EDGECAM vs LAZYCAM

Awatar użytkownika

Autor tematu
witox4
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 146
Rejestracja: 26 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

EDGECAM vs LAZYCAM

#1

Post napisał: witox4 » 28 gru 2012, 22:22

Znalazłem kurs:

Kurs CNC - Edgecam-FREZOWANIE
Cel kursu:
Poznanie i nabycie umiejetności samodzielnej pracy w programie
wczytanie bryły do programu
ustalenie zera detalu
ustalenie naddatków na obróbke
operacje frezowania
Czas szkolenia: 25 h
Cena: 600 zł


1 . I moje pytanie czy uważacie że to na początek dobry pomysł?

2. Myślałem nad LazyCAM ale nie wiem czy podoła moim potrzebom:

- wycinanie kształtów (to napewno potrafi)
- robienie kieszonek schodkowych (np. kieszonka fi 20 na glebokość 5mm a potem glebiej fi 10mm na kolejne 5mm)
- albo np. wyfrezować kiesszonkę ale zostawić w środku 40x40 gleboka na 10mm a w srodku kieszonki na srodku walec fi 20 wysoki na 10mm

3. Jak w firmach cnc odbywa się układanie malych detali na duzej plycie. Trzeba przygotować rysunek w cad z juz rozmieszczonymi (powilonymi ) detalami i dopiero do cam czy tylko rysunki 2 lub 3 detali i w cam je jakos rozmnożyć (powielic)


Zaczynam dopiero przygodę z CNC więc proszę o wyrozumiałość wiem że EDGECAM to kombajn który ma tyle funkcji ze ich nie ogarnę ale boję się że inne programy mogą sobie nie poradzić. Zapomniałem napisać że pracę będę prowadził w drewnie.



Tagi:

Awatar użytkownika

marchru
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 647
Rejestracja: 22 paź 2008, 15:09
Lokalizacja: Dolina Lotnicza

#2

Post napisał: marchru » 29 gru 2012, 10:04

Wspomniane geometrie musi wykonać każdy dostępny program CAM.
Sa to b. proste rzeczy dlatego można to odgórnie założyć.
witox4 pisze:EDGECAM to kombajn
chyba nie wiesz co to kombajn

Edgecam to jeden z najprostrzych programów. Mnie się udało nauczyć jego obsługi z książki, póżniej tylko ćwiczenia i ćwiczenia. Lazy cama nie znam.
Jeśli masz wolną kasę to polecam szkolenie - zaoszczędzisz sporo czasu i gwarantuje - takie proste rzeczy od razu będziesz w stanie samemu programować.
"Technologia rozwiązuje problemy, nie politycy"


chlop83
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 267
Rejestracja: 19 sty 2008, 07:54
Lokalizacja: Łódź

#3

Post napisał: chlop83 » 01 sty 2013, 11:17

gdzie taki kurs ??


lisek_Daniel
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 182
Rejestracja: 02 cze 2010, 19:09
Lokalizacja: Oława

#4

Post napisał: lisek_Daniel » 01 sty 2013, 19:47

witox

a powiedz mi gdzie takie szkolenie jest z edgecama chyba ktos w domu i to jeszcze samoukł jakis

bo nie wierze ze firma nikom robi takie tanie szkolenia za 600 zł 25 godzin, to wowczas bierz na wszystko, sam bym sie zapisal w takiej cenie :)

predzej bym powiedzial 6000 zł za 3 dni szkolenia po 8 godzin

podaj imie i nazwisko osoby prowadzacej, bo ja znam osoby z edgecama osobiscie.

pozdro
Codziennie uczę się czegoś nowego :)
podziękowania dla wszystkich

Każde parametry są idealne, czasami tylko narzędzia są mało wytrzymale :-)
Każdy wymiar da sie osiągnąć, czasami wystarczy docisnąć mocniej urządzenie pomiarowe ;-)

Awatar użytkownika

Autor tematu
witox4
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 146
Rejestracja: 26 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#5

Post napisał: witox4 » 01 sty 2013, 20:41

http://www.abzcentrum.pl/oferta tutaj oferta kurs edgecam frezowanie 600zł a podobno i za 400 ostatnio byla promocja.


einstein
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 595
Rejestracja: 08 sty 2009, 11:53
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

