detale pięcioosiowe edgecam


Autor tematu
arczi1990
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 28 lis 2012, 11:16
Lokalizacja: Łódź

detale pięcioosiowe edgecam

#1

Post napisał: arczi1990 » 29 lis 2012, 18:51

witam czy mogl by ktos podesłać jakies detale ktore moge wykonac w pięciu osiach w programie edgecam tzn moze byc w pdf chce po prostu zobaczyc jak to ma wygladac , musze wybrac detal do pracy inz, a niestety stawiam pierwsze kroki w tym programie...;/
Pozdrawiam


kontakt :[email protected]



Tagi:

Awatar użytkownika

silvesters
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 262
Rejestracja: 27 kwie 2008, 21:27
Lokalizacja: Z warsztatu

#2

Post napisał: silvesters » 30 lis 2012, 20:23

Widzę że nikt nie odpowiada, może coś w stylu elementów turbin było by odpowiednie. Rzuć okiem na link http://blog.gmsystem.pl/obrobka-skrawan ... machinery/

A jaki temat pracy?

Awatar użytkownika

cinek_80
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 245
Rejestracja: 03 gru 2008, 19:12
Lokalizacja: Przemyśl to sobie...

#3

Post napisał: cinek_80 » 01 gru 2012, 09:05

Witam,

Kolego nikt nie odpowiada bo co można powiedzieć na tak ogólną prośbę. Kolega arczi sam mówi że dopiero zaczyna więc co mam mu podesłać - wirnik, ślimak, blok silnika żeby frezować kanał dolotowy, cienkościenny element lotniczy ze ściankami pochylonymi na - ? Zobaczy model, coś poklika i za chwile na forum będzie post jak to zrobić w Edgecam.
Skoro zaczyna to chyba powinien rozpocząć od 3 osi a dopiero jak pozna program zacząć bawić się 5 osiami. Raz spotkałem detal, który mogłem od początku do końca wykonać go za pomocą 5 osi symultanicznych. Tak na co dzień to wykorzystuje się 3 osie ze względu na lepszą sztywność maszyny, a 5 osi jako obróbki wykańczające.
Wg mnie chyba chłopak musi zrozumieć podejście do obróbek 5 osiowych, przecież nie jest to automat, gdzie z biegu można powiedzieć że robi się to tak a nie inaczej. Oczywiście jest grupa detali gdzie metodologia jest podobna (wymienione wirniki, ślimaki) ale istnieje cała masa części, gdzie trzeba indywidualnego podejścia.
Pytanie jest proste - co kolega chce w pracy pokazać??? Możliwości modułu 5 osiowego w odniesieniu do konkretnych części czy konkretną część na której wykorzystano jakieś strategie 5 osiowe?

Myślę, że w celu zapoznania się z obróbkami 5 osiowymi można skorzystać z youtube i zobaczyć jakie detale się wykonuje. Tylko niech kolega arczi nie dozna skrzywienia, że 5 osi to tylko wirniki :wink:

Może warto przeczytać: http://www.edgecam.pl/news/articles/2531

Myślę, że promotor będzie miło zaskoczony jak w pracy o obróbkach 5 osiowych student nie będzie wykorzystywał wirnika :mrgreen:
Nudzisz się, zajrzyj to nic nie kosztuje, może i Ciebie coś zainteresuje, a później... zaprocentuje ;)
Niestety, nie zajrzysz bo kazali usunąć...

Awatar użytkownika

silvesters
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 262
Rejestracja: 27 kwie 2008, 21:27
Lokalizacja: Z warsztatu

#4

Post napisał: silvesters » 01 gru 2012, 11:06

cinek_80, w innym temacie kolega pisze, że poszukuje osób do korepetycji w edgecamie bo potrzebuje tego do pracy inż, więc nie sądzę, że chce on mozolnie uczyć się edgecama od 3 osi zaczynając, zapewne będzie liczył na jakąś drogę na skróty... Choć faktycznie nie wiem czy tak się da.
Sam zaczynałem od 3 osi i stopniowo ogarniałem następne i chyba taka droga jest najlepsza, ale trochę czasu trwa..

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „EdgeCAM”