Przesuniecie zera (datum shift),


Autor tematu
pinkizary
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 5
Rejestracja: 31 lip 2014, 13:21
Lokalizacja: UK

Przesuniecie zera (datum shift),

#1

Post napisał: pinkizary » 17 lis 2014, 13:42

Witam wszystkich,
Zaczne od tego ze pracuje w angielskiej wersji Edgecam wiec nie na wszystko potrafie znalezc polska nazwe. Jestem programista i z maszynami nie mam doswiadczenia. Pracujemy z na frezarkach Hurco VM2 i VMX42SR (w styczniu dojdzie VMX42SRTi).

Od pewnego czasu nurtuje mnie problem jak wykonac przesuniecie zera detalu - czyli wykonac kilka detali tego samego rodzaju w roznych miejscach przestrzeni roboczej. Nie chodzi mi o wykonanie np 4 elementow obok siebie(to mege wykonac zwyklym poleceniem przesuniecie/przesun lub powtorz) ale o wykananie np 1 element w imadle na stole obrotowym a 2 na płycie podciśnieniowej (vacum plate) calkowicie z boku i ponizej stolu obrotowego.
Wykonalem kilka roznych programow z takim przesunienciem jednakze po wygenerowaniu Nc codu nic sie nie zmienia. Pogrzebalem wiec glebiej i wiem ze musze zmienic swoj postprocesor tzn dodac szablon tego przesuniencia. Niestety moj brak doswiadczenia z maszyna nie pozwala mi tego wykonac, chlopaki z maszyn notomiast potrafia to zrobic manualnie ale nie wiedza jak zamienic to w komendy (ktore ja bym potrafil zrozumiec :smile: ).
W generatorze postprocesora zakladki w ktorych sa komendy przesuniencia sa puste.

Jak by ktos mial chec i wiedze podpowiedziec jak nalezaloby to zrobic bylbym wdzieczny. Jezeli sam (lub z pomoca Edgecam help line) to rozkminie to podziele sie z wami.

Dzieki wszystkim



Tagi:


malpa500000
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 483
Rejestracja: 25 kwie 2010, 22:49
Lokalizacja: rwlk

#2

Post napisał: malpa500000 » 18 lis 2014, 12:03

dopisz sobie przesuniecie zera w hurco to nie wiem jak jest jaki g-kod odpowiada przesówasz o wartosc x y i masz nastepne zero. ew w hh jest tak ze masz preset i w programie mozesz wywołać dana baze. możesz mieć zamocowane 10 przedmiotów i kazdy ma swoje zero.


Autor tematu
pinkizary
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 5
Rejestracja: 31 lip 2014, 13:21
Lokalizacja: UK

#3

Post napisał: pinkizary » 19 lis 2014, 11:12

Wykonalem przesuniecie w sekfencji w Edcamie ale nie mam tego przesuniecia w nc codzie.
Probowalem na wiele sposobow i za kazdym razem to samo dlatego wiem ze moj postprocesor jest niekompletny.


magma1974
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 113
Rejestracja: 02 mar 2013, 23:46
Lokalizacja: Plymouth

#4

Post napisał: magma1974 » 30 cze 2015, 14:21

a czemu nie mozna uzyc paru roznych programow i ustalic dla kazdego osobne zero np
czesc 1 g54 czesc druga g55 itd potem tylko wywolac podprogramy i jazda

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „EdgeCAM”