#6

Post napisał: einstein » 02 sty 2013, 23:58

Odpuść sobie lazycama. Mam ten badziewiasty program, ale na szczęście już się przesiadam na coś bardziej ludzkiego. Większość czasu będziesz poświęcał na pokonywanie niedoskonałości programu a nie na samą pracę. Nigdy nie wiesz jak program zrobi i czy zrobi offsety czy pockety. Będzie chciał to zrobi, a jak nie będzie chciał to będziesz kombinował.


m0d3
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 32
Rejestracja: 25 sie 2012, 12:27
Lokalizacja: Śląsk

#7

Post napisał: m0d3 » 03 sty 2013, 09:42

lisek_Daniel pisze:witox

a powiedz mi gdzie takie szkolenie jest z edgecama chyba ktos w domu i to jeszcze samoukł jakis

bo nie wierze ze firma nikom robi takie tanie szkolenia za 600 zł 25 godzin, to wowczas bierz na wszystko, sam bym sie zapisal w takiej cenie :)

predzej bym powiedzial 6000 zł za 3 dni szkolenia po 8 godzin

podaj imie i nazwisko osoby prowadzacej, bo ja znam osoby z edgecama osobiscie.

pozdro
Akurat to prawda, kurs prowadzi osoba niezwiązana z Nikom i z tego co mi wiadomo samoukiem On nie jest, pracuję w dość dużej firmie Janus w sosnowcu.
Sam uczęszczałem na taki kurs i można z tego kursu wiele wynieść.
Aktualnie używam edgecam'a w pracy jako jedyna osoba umiejąca obsługiwać cam'a.
Polecam ABZ Centrum w Dąbrowie Górniczej, bardzo dobre kursy cnc, praktyka na maszynach przemysłowych w porównaniu z konkurencją które oferują śmieszne kursy 3 dniowe naprawdę fajna sprawa. Nie jestem związany z ABZ Centrum spędziłem tam kilka miesięcy w trakcie kursów cnc, solid edge, edgecam.


wieniu22
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 27 maja 2015, 08:02
Lokalizacja: rybnik

#8

Post napisał: wieniu22 » 27 maja 2015, 08:16

NIE POLECAM SZKOLEŃ w tym abz centrum w Dąbrowie Górniczej , uczęszczałem na dwa szkolenia, z frezowania i cad/cam'a, szkolenia fundowane z unii europejskiej i takiej chały dawno nie widziałem. Zaczynając od tego, że zajecia zawsze rozpoczynały się pol godziny po czasie to kadra pozostawia wiele do zyczenia.jeden z wykładowc,ów zamiast wykladac to siedział na swoim kompie i nie interesiwal sie gruopa, sami musielismy sobiepomagac albo wiecznie odbierał telefony,nie ma duzej wiedzy a tymbardziej nie potrafi jej przekazac. wszystko na pol gwizdka. NIE pracuje sie nie na pulpitach sterowniczych (na fotkach widzualem ze tak jest)TYLKO KOMPUTEROWYCH PROGRAMACH a zajec na maszynie jak na lekarstwo. Egzamin to smiech na sali można korzystać z materiałów- JEDNA WIELKA PARODIA ZA KASE Z UE, ale juz poierwszego dnia uslyszelismy ze najlepszym zostaie zalatwiona praca, której de facto nikt nie dostał. po co te brednie ? :???:


lisek_Daniel
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 182
Rejestracja: 02 cze 2010, 19:09
Lokalizacja: Oława

#9

Post napisał: lisek_Daniel » 02 cze 2015, 21:07

jak ktps bedzie potrzebował szkolenie z EC to prosze pisac na prywatna poczte, podam namiary do osoby ktora prowadzi to profesionalnie, wiecej informacji na email.

pozdrawiam

Lisek

tak jak pisalem za 600 zł to mozna zrobic dobre zakupy w biedronce do jednego koszyka :)
Codziennie uczę się czegoś nowego :)
podziękowania dla wszystkich

Każde parametry są idealne, czasami tylko narzędzia są mało wytrzymale :-)
Każdy wymiar da sie osiągnąć, czasami wystarczy docisnąć mocniej urządzenie pomiarowe ;-)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „EdgeCAM”