montaż oprawki z narzedziem we frezarce


Autor tematu
timi
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 30 lip 2013, 21:49
Lokalizacja: suwałki

montaż oprawki z narzedziem we frezarce

#1

Post napisał: timi » 30 lip 2013, 22:10

Witam
mam o to problem. Przygotowuje detal do frezowania, wybieram postprocesor frezarki, wykonuje obróbkę i puszczam symulacje. Gdy w symulatorze widoczna jest maszyna to wrzeciono chodzi po ścieżce a oprawka i frez są schowane w środku wrzeciona. Jak wysunąć oprawkę z frezem pod wrzeciono?



Tagi:

Awatar użytkownika

tomala1213
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 16
Rejestracja: 20 lis 2007, 17:04
Lokalizacja: Dolnyśląsk

#2

Post napisał: tomala1213 » 31 lip 2013, 07:36

Cześć

Kolego już Ci pomagam.

Problem "schowania narzędzia , oprawki" wynika z braku wprowadzenia wartości przesunięć powierzchni czołowej freza od powierzchni czołowej wrzeciona. Jak to wprowadzić?

Opcja pierwsza
Będąc w magazynie narzędzi EdgeCam , edytując dany frez czy też nóż tokarski wchodzimy na zakładkę "Oprawka" (jak na zdjęciu) Obrazek.
Tam pojawiają się tajemnicze hasła jak "Z płytki" , "X płytki" , "Y płytki".Te parametry określają teoretyczne położenie powierzchni końca oprawki i początek wrzeciona.(powierzchnia styku). Jak je prawidłowo wprowadzić? W magazynie masz grafikę narzędzia jak u mnie na zdjęciu. Wprowadzasz do okienka "Z płytki" jakąś prawidłową wartość teoretycznej odległości w moim przypadku jest to 141 mm. Na grafice obok pojawi się mały biały kwadracik który symbolizuje tę powierzchnie styku. W czasie symulacji tam właśnie pojawi się czoło wrzeciona.Obrazek
Jak nie wiesz jaką wartość wprowadzić to wpisuj coś na czuja i patrz jak się przesuwa kwadracik.

Obrazek
Powyżej przykład źle wprowadzonej wartości


Opcja druga

Będąc w już w CAM-ie na liście instrukcji obróbki klikasz dwa razy w dane narzędzie i znów przechodzisz na kartę "Oprawka" .
Obrazek
Tam też wpisujesz dane parametry. Przy czym edytując tą metodą parametry nie zostają zapamiętane w magazynie i tworząc nowy plik znów trzeba je wprowadzać.


Mam nadzieję że coś pomogłem. :roll:

Pozdrawiam

Tomek
Z czasem przyjdą lepsze dni.


Autor tematu
timi
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 30 lip 2013, 21:49
Lokalizacja: suwałki

#3

Post napisał: timi » 31 lip 2013, 08:10

Hej

Pomogłeś i to bardzo , dzięki serdeczne.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika

smouki
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1508
Rejestracja: 04 lis 2007, 19:45
Lokalizacja: Kristiansund
Kontakt:

#4

Post napisał: smouki » 09 sty 2014, 21:05

TO MOŻE BYŚ PRZYNAJMNIEJ "POMÓGŁ" KLIKNĄŁ
jak ktoś chce znajdzie sposób...jak ktoś nie chce znajdzie powód
MÓJ KANAŁ YOUTUBE

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „EdgeCAM”