Strona 1 z 2
EdgeCam - przeliczanie ścieżki
: 28 paź 2007, 20:22
autor: rprafi
Witam!
Czy jest taka możliwość żeby nie aktualizował wszystkich obróbek tylko tą co aktualnie jest zmieniona.
Np. W środku drzewka mam obróbkę zgrubną a za nia obróbka resztek i kilka innych:) Chcąc zmienić przykładowo wejścia i zobaczyć podgląd ścieżki a program przelicza wszystko. Wiem, że logicznie rzecz biorąc musi tak być ale czasami trwa to bardzo długo. Czy chcąc zobaczyć szyko zmianę jaką wprowadziłem w danej obróbce można to zrobić inaczej czy muszę czekać do końca jak przeliczy? Zauważyłem też że jest opcja "aktualizuj wszystkie' lub "wybraną" ale myślę że tyczy się to całej sekwencji.
Pozdro
: 30 paź 2007, 07:14
autor: wladca-swiata
zawsze bedzie przeliczal wszystkie obrobki umieszczone po tej, ktora chcesz aktualizowac
: 19 kwie 2008, 20:59
autor: Canonman
Możesz to ominąć dzieląc proces technologiczny na sekwencje.
Wystarczy że każde narzędzie to osobna sekwencja. Powiedzmy że robisz obróbkę na pięć narzędzi. Po wykonaniu obróki pierwszym narzędziem utwórz drugą sekwencję i nazwij ją odpowiednio (np. obrobka zgróbna czy wykańczająca) i tak po kolei do piątego narzędzia = piątej sekwencji. Potem, jeśli stwierdzisz że któreś narzędzie potrzebuje zmiany, dokonaj tej zmiany i aktualizuj tylko daną sekwencję. Jeśli nie o to Ci chodziło to niestety musisz podzielić całość na pięć procesów czyli pięć razy tworzysz osobne programy na poszczególne narzędzia.
Pozdrawiam,
: 20 kwie 2008, 11:47
autor: wladca-swiata
mozesz jeszcze po aktualizacji obrobki, ktora Cie interesuje wcisnac F8, przerwie to generowanie sciezek nastepnych procesow, podejrzec, czy wszsytko jest dobrze i pozniej aktualizowac wszystko. Tez sposob opisany prez przedmowce jest dobry, ale wart zachodu przy skomplikowanych detalach, kiedy to takimi kombinacjami naprawde cos zyskujemy.
: 01 maja 2008, 10:36
autor: leksel
do tej pory pisałem programy na pojedyncze detale program liczył dłużej czy krócej.
ale osiadałem cel.
ostatnio pisze duże programy i niestety program liczy w nieskończoność.
poprawa ciągnie się w nieskończoność. przedmówcy maja rację.
proponuje albo podzielić na sekwencje lub obrszary pracy(zakres). jeżeli zero lezy w tym samym miejscu to programy można wywoływać na maszynie w nieskończoność i będzie dobrze. dużo programów ale krótki czas pisania
: 12 lut 2009, 14:39
autor: mil3k
Z tresci posta wnioskuje, ze programy sa na frezarke. Ja pracuje na angielskiej wersji EC i moje tlumaczenia niektorych opcji moga byc inne niz w wersji pl. W cyklach frezowania druga opcja od dolu Batch Mode (ikonka zegara z notatka). Mozesz uzyc tej opcji do calkowitego wylaczenia przeliczania sciezek. Wlaczasz ja jak juz pozmieniasz wszystko,i klikasz regenerate i idziesz na kawe

Inny trick, który mi sprzedal jeden z inzynierów Palita to uzywanie wiekszych glebokosci skrawania, zamiast 2mm uzyj 15mm do zgrubnego pozbycia sie materialu. Kiedy osiagniesz zadowalajace ruchy zmieniasz glebokosc na taka jaka powinna byc. Oczywiscie najlepiej w Batch Mode, regenarate i na kawe

Niestety w wersji 12.50.2 Batch mode nie dzialal w cyklach 5osiowych. Ten bug zostal zgloszony w listopadzie. Niewiem czy naprawili to przez wypuszczeniem R1.
Pozdrawiam
mil3k
: 16 lut 2009, 13:37
autor: kaleena
Canonman pisze:Możesz to ominąć dzieląc proces technologiczny na sekwencje.
Wystarczy że każde narzędzie to osobna sekwencja. Powiedzmy że robisz obróbkę na pięć narzędzi. Po wykonaniu obróki pierwszym narzędziem utwórz drugą sekwencję i nazwij ją odpowiednio (np. obrobka zgróbna czy wykańczająca) i tak po kolei do piątego narzędzia = piątej sekwencji. Potem, jeśli stwierdzisz że któreś narzędzie potrzebuje zmiany, dokonaj tej zmiany i aktualizuj tylko daną sekwencję.
To jest najprostszy sposób; dodam jeszcze że po ustaleniu ostatecznej wersji, można sekwencje połączyć - ma kolega jeden program od razu, albo nie łączyć

- kilka programów.
: 11 kwie 2011, 16:27
autor: erik007
Witam,
Panowie czy zadawanie ujemnych naddatków ma wpływ na długość obliczeń? Przy -1.5 trwa powyżej 2h ...
: 11 kwie 2011, 17:07
autor: marchru
wydaje mi się, że nia ma żadnego, po prostu nie powinno być żadnej różnicy
: 11 kwie 2011, 18:15
autor: erik007
Więc w czym może tkwić problem? Jakie są najczęściej popełniane błędy przy wprowadzaniu parametrów, które mają wpływ na czas przeliczania ścieżek?
A może to geometria modelu?