frezowanie dziwnych kształtów C+Y

Awatar użytkownika

Autor tematu
smouki
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1508
Rejestracja: 04 lis 2007, 19:45
Lokalizacja: Kristiansund
Kontakt:

frezowanie dziwnych kształtów C+Y

#1

Post napisał: smouki » 02 mar 2014, 21:27

Ratunku chłopaki, już sobie włosy z głowy drę, bo jak dostane jakiegoś klina do głowy, to robie wszystko żeby się go pozbyć. Mianowicie, jako model do nauki edgecama, a zarazem pilny do zrobinia dostałem takie coś jak w załączniku. Czy ktoś z was może mi podpowiedzieć jak w tym cholerstwie (przepraszam za słownictwo, ale jak inaczej można nazwać coś co spędza ci sen z powiek) wyfrezować te dziwne z natury kieszenie. Może ktoś rzucić jakąś wskazówką. Sprawa jest o tyle skomplikowana że wysłaliśmy ten model do firmy która sprzedała nam ten program, oddali nam model z gotowym programem, ale na symulacji ładnie to wygląda, tylko jak chcę wrzucić przez swojego postprocesora to mi wywala błąd, a na modelu nie ma żadnych właściwości modelu, gość nawalił tylko mnóstwo punktów w koło i z tego zrobił wierszowanie.
Załączniki
motorfeste_3_toms_dredge.zip
(1.66 MiB) Pobrany 300 razy


jak ktoś chce znajdzie sposób...jak ktoś nie chce znajdzie powód
MÓJ KANAŁ YOUTUBE

Tagi:


lisek_Daniel
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 182
Rejestracja: 02 cze 2010, 19:09
Lokalizacja: Oława

#2

Post napisał: lisek_Daniel » 03 mar 2014, 10:47

wrzuc goły plik bo ja nie moge go otworzyc bo nie mam takiego podprocesora,wrzuc plik ze solida albo stepa

ale jak widze w modelowaniu, to detal jest do zrobienia na 4 osi najlepiej płynnej
podejrzewam ze bedziesz miec detal wytoczony, a wiec zostaja ci do wyfrezwania kieszenie

robisz jedna kieszen pozniej robisz powtorzenie 3 razy i juz bedzie skonczone. pozniej indeksacja do kolejnych kieszen obrobka tego i powotrzenie 3 razy.

te kieszenie w kstałcie trapeza to trzeba bedzie robic wg przy pomocy strategi -"bokiem freza"ale i tak nie zrobisz calego detalu na gotowo gdyz fizycznie nie wszedzie dojedziesz frezem bo sciany stykaja sie ze soba pod kątem prostym albo jeszce innym i bedzie problem technologiczny. ale zawsze mozna tam podjechac mala kulka i zwierszowac same koniuszki

pozdro

lisek
Codziennie uczę się czegoś nowego :)
podziękowania dla wszystkich

Każde parametry są idealne, czasami tylko narzędzia są mało wytrzymale :-)
Każdy wymiar da sie osiągnąć, czasami wystarczy docisnąć mocniej urządzenie pomiarowe ;-)

Awatar użytkownika

Autor tematu
smouki
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1508
Rejestracja: 04 lis 2007, 19:45
Lokalizacja: Kristiansund
Kontakt:

#3

Post napisał: smouki » 03 mar 2014, 10:58

to jest sldprt

[ Dodano: 2014-03-03, 13:03 ]
Wiedziałem, że to już zaawansowany proces, ale to co mi napisałeś to czarna magia dla mnie, ja nie umiem w tym modelu znałeś nawet jednej kieszeni, a co dopiero ja jeszcze indeksować, przepraszam, ale nie wiem czy opłaca sie to nawet tłumaczyć bo i tak nic nie zrozumie. zakładając temat myślałem ze zrozumie po otrzymaniu jakiejś wskazówki. nie wiem jak to ugrysc po prostu, w edgecam jestem nowiutki, sam dochodziłem do tego co wiem, a to dalej ciągle za mało do czegokolwiek, a szef tak we mnie wierzy...
Załączniki
Motorfeste 3 toms dredge.zip
(409.84 KiB) Pobrany 203 razy
jak ktoś chce znajdzie sposób...jak ktoś nie chce znajdzie powód
MÓJ KANAŁ YOUTUBE


lisek_Daniel
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 182
Rejestracja: 02 cze 2010, 19:09
Lokalizacja: Oława

#4

Post napisał: lisek_Daniel » 03 mar 2014, 15:28

smouki

nie chcialbym byc chamski ale jak szef w Ciebie tak wiezy to niech wykupi Ci pomoc techniczną i nie bedzie problemu, albo wysle Cie na szkolenie,
detal nie nalezy do prostych bo jest z nim troche zabawy, w szcegolnosci ze ty to musisz zrobic na tokarko frezarce.

napewno ktos sie zanjdzie na forum kto bedzie wstanie zrobic taki detal, ale to nie bedzie ze ktos siadzie i machnie to w ciagu 5 minut.

pozdrawiam
Codziennie uczę się czegoś nowego :)
podziękowania dla wszystkich

Każde parametry są idealne, czasami tylko narzędzia są mało wytrzymale :-)
Każdy wymiar da sie osiągnąć, czasami wystarczy docisnąć mocniej urządzenie pomiarowe ;-)

Awatar użytkownika

Autor tematu
smouki
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1508
Rejestracja: 04 lis 2007, 19:45
Lokalizacja: Kristiansund
Kontakt:

#5

Post napisał: smouki » 03 mar 2014, 15:54

Na kurs mnie wysyla i to z norwegii do polski, placi za wszystko, ale ta robota wpadla juz. Dzisiaj siedzialem nad tym caly dzien, w sensie jechalem ten nc program na maszynie, udalo mi wyfrezowac prawie wszystko, ale ciezko tak w ciemno jechac tyle tysiecy lini co chwila jakies bledy wyskakiwaly, calego mi sie nie udalo, ale po tygodniu patrzenia w ten model jestem wniebowziety przez to ze to wogole ruszylo, ale chcialbym po prostu zrozumiec jak ten gosc to zrobil.
jak ktoś chce znajdzie sposób...jak ktoś nie chce znajdzie powód
MÓJ KANAŁ YOUTUBE

Awatar użytkownika

Autor tematu
smouki
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1508
Rejestracja: 04 lis 2007, 19:45
Lokalizacja: Kristiansund
Kontakt:

#6

Post napisał: smouki » 06 mar 2014, 19:54

no to faktycznie musi być trudny kawałek do rozgryzienia
jak ktoś chce znajdzie sposób...jak ktoś nie chce znajdzie powód
MÓJ KANAŁ YOUTUBE

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „EdgeCAM”