Magazyn narzędzi - domyślne narzędzia


Autor tematu
Infernus
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 3
Rejestracja: 11 kwie 2013, 11:56
Lokalizacja: Kraków

Magazyn narzędzi - domyślne narzędzia

#1

Post napisał: Infernus » 22 kwie 2013, 11:26

Witam, od jakiegoś czasu piszę pracę na temat wykorzystania narzędzi CAD/CAM/CAE w przygotowaniu produkcji nowych wyrobów na przykładzie projektu reduktora. Mam już w pełni obliczony i wygenerowany w Inventorze model 3D łącznie z kinematyką, analizami dynamicznymi, wytrzymałościowymi, projektem formy korpusu, dokumentacją a także prezentacją montażu i filmikiem "reklamowym".
Obecnie został mi już tylko program obróbki w CAM. Pomyślałem sobie, że mógłbym wykonać wał reduktora z toczeniem, frezowaniem wpustów oraz przechwytem na jednej maszynie.
Ponadto myślę również nad frezowaniem matrycy pokrywy korpusu wspomnianego urządzenia i w związku z tym mam parę pytań do znawców tematu.
1. Jaką grupę materiałów (stale narzędziowe, węglowe itp.) mogę przyjąć jako półfabrykat do otrzymania matrycy pokrywy reduktora? Przyjąłem, że pokrywa będzie z żeliwa.
2. W EdgeCAM 2012R2 znajduje się domyślna baza narzędzi i materiałów. Jako, że nie mam narzuconej konkretnej maszyny ani narzędzi przez "szefostwo", chciałem się spytać, czy można zaufać danym związanym np. z technologią (posuwy, obroty, płytki skrawające itd.) znajdujących się tam narzędzi oraz wykorzystać je w pracy?
3. Czy jest możliwość zaimportowania magazynu narzędzi z wersji 10.75 do 2012R2, tak by otrzymać jedną bazę łączącą dwie wcześniejsze?
Proszę o pomoc w powyższych kwestiach i z góry dziękuję za zainteresowanie. Kolejne pytania będą zapewne pojawiać się w miarę postępów w pracy.



Tagi:


zibi
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1279
Rejestracja: 24 lut 2007, 15:20
Lokalizacja: podkarpackie

#2

Post napisał: zibi » 22 kwie 2013, 12:39

W celach poglądowych możesz wszystko wykorzystać.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „EdgeCAM”