Windows 7 home 64Bit - EdgeCam 2009r1 pl


Autor tematu
pdasiek
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 3
Posty: 78
Rejestracja: 24 lis 2011, 21:59
Lokalizacja: Zwoleń

Windows 7 home 64Bit - EdgeCam 2009r1 pl

#1

Post napisał: pdasiek » 24 lis 2011, 22:03

Witam, Po zainstalowaniu Edgecama 2009r1 wyskakuje błąd magazynu narzędzi.
Poszukałem, poczytałem, uruchamiam jako Administrator, Tryb Zgodności XP SP3, XP SP2, nic nie pomaga.

Czytałem że problem jest z Vistą i trzeba tam odznaczyć ale w WIN 7 nie ma takiej opcji. Zmieniałem też w REGEDIT i nic... już mi ręcę opadają... tyle się męczyć.

Obrazek



Tagi:


Ultras
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 238
Rejestracja: 16 maja 2010, 14:18
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#2

Post napisał: Ultras » 26 lis 2011, 08:14

Kolego w jakiej lokalizacji zainstalowałeś Edgecama ?

1. Często trzeba zmieniać lokalizację instalacji na systemach 64-bitowych na C:\Program Files\Edgecam a nie na C:\Program Files(x86)\Edgecam.

2. Również należy wyłączyć Funkcje Kontrola konta użytkownika.

3. Jezeli chodzi o Home to niestety nie są supportowane więc microsoft sql na którym jest magazyn narzędzi może działać lub nie.

Daj znać będziemy szukać dalej.


Autor tematu
pdasiek
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 3
Posty: 78
Rejestracja: 24 lis 2011, 21:59
Lokalizacja: Zwoleń

#3

Post napisał: pdasiek » 27 lis 2011, 21:44

1. Często trzeba zmieniać lokalizację instalacji na systemach 64-bitowych na C:\Program Files\Edgecam a nie na C:\Program Files(x86)\Edgecam.
nie pomogło
2. Również należy wyłączyć Funkcje Kontrola konta użytkownika.
nie pomogło
3. Jezeli chodzi o Home to niestety nie są supportowane więc microsoft sql na którym jest magazyn narzędzi może działać lub nie.
czyli jak ktoś ma win 7 home to nie może działać w Edgecam'ie?


agrafek
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 51
Rejestracja: 07 lis 2006, 12:47
Lokalizacja: Kraków

#4

Post napisał: agrafek » 28 lis 2011, 10:06

pdasiek pisze:czyli jak ktoś ma win 7 home to nie może działać w Edgecam'ie?
Masz EdgeCam-a więc przypuszczam że studentem nie jesteś (zakładam że oryginał). Jeżeli masz firmę to poczytaj warunki licencji Windows-ów, W7 Home nie może być stosowany w celach zarobkowych tylko W7 Pro. Wiele oprogramowania dostępnego na rynku ma takie obostrzenia (przy kontroli mogą Ci walnąć karą za niestosowanie odpowiedniego oprogramowania, ale konkretnie sprawdź licencję W7). Domyślam się że możliwości W7 Home są tak okrojone żeby jego zastosowanie z pewnym oprogramowaniem było utrudnione lub niemożliwe.

Istnieją trzy rodzaje licencji, Student/Home/Business, przynajmniej w produktach MS.

[ Dodano: 2011-11-28, 11:13 ]
Sprawdziłem z ciekawości tę nieszczęsną licencję i w przypadku W7 możesz używać wersji home komercyjnie ale jest mocno okrojona (W przypadku Vista H/HP SQL server 2005 ma okrojone możliwości instalacji). Może tutaj jest pies pogrzebany :wink:


Autor tematu
pdasiek
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 3
Posty: 78
Rejestracja: 24 lis 2011, 21:59
Lokalizacja: Zwoleń

#5

Post napisał: pdasiek » 28 lis 2011, 14:34

edgecam 2010 i 2011 w wersjach studenckich normalnie chodził, nie było problemów zmagazynami narzędzi... chyba pozostanie instalacja XP pro na drugiej partycji i wtedy spróbuje.

[ Dodano: 2011-11-28, 14:42 ]
ok udało się wreszcie.... uff, trze było zmienić lokalizację domyślnej bazy i ustawić z katalogu edgecam\cam\tsstore\książka.mdb

wreszcie można działać :)
mam nadzieje że komuś pomogę tym wątkiem.


raptor2007
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 6
Rejestracja: 21 lis 2012, 15:26
Lokalizacja: Lublin

#6

Post napisał: raptor2007 » 15 lut 2013, 22:37

Też mam podobny problem jak kolega, tylko mi wyświetla się to:
Obrazek

Posiadam windows 7 Professional 64-bit. Próbowałem wszystkiego co tutaj w tym temacie było napisane, przeinstalowywałem SQL 2005 i EdgeCam, ale niestety problem cały czas się pojawia... Czy ktoś wie o co tu chodzi??


Jak to zazwyczaj na tym forum jest, że jak sam sobie nie pomożesz to od nikogo też pomocy nie dostaniesz, problem rozwiązałem... wystarczyło zmienić aktywną bazę w SQL...


kysiu1
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 12 maja 2013, 12:41
Lokalizacja: stąd

#7

Post napisał: kysiu1 » 12 maja 2013, 12:49

agrafek pisze: Jeżeli masz firmę to poczytaj warunki licencji Windows-ów, W7 Home nie może być stosowany w celach zarobkowych tylko W7 Pro. Wiele oprogramowania dostępnego na rynku ma takie obostrzenia (przy kontroli mogą Ci walnąć karą za niestosowanie odpowiedniego oprogramowania, ale konkretnie sprawdź licencję W7). Domyślam się że możliwości W7 Home są tak okrojone żeby jego zastosowanie z pewnym oprogramowaniem było utrudnione lub niemożliwe.

Istnieją trzy rodzaje licencji, Student/Home/Business, przynajmniej w produktach MS.
Panie agrafek - zarówno windows 7 home premium jak i każdej innej wersji systemu windows możesz używać komercyjnie - wyjątkiem są specjalne licencje EDU/MSDNAA.


Altech
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 20
Rejestracja: 07 lut 2013, 17:56
Lokalizacja: Augustów

#8

Post napisał: Altech » 13 maja 2013, 09:02

raptor2007, Twój problem może polegać na tym, iż nie włącza Ci się poprawnie baza ECSQLEXPRES.

Spróbuj ją odnaleźć w Panel Sterowania/Narzędzia Administracyjne/Zarządzanie komputerem/Usługi i Apikacje/Usługi

Na liście znajdz bazę ESCQLEXPRESS i w menu pod prawym klawiszem muszy kliknąć uruchom.

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „EdgeCAM”