MTS


Autor tematu
jerry2010
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 27 lut 2010, 12:01
Lokalizacja: gorlice

MTS

#1

Post napisał: jerry2010 » 27 lut 2010, 12:20

Witam

Chciałbym nauczyć się pisać program w MTS są jakieś książki do tego pogramu i jak dużo czasu może zająć taka nauka ? Na studiach mam dostęp do pełnej wersji tego programu byłem na kursie takim jedno dniowym gdy firma instalowała MTS-a ogólnie spodobało mi się i chciałbym nauczyć się pisać takie programy(chce wykorzystać mts do mojej pracy inżynierskiej).

Z góry dzięki za odpowiedź



Tagi:


mateu5
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 620
Rejestracja: 31 paź 2009, 16:20
Lokalizacja: PL

#2

Post napisał: mateu5 » 27 lut 2010, 12:46

Tak kolego jest bardzo dobra książka do nauki cnc na podstawie kodu na MTS'a. a Mianowicie: Podstawy Programowania Obrabiarek Sterowanych Numerycznie Cnc. Stach Stanisław. Mogę podać namiary na sciagniecie ebooka w formie PDF'a tej ksiazki. Co do szybkosci nauki to juz raczej od ciebie zależy. przypuszczam ze nie masz w domu MTS'a zeby sobie pocwiczyc, Wiec mozesz pobrac z sieci Nanjing.Swansoft.CNC.Simulator.6.2-NoPE uruchomic sobie proste sterowanie sinumerik 840D i wlasnie w na nim cwiczyc pisanie programow. jak zrozumiesz sinumerika to i z MTS'em nie bedziesz mial problemow. Ja wlasnie tak zaczynałem.


Autor tematu
jerry2010
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 27 lut 2010, 12:01
Lokalizacja: gorlice

#3

Post napisał: jerry2010 » 27 lut 2010, 15:36

jak bys mógł podac mi namiary na tego eboka i na ten program . Tak nie mam MTS w domu bo nie idzie go sciagnąć w wersji do pisania programów jedynie to czasem na studiach będę mógł po ćwiczyć. A ten simulator jest podobny do MTS bardzo? Na nauczenie MTS-a mam ponad pół roku bo wtedy będę się bronić :p Wystarczy,że zrobię program dla mojego przedmiotu dla centrum tokartskiego ale wiadomo jak więcej opanuje to się na przyszłość przyda:p

Z góry dzieki za wszystko bardzo mi pomogłeś:)


mateu5
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 620
Rejestracja: 31 paź 2009, 16:20
Lokalizacja: PL

#4

Post napisał: mateu5 » 27 lut 2010, 16:04

Co do symulatora to symuluje on prace calej obrabiarki, (tokarka, frezarka) tak wiec zeby cos zasymulowac musisz sobie dobrac narzedzia, detal z ktorego cos wykonasz, ustawic punkt zero, napisac program odpalic i patrzec czy sie wykonalo to co chciales, masz do wyboru wiele sterowac od sienumerika przez fanuca po HNC, co za tym idzie na kazde sterowanie jest inny g-code, g-code mts'a bardzo sie nie różni od sinumerika 810/840D wiec polecam na tym sterowaniu cwiczyc swoje programy.

namiarow nie mogę znaleźć wiec ci to wrzucę na hotfile i linki podam za ok godz

[ Dodano: 2010-02-27, 17:47 ]
linki które obiecałem dodać.

symulator
http://hotfile.com/dl/30422971/fbce6a1/ ... p.rar.html

ebook

http://www.rapidshark.pl/bytzdo6lc29a/P ... w.rar.html


trzczy
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 33
Rejestracja: 14 mar 2011, 20:39
Lokalizacja: gda

#5

Post napisał: trzczy » 22 mar 2011, 22:44

mateu5 pisze:Wiec mozesz pobrac z sieci Nanjing.Swansoft.CNC.Simulator.6.2-NoPE uruchomic sobie proste sterowanie sinumerik 840D i wlasnie w na nim cwiczyc pisanie programow.
Fajnie, że znajdują się fachowcy chcący pomagać początkującym. Znalazłem na sieci ten Nanjing.Swansoft.CNC.Simulator.6.2-NoPE , ale okazało się, że to sam patch bez programu zasadniczego. Czy właściwy program do tego patcha można jeszcze gdzieś znaleźć?
Z góry dziękuję

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „EdgeCAM”