylko, że "ciągłość" nie chce mi łączyć lini zdjętych z krawędzi z tą 'sztuczną' krawędzią zrobioną nad rowkami :(

[ Dodano: 2016-11-22, 15:04 ]
Chyba wiem w czym problem...

"Ciągłość" występuje w dwóch menu: w edycji i geometrii i ja z uporem maniaka klikam tą z menu geometria :)

Mam nadzieję, że teraz się uda :)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „EdgeCAM”